Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Vra_slavsk_IIIVe své přebohaté sbírce má Věra Čáslavská 7 zlatých medailí a 4 stříbrné kovy z Olympijských her, 4x triumfovala na mistrovství světa a 11x na Evropských šampionátech. V 60. letech byla nejslavnější gymnastkou světa a v roce 1968 i druhou nejpopulárnější ženou naší planety, hned po Jacqueline Kennedyové. V roce 1990 se stala poradkyní prezidenta Václava Havla, předsedkyní Československého olympijského výboru a otevřely se jí dveře i do Mezinárodního olympijského výboru. Po nešťastné rodinné tragédii v roce 1993 se stáhla z veřejného života a zůstala dlouhých 16 let v ústraní. Nyní se vrací tato legenda českého sportu, ve svých 68 letech, opět do normálního života.

Věřme, že se jí konečně podaří realizovat japonsko-český projekt „Rovná šance pro talent“.

Dovoluji si připomenout její skvělý, nadčasový a stále aktuální PROJEV, pronesený před špičkami japonského průmyslu 7. února 1990 a který, pokud je mi známo, dosud nikde nebyl publikován – jistě vyjma japonských médií.

Věra Čáslavská byla tehdy na návštěvě Japonska na pozvání TV FUJI, které obdržela ještě těsně před 17.listopadem. Přiletěla i se svými dvěma dětmi na přání Japonců, aby jim mohla ukázat zemi, která si jejich maminky nikdy nepřestala vážit. Známý Tomio Okamura to měl kdysi vyjádřit slovy: „Kdyby Věra Čáslavská žila v Japonsku, měla by vydlážděný chodník zlatými cihlami“. Japonci svoji Věru nazývají Časravska-san (Japonci zaměňují při výslovnosti jmen za „l“ „r“, slovo „san“ znamená „pan“ a je oceněním vysokého stupně úcty, který člověk dosáhl v očích Japonců). Nelze se proto divit, že mnoho Japonců považovalo přirozeně v prvních dnech po 17.listopadu za presidentku Československa právě Věru Čáslavskou a Václava Havla za jejího „poradce“. Nemyslím si, že by to byla špatná volba. Projev, který přednesla v Japonsku je skutečně státnický a hodný nejvyššího představitele země.

Pozvani_presidenta_Mexika_Vere_Caslavske_E_200710Ani Mexičané na svoji Věru nezapomněli a pozvali ji na nadcházející dvousté Pozvani_presidenta_Mexika_Vere_Caslavske_CZ_200710výročí nezávislosti Mexika. Pozvání obdržela osobně od presidenta Spojených státu Mexických pana Felipe Calderóna Hinojosy. Nepochybně již pouhou svojí přítomností udělá obrovský kus propagace pro rodnou zemi. Na místě bude i štáb režisérky Olgy Sommerové. Diváci ČT se mají na co těšit!

Je smutné, že takovýchto skvělých lidí a osobností si neumíme vážit. Místo abychom je jako malá země měli v úctě, tak jsme často schopni skoro vše co vykonali zneuctít a pošpinit jako málokterá země. Můžeme se potom divit, že jejich jména nastupující generace zapomíná či nezná? Nedivme se potom, že jako své vzory přijímá osobnosti, které k úspěchům, hodnotám a statečným občanským postojům, které představuje Věra Čáslavská, mají hodně daleko – o ztracené schopnosti je vůbec vnímat nemluvě.

Zde si můžete přečíst nezkrácenou verzi rozhovoru s Věrou Čáslavskou ze 4.května 2007, za který ředitel Liberálního institutu Miroslav Ševčík, spolu se svou rodinou, Věru Čáslavskou žalovali, ale žalobu později stáhli? Příbuzenstvo Josefa Odložila chtělo tak zpochybnit její slova a ošetřit dobrou pověst jejího bývalého manžela, který k ní měl daleko. Smutné je, že Memoriálu Josefa Odložila se pravidelně zúčastňuje i prezident Václav Klaus, ale na Zlaté tretře jsem jeho účast ve funkci prezidenta nezaznamenal. Nebýt žaloba na Věru Čáslavskou tak závažná a podlá, bylo by to docela zábavné počtení na Silvestra…

To, že Ing. Miroslav Ševčík,CSc, syn sestry Josefa Odložila, ještě v listopadu 89 byl kandidátem na mimořádný sjezd KSČ a pár dní poté si založil Liberální institut, snad vypovídá za vše a o všem.

Je nejvyšší čas, aby společensky odpovědná místa začali zastávat lidé, jako je Věra Čáslavská. Budou-li dostávat i nadále prostor bezcharakterní, doplatíme na to nakonec všichni – i naše země - a ti slabí i ztrátou charakteru, kdy vědomé páchání nemravnosti bude podmínkou přežití pro mnohé. Toho jsme si užili už snad dost za komunistů – komu tento stav vyhovoval a i dnes vyhovuje, nemusím snad nikomu soudnému připomínat!

11. září 2010 uplyne už 9 let od tragédie WTC v New Yorku. WTC „přestál“ pouze 35 let – takto byl budován a ničen! Tato PRESENTACE vypovídá vše – ano NIKDY NEZAPOMENEME a NIKDY SE NEVZDÁME!

Je čas opět zaplnit náměstí, nechceme-li, abychom skutečnou svobodu a demokracii opět záviděli druhým!

 

Jan Šinágl, 11.9.2010

 

„Ať nabudeš jakýchkoliv vědomostí, bez činu jsi hloupý.“

Perské přísloví

* * *

„Kým múdrý mudroval, sprostý to vykonal.“

Slovenské přísloví

* * *

„Nechlubte se vlastenci, není to věc řádná, že neteče odjinud, do Čech voda žádná.“

K.H.Borovský

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

0 #4 Guest 2010-09-12 17:14
Dobrý den pane Bezděku, vidíte sám, že lze uvést své plné jméno když se chce - a vytrvá. Je-li Vaše formulace otázky nejednoznačná, resp. připouští-li i jiný výklad, nedivte se prosím, že ji ne každý chápe jak Vy ji myslíte. Paní Čáslavská si pana Havla jistě váží. Nemíním být zprostředkovate lem a ptát se za Vás. Pokud mi zajímá názor druhých, zeptám se jich sám a přímo. Jistě uznáte, že toto je nedůstojné - i člena KANu. Pokud někoho kritizuji, tak to nemyslím nikdy osobně. Vždy se to vztahuje na chování a jednání dotyčné osoby. Každý máme své zásady, jsem dalek své někomu vnucovat, zrovna tak jako mlčet, když postoj kohokoliv je v rozporu s mými zásadami.
0 #3 Guest 2010-09-12 12:44
Pane Šinágl, jsem podle Vás asi trochu informovaný, protože si paní Věry Čáslavské ( na rozdíl od exprezidenta Havla )také velmi vážím. Nepodsouvejte mě, že urážím paní Čáslavskou, ale naopak - jste-li angažovaný novinář - měl jste pochopit můj dotaz - tedy znovu : projev paní Čáslavské a postoje ( hlavně pozdější )pana Havla, které se " nějak " dle mého názoru rozcházejí ( nejlépe bych uvítal dnešní názor od paní Čáslavské na exprezidenta Havla). Vaše "odpověď" s pokáráním, co je a co není důstojné od člena KANu je spíš urážející, než informující. A co se týká mého plného jména, tak berte na vědomí, že ho kolonka "jméno" nebere ( alespoň na mém počítači)- rovněž ty písmena - atd. Takže, abyste mě příště nemusel kritizovat : ing Jaroslav Bezděk, předseda KAN Přerov.
0 #2 Guest 2010-09-12 07:57
Každý trochu informovaný občan, si práce paní Věry Čáslavské na Hradě váží. Od člena KANu považuji tuto otázku za nedůstojnou, urážející paní Věru Čáslavskou, její vykonanou práci - i samotný KAN. To, že paní Věra Čáslavská neodvolala svůj podpis pod peticí 2000 slov a následky, které to pro ni mělo, vypovídá dostatečně o jejím postoji vůči komunismu a jejím pevném charakteru, kterých v české kotlině mnoho nikdy nebylo a stále není. Díky své pověsti dokázala paní Věra Čáslavská realizovat věci, jako málokterý poradce presidenta. Nebylo to o tom co si skutečně přála, ale co bylo reálně možné. Je-li někdo skutečně členem KANu, očekával bych, že se pod svoji otázku podepíše celým svým jménem.
0 #1 Guest 2010-09-11 14:45
Velmi by m2 zajmalo, jak se s Havlem poradila ve v2ci n8pravy k5ivd komunismu.Co radila k heslu nejsme jako oni ;

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)