Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Schwarzenberg_KarelTo co její představitelé vydávají jako boj proti korupci je ve skutečnosti její podpora – a nemalá. V den volby ombudsmana ve Sněmovně podaly poslankyně za VV Mgr. Karolina Peake a Kristýna Kočí návrh, aby se výběrových řízení mohly zúčastnit i firmy s akciemi na doručitele. Jejich návrh byl Sněmovnou schválen!!! Brožurky Johnova MV pro boj proti korupci pro občany a policisty, urážejí jak občany tak policisty. Divíte se, že stále více lidí zpochybňuje demokratičnost jarních voleb. Poslanci zastupují stále stejné zájmy – mocných, vlivných, bohatých – a vlastních! Zájmy země a občanů je vůbec nezajímají. V zájmu mocných jednají – o zájmech občanů a země jen mluví. Tato PRESENTACE je otřesná. Zapomínáme a zvykáme si opět na lumpárny a zločiny jako na něco normálního. Z občanů se stávají opět otroci, nebo chcete-li „užiteční idioti“ se kterými si mocní vorají dle libosti.

O tom, že to jde i jinak nám ukazují švýcarští policisté, kteří se právě zúčastňují výslechů bývalých politiků v souvislosti s miliardami Kč na kontech ve Švýcarsku a zjišťováním jejich původu. Trapný byl komentář bývalého ministra průmyslu Grégra, který sebejistě a s úsměvem na ČT řekl něco v tom smyslu „Co chtějí vyšetřit, když se 11 let nic nevyšetřilo?“. Kde má pan Grégr tu jistotu, že se 11 let skutečně vyšetřovalo? Obávám se, že kdyby v Čechách fungovala spravedlnost jako ve Švýcarsku, seděl by už dávno ve vězení na dlouhé roky a nejenom on…?!

Potkávám stále více známých, kteří přestávají sledovat zprávy a televizi vůbec – tendence k bulváru je vidět na ČT i na stránkách ČTK, nehody, vraždy, únosy, požáry mají první prioritu, ale podstatné o dění doma a ve světě se nedozvíte, nebo jen rámcově a povrchně. O stále klesající skladbě a úrovni televizních pořadů nemluvě. Nebezpečně si na tuto nenormální situaci zvykáme. I ten kdo neovládá cizí jazyky vidí ten nebetyčný rozdíl při sledování francouzské, rakouské, švýcarské, německé či anglické televize – chování, oblečení a především kultivované vystupování moderátorů a skladba pořadů. Mimochodem vzácně objevíte, pokud vůbec neoholeného, resp. zarostlého moderátora, bez kravaty a s rozepnutou košilí – u nás je to pomalu móda…

Ministr spravedlnosti JUDr. Jiří Pospíšil  splnil svoji úlohu na ZČU v Plzni – skandál odklizen pod stůl, nikdo nebyl potrestán a „karavana jede dál“. Kolik toho zůstalo pro veřejnost ještě asi skryto a kolik na jiných univerzitách…?! Nedělám si iluze, že ZČU byla jen vzácná výjimka. Bylo to daleko spíše selhání zločinného systému, který ztratil všechny pojistky soudnosti a troufal si stále více. Nepotrestání gauneři tak mohou dále působit!

Bývalý poslanec za ODA Čestmír Hofhanzl má ve svém článku pravdu, ví o čem hovoří: „Až čas a obecné neštěstí odsune tržní komunistické reformátory ze scény, tak po těch lesnických zůstane v učebnicích lesařiny velký výstražný vykřičník. Dovolím si tvrdit, že Al Capone byl proti jejich rozmachu žabař a malý zlodějíček.“

„Zákon o tom, že se Beneš zasloužil o stát "je" ze stejného "pramene", jako Kavalírová a její metál a předsednictví v KPV. Bylo by dobře otevřít a popsat ty skutečnosti, které vedly k Mnichovu, čechoslovakismus a vztah k Němcům v Čechách od roku 1918, Benešovu roli a roli našich komančů, jeho vztah k Rusku od roku 1935, iluzorní spojenectví, podíl na čistkách v Rusku, odchod a financování v Anglii i poté armády, zlatý poklad, Benešovy snahy zastřít třeba příkaz k atentátu... jeho likvidace nejen Prchaly, ale i milenců své ženy... až po rok 1948. Asi by se otevřely mnohé oči, možná i komančům....“ Tolik z textu E.Sieberta

Připomínám soudní jednání v úterý 21.září od 10:00 hodin u MS Praha ve Slezské ve věci nezákonné exekuce v kauze GOLF JEŠTĚD, kdy by mělo být  finálně rozhodnuto o této donebevolající krádeži majetku rodiny Aleše Vébra.

Ve Slezské se také bude konat další zajímavé soudní jednání – v pátek, 24.září od 13:00 hodin. Žalovanou je Policie ČR, tedy MV ČR pro neoprávněné užívání názvu právnické osoby POMÁHAT A CHRÁNIT. Na obě soudní jednání je hojná účast veřejnosti a médií vítaná. Bude česká justice sloužit opět mocným, nebo konečně spravedlnosti…?!

Asi nejzajímavější a nejzávažnější soudní jednání proběhne u KS Praha v pondělí od 14:00 hodin. Soudce JUDr. Vojtěch Cepl bude projednávat žalobu JUDr. Jiřího Pilze na JUDr. Zdeňka Altnera – pozadí této kauzy naleznete v mém článku „Spravedlnost podle soudce JUDr. Vojtěcha Cepla ml.“. Veřejnost a média by si tuto společensky velmi závažnou kauzu neměla nechat ujít. Pokud bude médii ignorována, bude to jen dalším důkazem její závažnosti a komu česká média slouží!

Článek na NP „Radioaktivní Čunek“ si rozhodně také nenechte ujít. Dozvíte se skutečné pozadí likvidace slušného politika a proč musel být odstraněn. Malá ukázka:

…Čunkovi se povedlo něco, co do té doby nemělo u nás obdoby. Vystěhoval cikánské i bílé nemakačenky z baráků na náměstí, takže místo otevřel pro obyčejné lidi. Šli do plně vybavených bytových buněk řešených tak, aby odolaly i lidem, kteří neumí bydlet v nájemních domech. To byl malér! Cikánští gangsteři, jako všude propojení s Policií ČR, přišli o vyděračské "nájmy" a poliši o úplatky. Ti z "nepřizpůsobivých", kteří měli zájem si polepšit bytově i společensky, měli najednou možnost protrhnout začarovaný kruh bydlení ve špíně, vyděračství cikánských gangsterů, buzerace od policie atd. To přeci tahle parta novodobých otrokářů s tvářemi svatoušků, co z cikánské bídy žije, nemohla připustit! To byl řev! V novinách a televizi. Obyčejní spořádaní lidé Čunkovi fandili. To byla jeho druhá chyba. To nebylo možno připustit. Dále chtěl kontrolovat výrobce elektřiny a nesouhlasil se zákonem zvýhodňujícím distributory elektřiny, a dopustil se tak několika dalších "fó-pá".

…Čunek je ve vládě, Čunek vadí, Čunka je potřeba zlikvidovat. V zájmu nás…pardon…jich všech. Kde se vzala, tu se vzala, objevila se v novinách jistá Marcela Urbanová. Prohlásí, že Čunek před ní onanoval, pak že se nemravně obnažoval a nakonec že převzal úplatek.

…Media se chytí senzace. Reportérovi ČT (Dalibor Bártek o jehož vazbách na BIS se mluví delší dobu. J.Š.) je policií nezákonně umožněn přistup ke spisu Čunek a ten z něj zveřejní "vybrané" údaje. Policie lustruje Čunka i jeho příbuzné naprosto protizákonně dvacet let dozadu a ve věcech, které s udáním vůbec nesouvisejí. Případu se zmocní státní zástupci a vyšetřovatelé "proslavení" kauzou Hučín, kde manipulovali spisy, vyhrožovali svědkům, proslavili se zatčením stařičké matky "antikomunistického zločince" Hučína atd.

Milá Marcelka je také první virtuální mrtvolou tohoto spektáklu. Ukáže se, že Čunek žádný úplatek nepřevzal, a nakonec milou dámu obžalují. Vypadá to s ní bledě, ale jako "deux ex machina" doslova božské či Boží rozhodnutí (tj. náhle se objevující nečekané řešení obtížné či dokonce zdánlivě neřešitelné situace) je zproštěna obžaloby. Zastavení jejího trestního stíhání je obhajováno tvrzením, že obviněná sice vypovídala nepravdivě, ale neprokázalo se, že úmyslně. Existuje-li nějaký právní Bůh, musel při čtení toho rozsudku dostat mozkovou mrtvici. S naší justicí to nehnulo. Paní Marcela Urbanová je však za lživou úlohu, kterou hrála na něčí popud ve Vsetíně, společenská mrtvola. Persona non grata.

Případ pak žije vlastním osudem. Odkudsi se objevují s evidentně padělaným "dopisem" pro Urbanovou dva známí a policií zrovna (ta náhoda) vyšetřovaní gauneři pánové Radim Vaškůj a Petr Šmiřák. Jako že Urbanovou uplatí, aby nesvědčila proti Čunkovi. Obvyklá proti-finta známá z pokleslých detektivních románů. Podpis na údajném Čunkově dopisu je falešný, soud si myslí, že je pravý, neuvěřitelná šaškárna. Nevyjde to však. Pánové skončí s trestním stíháním a protože nesplnili svůj úkol, pokračuje jejich kauza s topnými oleji.

Toto video vřele doporučuji – obáván se, že opavská radnice není zdaleka sama. Slovní přestřelka mezi opoziční zastupitelkou Pavlou Brady a primátorem Zbyňkem Stanjurou – jen více takových zastupitelek jako je Pavla Brady!

Oceňuji postoj presidenta Francie Sarkozyho ve věci násilné deportace Romů zpět do Rumunska. Je to naprosto legální a demokratický způsob obrany země před zneužíváním podmínek určených pro jiné účely a jiným občanům. Francie není povinna řešit za jiné země její problémy. S diskriminací to nemá nic společného. Paní komisařce EU Viviane Redingové se tento postup nelíbí a EU hrozí Francii právními sankcemi. Možná by mluvila jinak, kdyby tito Romové „kempovali“ v blízkosti jejího lucemburského domova, udržovaných zahrad, čistých ulic, bez známek kriminality a násilí…?! President Francie tvrdí plným právem: "Jsem šéf francouzského státu, nemohu nechat urážet svou zem."

Německá ARD referovala o konfliktu Viviane Redingové s presidentem Francie skvěle. Diváci v ČR by se asi hodně divili, kdyby mohli v češtině sledovat na ČT toto německé zpravodajství – včetně vystoupení ministra zahraničí Karla Schwarzenberga v pořadu KONTRASTE (www.kontraste.de) z Berlína, na téma zločinů spáchaných na českých Němcích po skončení II. světové války. Těžko jeho slova otiskne český tisk… ZDE naleznete video a pod ním přepis všeho co ministr zahraničí ČR řekl. ZDE jak situaci komentují česká média a ministr Schwarzenberg. Pan ministr se dostatečně vyjádřil v tom smyslu, že by zrušení Benešových dekretů neměl být problém. Posuďte sami kdo je zde objektivní.

Komentář na konci pořadu KONTRASTE je výmluvný, zvláště srovnáme-li text se zprávami v českých médiích, cituji: „Krátce před naším vysíláním prohlásilo české ministerstvo zahraničí, ministr zahraničí Schwarzenberg se v našem rozhovoru nevyslovil pro zrušení Benešových dekretů. To ukazuje jak vysoce citlivé a brizantní je toto téma.“ Dokonalá práce o které mohou na Kavčích Horách jen snít...

 

Jan Šinágl, 17.9.2010

 

P.S.

ZDE je důkaz, že český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg nemluví pravdu. Poněkud trapné -  česká média samozřejmě mlčí, ačkoliv jsem je informoval. Pan Václav Moravec mi "odpověděl" smazáno, nečteno. Není nad "nezávislou" žurnalistiku v České republice - některých. Naštěstí jiní známí moderátoři mi příjem zprávy potvrdili, včetně ČTK - i když i ta zatím mlčí. Kdy začnou být konečně česká média skutečným "hlídacím psem" demokracie?! JŠ 19.9.2010

„Není-li morálky, pojmy mohou mít libovolný obsah – zlo se stane láskou,

vražda humanitou, krádež úspěšným podnikáním.“

Čestmír Hofhanzl

* * *

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

+1 #3 Guest 2010-09-22 12:04
Tak sem se složitě dopídil "anonyma".
To je opravdu kuriozita.
Podepsat se místo např. Franta Šídlo slovem "nacisticke".
To přesahuje všechny kategorie blbosti.
0 #2 Guest 2010-09-22 06:56
K příspěvku : Nacistické.
Jsi tak retardovaný od přírody nebo jsi si jen zapomněl vzít léky ?
-3 #1 Guest 2010-09-19 04:16
"Pan ministr se dostatečně vyjádřil v tom smyslu, že by zrušení Benešových dekretů neměl být problém."
nackove by se vratili, vsechno by tu ukradli, cechy zplynovali a ty myslis, ze bys mel raj na zemi. mohl by ses stat kapem v koncentraku, vid, sinagle? seber se a vypadni

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)