Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út úno 04 @10:00 -
Praha, Obecní dům: TK Institutu Equilibrium, z.ú.

Nejnovější komentáře

 • 21.01.2020 10:14
  Jó paní Mülerová kéž byste měla pravdu. Komunismus je chobotnice.

  Read more...

   
 • 03.01.2020 20:21
  Souhlasím s Vámi, že je u nás přepohádkováno. K tomu by se ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 14:46
  Putin prohlásil: „Rusko musí kromě Avangardu vyvinout ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 12:10
  Právě jsem si přečetl Vaši novou zásilku, ze které je ...

  Read more...

   
 • 28.12.2019 12:55
  Pane Jerry, takhle si to vykládat, to je typický příklad ...

  Read more...

   
 • 27.12.2019 14:21
  Také za totality nebyla nouze o pohádky vznikající z bratrského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zebrak 52 Havlik 191213Celé zasedání královského města Žebráku dne 18.12.2013, trvalo takřka 2 hodiny. Tato hrůza se komentuje sama! Obávám se, že se nejedná o žádnou výjimku. Jako jediné bylo revokováno rozhodování o investicích do 500 000,-Kč z Rady města zpět na zastupitele. Žádný z návrhů statečných, nezávislých zastupitelů, nebyl přijat. Starostu Mgr. Daniela Havlíka podpořili na něm závislí zastupitelé, kteří vůbec nehájili zájmy obce a občanů! Statečným zastupitelům - Petru Kuncovi, Martinu Sojkovi, Bc. Pavlu Horáznému a Aleně Kopcové tak nezbývá nic jiného, než podat trestní oznámení a vykonat tak nejen zastupitelskou, ale i občanskou povinnost. Měl by tak učinit každý občan, který byl přítomen jednání, případně se k trestnímu oznámení připojit a konat tak i podle zákona. Mlčením a nekonáním porušuje zákon každý, kdo se o porušování zákona dozví. Bohužel se mi poškodil videozáznam v mobilu a předčasně se ukončil. Po mnoha pokusech jsem ho musel přehrát v nouzi videokamerou z obrazovky mobilu, abych jej mohl použít na You Tube. Omlouvám se za sníženou kvalitu obrazu, místy zvuku a opožděné zpravodajství.

 

Jednání o zbavení se pravomoci zastupitelstva ze dne 26.6.2013 je pouze půlhodinové, ale rozhodně stojí za poslech. Od 3:00 min. začíná „jednání“ o částce 500.000,-Kč, od 16:30 min. je Stroupinská Lípa o.s. společností EB Park označovaná jako riziko pro postavení bioplynové stanice! Město nám ani nepoděkovalo za odhalení firmy s darebnými praktikami. Tenkrát má varovná slova zastupitelstvo nechtěla vzít na vědomí, nyní svůj souhlas odvolala a usnesení bylo revokováno.

Zvukový záznam celého zasedání je skutečně jen pro silné povahy a žaludky!

Zebrak hlasovani 4 statecnych I 181213Je chybou, že zastupitelé nepodali trestní oznámení ihned. Takto dali starostovi možnost a čas na přípravuZebrak 3 nemravne 181213 obrany. Občané Žebráku mohou zapomenout, že by se přitom zachoval demokraticky, slušně a v zájmu obce. Mravní úroveň starostových zastupitelů a radních je žalostná. Ze ctihodných občanů se změní na zbabělé, aniž by se trochu styděli. Lhostejno zda jde o lékaře, ředitele školy, praktikující křesťanku, či dcerku skalních komunistů. Český strach z vrchnosti, „předpodělanost“, „klídek“ za každou cenu, nebo obava ztratit dosavadní starostovy „desátky“, či odhalení vlastních, nedobrých mravů? Neskutečné jak někteří lidé ochotně prodají svoji duši a ani trochu se nestydí! Peníze a různé výhody tak opět přebíjí vše slušné, zákonné a normální. Někomu se pronajímají levně prostory k podnikání, jinému dávají zakázky atd.

Zebrak hlasovani 4 statecnych II 181213Na moji výzvu starostovi, aby se na jednání dostavil vedoucí KD Arnošt Frauenberk a mohl se bránit vzneseným obviněním, nebylo reagováno. Podnikatel Jiří Hasman mu přímo ze zasedání volal a posílal SMS. Po zasedání se vedoucí vymluvil, že mu „došla baterka“. Přitom byl pár desítek metrů od zasedací místnosti a dobře věděl o čem se jedná. Těžko měl něco tak vážného na práci, aby se nemohl alespoň na část jednání dostavit. Bezcharakterní člověk a zřejmě mnohého schopný, co je v rozporu s dobrými mravy, zákonem a zdravým rozumem. Svědčí o tom i to, že měl on, nebo jeho paní, či oba prohrát soud se známým prodejcem skla panem Lorencem pro neplacení nájmu v jeho bývalé prodejně u dálnice. Pokud rozsudek obdržím, bude přidán k tomuto článku.

O tom, jaký je tento starostův příbuzný „chlapík“ svědčí i stížnost Mgr. Petry Svobodové, známé muzikantky, profesorky angličtiny a hudební výchovy na berounské pedagogické škole. Byl zaslán všem zastupitelům 16.12.2013.Do dnešního dne se nedočkala jakékoliv reakce. Mlčení vyjadřuje vinu či neschopnost .Je jen dalším potvrzení nemravných poměrů na žebrácké radnici, kterou už dobré mravy dávno opustily.

*****************************************************************************************************************************************************************

Dopis Mgr. Petry Svobodové sponzorům ze dne 1.1.2014. Výtěžek z příštího ročníku BIG GIG 18.10.2014 v KD Hořovice také přispěje na pomoc Filípku Zavázalovi z Drozdova, který trpí ojedinělou mentální vadou SMITH LEMLI OPITZ SYNDROM. V ČR jsou jen tři děti s touto vadou. Přikládám dopis matky Silvie Zavázalové, který popisuje o jakou mentální chorobu se jedná a na co bude finanční pomoc využita. Můžete přímo ji kontaktovat na tč.: 777130370 či emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (Doufejme, že malému Filípkovi přispěje i pan Frauenberk, když tak „úspěšně“ podniká!)

*****************************************************************************************************************************************************************

Tato první akce vedoucího KD Fraueberka skončila díky neschopnosti obce, resp. jejího zcela neschopného vedoucího, ztrátou 53.157,-Kč. Mgr. Petra Svobodová ji organizovala i na památku svého tatínka a vše krásné, co v KD prožila. Nehorázné, že za pronájem KD bez potřebné infrastruktury požadoval vedoucí 25.000,-Kč! Nakonec postupně slevil na 15.000,-Kč a konečných 12.000,-Kč. V podstatě si musela Petra Svobodová vše zařídit sama a zaslouží si plné uznání a úctu veřejnosti – za to co vše dělá pro společnost o náročném učitelském povolání nemluvě.

Navazuje na něj Prohlášení třech statečných zastupitelů k jednání Zastupitelstva ze dne 18.12.2013, který byl na zasedání čten a v kopiích předán přítomným občanům. Z navržených bodů zastupitelé odsouhlasili pouze revokaci usnesení z 26.6.2013, kdy dali nekontrolovanou možnost starostovi rozhodovat bez jejich kontroly až do výše 500.000,-Kč a kterou také patřičně zneužíval. Zbavili se tak pravomoci, ale ne odpovědnosti jakou mají před zákonem a občany.

Nedělám si žádné iluze o PČR, ale tentokrát to bude mít hodně těžké případ odložit, byť starosta dostal příliš času na přípravu obrany, díky jisté naivnosti v dobré víře, těchto odvážných zastupitelů. Případ budu sledovat.

I naše Stroupinská Lípa o.s. má své nedobré zkušenosti s jednáním starosty. Na antidatování dokumentů je pan starosta expert. Ve spolupráci s Regioprojektem např. dodatečně vytvořili soupis dřevin i se situací. Starosta poslal našemu občanskému sdružení pouze nečitelnou kopii. Soupis dřevin bez lípy a neodpovídající skutečnosti, jak již zjistila ČIŽP. To že dokument neexistoval před kácením můžeme snadno dosvědčit - tzn. spolupráci projekční kanceláře na podvodu a ignorování nutného dendrologického průzkumu.

To vůbec nemluvím o šikanování ať už přímém či nepřímém např. manželky člena Stroupinské Lípy o.s. zaměstnané na obci, intriky proti naší člence v Cerhovicích, kdy nitky vedou do Žebráka, nebo náhlé stavební kontroly našeho člena bydlícího u Stroupinského potoka, kdy samotná kontrolorka napsala na radnici, že kontrola byla nedůvodná a zastala se našeho člena!

Zebrak letecky pohledNa starostu Mgr. Daniela Havlíka, bylo podáno dne 16.12.2013 trestní oznámení ze spáchání trestnéhoSP letecky pohled 270913 činu podle § 301,§ 293 odst.1. a 2.písm.b), c) a § 299 odst.1.,3.písm.c) a odst.4. písm.c) trestního zákona ze strany Lesů ČR s.p. s tím, že v souvislosti se stavební akcí III.etapa úpravy Stroupinského potoka zcela zničili veřejnou zeleň a tím i významný krajinný prvek (ze zákona č.114/1992 Sb. ustanovení § 3 odst.1) v úseku 958 m od silničního mostu ve směru na Zdice k ČOV ve městě Žebráku na území ChKO Křivoklátska.

Za mnohem méně závažnější porušení zákona ve vyspělých zemích a porušení dobrých mravů, zvolení zástupci občanů s omluvou, sami a samozřejmě opouštějí své funkce a rychle mizí s ostudou z očí veřejnosti, případně i ve vězení. Připomínám právě probíhající soud s bývalým presidentem SRN Christianem Wulffem, kvůli pouhým 700 Euro.

Zvolení občané mají sloužit občanům, ne svým nikdy nenaplněným, bezedným kapsám a soukromým zájmům na účet veřejnosti, města, kraje či státu. Zasadí se i ostatní slušní, nelhostejní občané města o dobré mravy a obnovení důstojnosti svého královského města? Věřím, že ano. Budou tak příkladem i ostatních obcím a městům, kde dochází k podobným nemravným a nezákonným praktikám? Držme si palce!

Níže jsou uvedeny kontakty na zastupitele královského města Žebráku. Je jen na vás, na Vaší občanské statečnosti a odpovědnosti, co a komu napíšete – nejen ve vlastním zájmu, ale i v zájmu budoucnosti města a v zájmu jeho potomků a návštěvníků. Hlavně začněte navštěvovat zasedání Zastupitelstva!

U Švejka je zbabělost vydávána za statečnost, přitom byl tzv. Rudý komisař, který rozhodoval i o smrti, utíkal před legionáři, kteří ho chtěli popravit – Malá totalita v nás je stále přítomná!

 

Jan Šinágl 7.1.2014

P.S.

Měsíční Zpravodaj města Žebráku 1/2014 podrobně informovat nestihl kvůli uzávěrce. Věřme, že bude podrobně informovaná veřejnost v únorovém vydání.

 

Starosta a radní

Mgr. Daniel Havlík, starosta (starosta), tel.: 311 532 177, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Daniela Stolzová, 1. místostarosta (místostarosta), tel.: 603 265 048

MUDr. Antonín Duchan, 2. místostarosta (místostarosta), tel.: 606 254 890

MUDr. Miloslav Kučera, radní (radní), tel.: 602 429 228

Mgr. Ladislav Šnajdr, radní (radní), tel.: 731 411 936

Zastupitelé občanů:

Petr Kunc, zastupitel, tel.: 602 302 662, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Martin Sojka, zastupitel, tel.: 608 027 699, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bc. Pavel Horázný, zastupitel, tel.: 777 051 011, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Alena Kopcová, zastupitel, tel.: 724 050 955

Zastupitelé starosty a vedení města:

Richard Valta, zastupitel, tel.: 603 161 381, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Marie Hošková, Di.S., zastupitel, tel.: 607 968 497, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Petr Beránek, zastupitel, tel.: 728 892 731, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Helena Moutelíková, zastupitel, tel.: 732 634 151, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pavla Velichová, zastupitel, tel.: 604 921 321, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Alice Špičková, zastupitel, tel.: 723 256 157

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.57 (14 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jiri Nestler 2014-01-09 09:06
Jo, klasickej ceskej buranov. Bohuzel: milion kecu a facit zadnej. Ale takovi jsme, ceske zoufalstvi a neschopnost komplet vsude. Vlada a parlament je odpovida nasi ceskym parametrum

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)