Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Slezska_Janek_Kroupa_210910Bylo to velmi zvláštní soudní jednání v pondělí u KS Praha. Soudce JUDr. Vojtěch Cepl ml. nepřipustil námitku podjatosti vyslovenou vůči němu JUDr. Zdeňkem Altnerem ani jeho vyjádření. Ten se poprvé dostavil k soudu, kdy jeho opakovaným žádostem o odložení termínu dřívějších jednání nebylo soudcem vyhověno. ZDE je krátké jednání, ZDE rozsudek a ZDE vyjádření dr. Altnera krátce po vynesení rozsudku. Byl jsem jediným přítomným.  Mimochodem jsem si ověřil pravdivost informace, že otec Vojtěcha Cepla ml. vystudoval práva v Cambridge v 50.letech, tedy v době, kdy komunisté likvidovali ty nejlepší osobnosti země a kdy jenom bezpáteřní se snížili k podobnému stupni kolaborace, kterou nelze ničím omluvit a zdůvodnit.

Slezska_Zlamalova_3_210910Dnešní jednání ve věci známé kauzy GOLF JEŠTĚD ve Slezské u soudce JUDr. Tomáše Motla proběhlo též bez zájmu médií, nicméně soudní síň byla zaplněna do posledního místa. Velmi zajímavé bylo svědectví známého novináře Janka Kroupy, který vypovídal jako první, kvůli nadcházející schůzce s premiérem Petrem Nečasem. Otřesné bylo vystoupení soudkyně JUDr. Zlámalové. Obávám se, že mezi soudci není takový intelekt žádnou výjimkou. Je přirozené, že si své trapnosti nemůže být vůbec vědoma. Nebyla schopna ani rozlišit pojmy GOLF CLUB a GOLF JEŠTĚD s.r.o., což bylo určující pro vyhlášení, resp. nevyhlášení konkursu a následné zločinné exekuce jak vyplývá z vyjádření obhájce Aleše Vébra. Svědčí o tom i její naprostá neúcta před soudem, kdy skrze dveře prostrčila veřejnosti lísteček, který byl až při vyvolání soudkyně Zlámalové předán soudci. Ten musel   přerušit jednání, veřejnost opustit soudní síň a soudce musel osobně dojít do kanceláře, kde byla na kafíčku tato povedená soudkyně. Mimochodem s pánem, kterému dala lísteček se vzkazem pro soudce, se při odchodu po svém svědectví oba vzájemně pozdravili slovem NAZDAR…?!  Ten pán se jmenoval Vašek a byl to jeden z odsouzených konkursních správců ve věci PROFu, který si už svůj trest odseděl. Byl to ten, co přijímal za spolupráce Norů usvědčující úplatek 500.000,-Kč ve známé kauze RYBENOR pana E. Stolby.

Neskutečná drzost, kterou oba bez známky jakéhokoliv studu předvedli veřejnosti a soudci Tomáši Motlovi, který je místopředsedou Soudcovské unie. Na veřejnost udělal skvělý dojem. Jednání bylo odročeno na úterý 19.října ve 14:30 hodin kvůli zhlédnutí chybějící reportáže TV NOVA, kterou soudce považuje za důležitou. Je rozhodnut vynést rozsudek i kdyby měl soudit do půlnoci. Aleš Vébr a jeho těžce zkoušená rodina čeká na spravedlnost nemravně dlouho – věřme, že se spravedlnosti konečně dočká!

ČRo 19.9.2010: Shromáždění Němců, které je nejvyšším orgánem čtyřicetitisícové německé komunity v Česku, chce otevřít případ poválečného masakru v Ostravě, při němž prý bylo zabito 231 Němců. Ve svém novém vydání, které vyjde v pondělí, to píše časopis TÝDEN. Masakr prý dokládá dokument z archivu ministerstva vnitra. Organizace německé komunity v ČR chce, aby místo, kde jsou těla pohřbena, bylo označeno a aby se případem zabývala policie. Ta nedávno rozkryla kauzu poválečného masakru Němců v Dobroníně u Jihlavy. Podle archivů byli němečtí civilisté umístění v ostravském internačním táboře Hanke od 18. května do konce června roku 1945 brutálně mučeni a popravováni, vězni se prý často museli vraždit navzájem. Místem, kde byly německé oběti ostravského masakru hromadně pohřbeny, je podle týdeníku park před moravskoslezským hejtmanstvím.

Z článku v časopise Týden 38/2010 „231 mrtvol u hejtmanství“: Vyšetřovatelé revolučních gard organi­zovali hromadná znásilňováni zajatkyň či mučení elektrickým proudem. Internované nutili ke společným sexuálním orgiím, zaživa je připravovali o zlaté zuby, lámali jim prsty a žebra, načež je popravovali oběšením, zastřelením či je utloukli kladivy. Na popravách se para­doxně podílel i Heinrich Gloss, bývalý masér z Vítkovických železáren a člen nacistické SA. Často se ale museli vězni vraždit navzájem. „Místo na zemi jsem polil vodou, popravovaný se vysvlékl do nahá a lehl si na zem. Drát jsem mu přidržel na hlavě a za ušima. Kůže se mu počala škvařit, avšak smrt to nezpůsobilo. Když přišel k sobě, byl pověšen," popsal jednu z vražd přímo popravčí Gloss. Dokument našel v ar­chivu ministerstva vnitra historik Mečislav Borák a již v roce 1997 ho zveřej­nil v archivním sborníku, společně se se­znamem 231 umučených ostravských civilistů. Drastická fakta však z odborné publikace podnes nepronikla k ostrav­ským politikům, k policii ani k veřejnosti. Ostrava o vraždách svých sousedů pro­stě nechce slyšet.

ZDE je důkaz, že český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg nemluví pravdu ve věci jeho prohlášení ohledně Benešových dekretů v německé televizi ARD. Poněkud trapné -  česká média samozřejmě mlčí, ačkoliv jsem je informoval. Pan Václav Moravec mi "odpověděl" smazáno, nečteno. Není nad "nezávislou" žurnalistiku v České republice - některých. Naštěstí jiní známí moderátoři mi příjem zprávy potvrdili, včetně ČTK - i když i ta zatím mlčí. Kdy začnou být konečně česká média skutečným "hlídacím psem" demokracie?!

Emigranti a exulanti, kterým byl komunisty ukraden majetek, přišli jednomyslným usnesením všech soudců Ústavního soudu a poslední možnost získat svůj majetek zpět. Ústavní soud tak legalizoval toto protiprávní odebrání majetku, tedy krádež. Usnesení ÚS ČR je ze dne 7.9.2010, 13.9.2010 bylo zveřejněno na webu ÚS a ČTK jej zveřejnila až 20.9.2010. Kontinuita komunistického bezpráví tak pokračuje a naši bývalí spoluobčané tak  definitivně přišli o možnost získat svůj majetek zpět. Problém se podle senátorů týká hlavně Čechoameričanů, které o české občanství připravila úmluva o naturalizaci. Díky ní získali občanství USA, ale zároveň přišli o české, respektive československé. Platnost smlouvy skončila až v roce 1997, kdy lhůty pro uplatnění restitučních nároků již uplynuly.

Málokdo si uvědomuje fakt, že každá z US letadlových lodí má na své palubě takovou válečnou výzbroj, která převyšuje svým počtem a silou armády mnoha méně vyspělých zemí světa dohromady. Kolik myslíte, že má každá taková loď v podpalubí „gripenů“, vrtulníků, dopravních letadel a dalších…?!

České děti ve věku 16 let konzumují nejvíce alkoholu v zemích EU…?! Co může být „lepší“ vizitkou stavu naší společnosti…?!

OBEJMI MNE – lidsky nesmírně silné a vypovídající o naší nenormální době - komentáře jsou zbytečné - i toto chybělo a chybí těm dětem, které dnes podléhají alkoholu a obávám se nejenom jim…

 

Jan Šinágl, 21.9.2010

 

"Pan ministr se dostatečně vyjádřil v tom smyslu, že by zrušení Benešových dekretů neměl být problém." nackove by se vratili, vsechno by tu ukradli, cechy zplynovali a ty myslis, ze bys mel raj na zemi. mohl by ses stat kapem v koncentraku, vid, sinagle? seber se a vypadni

Z komentáře anonyma na www.sinagl.cz

* * *

„Dokud nebudou na odpovědných místech ve společnosti, napříč celým jejím spektrem, jasně převažovat skutečné osobnosti, tzn. mravně a odborně nezpochybnitelné, bude morální a ekonomický propad společnosti zákonitě pokračovat. Je otázkou, zda-li pomyslný bod ještě možného návratu mezi vyspělé země nebyl již překročen a zda tak početně malý národ jakým jsme je toho ještě geneticky vůbec schopen? Věřme, že ano. Morální a ekonomická devastace země je stále hrozivější a děsivější!“

Jan Šinágl

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)