Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.08.2020 16:59
  Včera v Událostech komentářích na ČT 24 od 22:00 hod. si ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:43
  Předseda senátu, který si notoval s místopředsedou Filipem ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:29
  Life is full of happiness and some times need some people to ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Justitia… už byl pravomocně odsouzen pro podobné podvody. Nebyl nikdy odsouzen nepodmíněně, nyní je v podmínce. Závažné důkazy a souvislosti svědčící o dalším podvodu tohoto podvodníka soudce nezajímaly. Vynesl bez jakékoliv přestávky rozsudek. …

Soudce Mgr. Pavel Freibert uznal žalobu Ivana Vávry. Paní Božena Harmáčková mu má zaplatit částku 40.000,-Kč, kterou jí měl půjčit. Půjčku popírá. V kauze je mnoho podivností. Žalobce neprokázal, že měl v minulosti dost peněz, naopak byl často ve finanční tísni. Soudce se uspokojil s tím, že existovala konta. Kolik na nich bylo mu banky nesdělily v důsledku uplynutí skartační doby. Znalecký posudek dokazuje sice pravost podpisu paní Hamáčkové na dokladu o finanční půjčce, ale nedokazuje, že podpis byl pod uvedeným textem. Navíc existují kopie, svědčící o možné manipulaci s potvrzením o půjčce, nasvědčující možné manipulaci s textem a podpisem.

I.Vávra už byl pravomocně odsouzen pro podobné podvody. Nebyl nikdy odsouzen nepodmíněně, nyní je v podmínce. Závažné důkazy a souvislosti svědčící o dalším podvodu tohoto podvodníka soudce nezajímaly. Vynesl bez jakékoliv přestávky rozsudek. Bohužel paní Hamáčková byla bez právníka a nemohla tak své důkazy patřičným způsobem použít a prosadit. Jinak by nemohla odejít poražena. Nepochybně se odvolá. Bylo jí upřeno právo na spravedlivý protest. Nepochybuji, že v odvolání uspěje. Žalobci tak pro porušení podmínky hrozí nástup výkonu trestu, kdy mu těžko jeho kamarádi na MS v Praze, kde byl tento podvodník roky přísedícím. O jeho charakteru svědčí i tento přepis SMS, zaslaný po skončení soudu:

"Boženo, pokud mi do 31.1.2014 zaplatíš v hotovosti částku 31.200,-Kč, vezmu žalobu zpět. Pokud se odvoláš, nechám se zastupovat advokátem a stejně tak v odvolacím řízení. Tvé úskoky podvody a lži Ti již příště neprojdou, ale pokud se zachováš racionálně, tak se můžeme dohodnout na kompromisním řešení. Ivan A. Vávra."

Nepíše daleko spíše sám o sobě a svých praktikách? Nemá snad obavy, že jeho praktiky už mu v odvolacím řízení tak snadno "neprojdou", resp. budou odhaleny a podmíněný trest se změní v nepodmíněný?

Z pravomocného rozsudku kauzy 2T 185/2007, ze dne 5.4.2011, jasně vyplývá, že JUDr. Ivan Archibald Vávra neměl z čeho půjčovat peníze, neboť OS pro Prahu 2 konstatoval v rozsudku, že obžalovaný je vinen, že za falšování úředních listin se obohacoval a hlavně minimálně do roku 2010 byl ve finanční tísni, jak sám zdůvodňuje svou trestnou činnost. Sám svou vinu doznal, ač nebyl soudem potrestán?! Zde je podezření, že rozsudek o nepotrestání rovněž zfalšoval, což bude předloženo soudnímu znalci. (Viz opis z evidence rejstříku trestů z 10.3.2010, kde je konstatováno, že byl i v této kauze podmíněně potrestán na dobu od 30.5.2007 do 28.12.2009)

Z dalšího pravomocného rozsudku ve věci 52 T 103/2011 vyplývá dokonce z výpovědi svědků svědčících ve prospěch JUDr. Vávry, že ještě v roce 2011 byl "finančně závislý na své staré matce" viz výpověď pana Svobody, strýce JUDr.J.A.Vávry. V tomto případě byl rozsudkem z 12.9.2012 OS pro Prahu 4 odsouzen za "Úmyslný trestný čin k odnětí svobody podmíněně na 12 měsíců tj. do 26.8.2014.

Ačkoliv soudci Freibertovi byly oba rozsudky známy, tak vydal rozsudek ve prospěch JUDr. Vávry a lze se oprávněně domnívat, že znění rozsudku bylo připraveno už před soudním jednáním.

Paní Harmáčková chystá podrobný rozklad celé situace, neboť nabyla zcela oprávněného dojmu, že JUDr. Vávra zfalšoval i některé pasáže rozsudku ve věci 2 T 188/2007, kdy soud sice rozhodl o vině za závažnou trestnou činnost, ale upustil od potrestání.

Sleduji už roky justiční martyrium paní Hamáčkové – viz odkazy na články níže. Doufejme, že na své odškodnění nebude čekat 20 let jako Jan Šafránek v pořadu TV NOVA StřepinyJakou cenu má zničený lidský život?

 

Jan Šinágl, 29.1.2014

 

Trestní oznámení související se soudcem Havlínem, státním zástupcem Fialou a advokátem Matějkou!

JUDr. Ivan Archibald Vávra řádil v soudní síni jako smyslu zbavený, stačil pobavit i veřejnost

Bývalý přísedící MS Praha JUDr. I. A. Vávra obžalován za fyzické napadení J. Šinágla v soudní síni!

JUDr. I. A. Vávra opět versus statečná Božena Harmáčková, aneb neuvěřitelné z česká justice!

Statečná paní Harmáčková opět před soudem, tentokrát jako žalovaná a bez obhájce!

Další vítězné soudní kolo paní Boženy Harmáčkové - mělo být jasně už poslední!

Na Žofíně ukázali občané zastupitelům co si o nich myslí, Bestia Trimphans zatím vítězí…?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)