Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 15 @15:00 -
Brno: RAF 68, vernisáž výstavy

Nejnovější komentáře

 • 20.09.2019 07:16
  Podle popisu individuum s povahou, kterou Džugašvilli potřeboval.

  Read more...

   
 • 16.09.2019 14:32
  Socha Koněva byla postavena za přítomnosti ruských okupantů ...

  Read more...

   
 • 16.09.2019 14:10
  "Od poloviny 90. let přemýšlivější lidé postupně ztrácejí ...

  Read more...

   
 • 16.09.2019 08:40
  Objektivita, nestrannost neznámá slova v ruském slovníku.

  Read more...

   
 • 16.09.2019 04:31
  Jen několik poznámek k předchozím komentářům. První - Ano ...

  Read more...

   
 • 16.09.2019 02:38
  Již sto let máme v čele státu presidenta. A je to vskutku ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… První ranění – zmrzačení z Ukrajiny již jsou na  varšavské vojenské klinice na Wołoské třídě. Na jednom snímku pláče  ukrajinský policista, kterému ruský odstřelovač v ukrajinské uniformě zastřelil devatenáctiletého syna… Snímky v televizi na ukrajinských zpravodajských kanálech jsou ještě otřesnější v plné velikosti televizní obrazovky, než na obrazovce počítače. … Vl.K.

Ukrajinská olympionička: „Nemohu bojovat o medaile když moji spoluobčané umírají.“ - MOV zakazuje protesty - Není pravda, že sport není politika! - Sportovci bojují o medaile a o pár kilometrů dále lidé umírají, také před zraky celého světa…

Tak jako celá ukrajinská výprava v Soči uctila památku obětí masakru v Kyjevě minutou ticha, měli by ze solidarity učinit totéž všechny ostatní výpravy. Obě místa jakoby symbolizovaly schizofrenii dnešního světa – spousta osobností, organizací a institucí mluví o morálce, spravedlnosti, svobodě a lidských právech, ale nakonec obchod, peníze a mocenské zájmy, přebijí vše – i vyslání mírových jednotek EU do Kyjeva. Věčně tomu tak nebude. Ukrajincům je to už jasné, že věčně žít na dluh nelze.

Samozřejmě, že předčasné volby na Ukrajině bude Moskva ovlivňovat jak je jí vlastní. EU by měla být mnohem aktivnější a především připomenout Putinovi i Janukovičovi, že jejich opory moci – Oligarchové – mají své nemovitosti a finance na Západě. Ukrajina se rozděluje stále více. Určité formy autonomie budou zřejmě nevyhnutné. Ukázala se síla médií a internetu – bez nich by bylo už dávno po revoluci. Držme Ukrajině palce!

 

Jan Šinágl, 22.2.2014

 

 

http://niezalezna.pl/52073-oddzialy-rosyjskie-w-kijowie-sa-dowody-na-zbrojna-interwencje-kremla-relacja-na-zywo

http://niezalezna.pl/52109-swiat-potepia-przemoc-na-ukrainie-i-wskazuje-prawdziwa-twarz-putina-relacja-na-zywo

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.14 (7 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Mrzílek 2014-02-23 21:03
Utrácení zbytečných peněz na vrcholná sportovní utkání považuji za plýtvání, když tyto peníze, mohly být použity těm, kteří nemají ani na základní potřeby natož na vstupenky na olympiádu. Je to trapné vyvyšování se, že "my na to máme". Pravda ale to není. Říkejte to těm, kteří jsouce na vrcholu se obohacují jako Janukovič. Jak to řekla ukrajinská sportovkyně: "Jak mám reprezentovat, když v mé zemi jsou stříleni naši občané". U charakterních lidí sport s politikou souvisí.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)