Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...

   
 • 04.07.2020 12:39
  Komunisté jsou nepotrestaní od Aše po Peking. KOMUNISTICKÉ ...

  Read more...

   
 • 03.07.2020 12:06
  Poslední odstavec pana bývalého velvyslance jsou velmi úderná ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:21
  PČR je na 87 místě na světě ve věci důvěryhodnosti, hned ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:05
  Předseda ODS Fiala si loni vydělal jako politolog na universitě ...

  Read more...

   
 • 30.06.2020 21:28
  Myslím, že více jak o komunisty jde více o levicové poslance ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Demo Ukrajina 11 demo ruska ambasada 110914Chytré sankce: zrušme Rusům firmy - Životopis Putina - Rusko založili Varjagové, kmen švédských Vikingů

- Rusko čelí vzpouře: Binec v hospodářství, lidem dochází trpělivost - Jak české: Pozastavení partnerství Prahy s Moskvou škodí turistice - Je to tak zvláštní

Demo Ukrajina 8 policie 110914

V symbolický den teroristického útoku na svobodu a demokracii v New Yorku před 13 lety dne 11.září, podpořilo kolem 50 občanů převážně České republiky, ale i Ukrajiny a Ruska statečný boj Ukrajiny za svoji nezávislost a svobodu. Podle očekávání, ačkoliv všechna média byla včas informována, se žádná veřejnoprávní ani bulvární, nedostavila. Událost tak byla mediálně zamlčena, podobně jako demonstrující ruští občané v roce 1968 na Rudém náměstí v Moskvě, kteří protestovali proti Ruskem nařízené a vedené okupaci Československa, oficiálními ruskými a českými médii. Nařízení „shora“, autocenzura, zbabělost? Vyberte si sami. Už se zase bojíme jako tomu bylo v podobných kritických situacích v minulosti.

 

Demo Ukrajina 6 policie 110914Asistentka europoslance Pavla Svobody Alexandra Almarová se dostavila s omluvou za jeho nedostavení se. SkvěleNY Hasici pomnik 080914 promluvila na Letné i před ruskou ambasádou, kde jsem mohl též, spolu s jinými, promluvit a závěrem poděkovat oběma organizátorkám Haně Palcové a Daniele Šimonové. Ne náhodou jsou i hrdými Američankami. Mimochodem tu první jsem poprvé potkal před 27 lety v VOA ve Washingtonu, jak jsem ve svém projevu před ruskou ambasádou připomněl. Tehdy se hlásila z Hlasu Amerika Hana Palcová jako Hana Vávrová.

Pavel Svoboda, předseda zahraničního výboru EP ústy své asistentky: „Když přišli pro demokraty, mlčel jsem. Když přišli pro židy, mlčel, protože nejsem Žid. Když přišli pro katolíky mlčel jsem, protože nejsem katolík. Když přišli pro mne, nebyl už nikdo, kdo by se mne zastal.“ Na takového poslance může být každý občan České republiky a Evropy hrdý. Bude-li jich více, nemusíme se o osud Evropy obávat.

Demo Ukrajina 3 pochod 110914To, že včera všechna veřejnoprávní média, včetně bulvárních, ačkoliv včas informována, poslušně ignorovalaNY Hasici pomnik citat 080914 demonstraci na podporu Ukrajiny před ruskou ambasádou, za masivní účasti PČR, není žádným dobrým signálem ani pro ČT, ale jistě dobrým signálem pro bývalé příslušníky StB. Zrovna tak poslušně mlčela ruská televize při demonstraci šesti ruských občanů na Rudém náměstí v roce 1968 v Moskvě, proti okupaci Československa.

Článek Tomáše Němečka „Chytré sankce: zrušme Rusům firmy“ (LN 11.9.2014) je varující a ukazuje, jak si u nás Rusové dělají co chtějí (včetně šéfa ruské obdoby FBI Alexandra Bastrikina v Praze), díky benevolenci odpovědných úřadů a institucí.

* * *

Hotely: Pozastavení partnerství Prahy s Moskvou škodí turistice

Pozastavení partnerství hlavního města Prahy s Petrohradem a Moskvou vážně poškozuje cestovní ruch. V otevřeném dopise pražskému primátorovi Tomáši Hudečkovi (TOP 09) to uvedlo Fórum cestovního ruchu, které sdružuje profesní svazy v oblasti cestovního ruchu. Požadují, aby Praha usnesení z 2. září zrušila. Hoteliéři, restauratéři a zástupci cestovních kancelář v dopise uvedli, že jsou velmi znepokojeni tím, že rada města pozastavení partnerství schválila. "Nevíme, co vás opravňuje rozhodovat také za podnikatele bez jakékoliv předchozí konzultace. Bohužel tímto neuváženým krokem velmi vážně poškozujete cestovní ruch, který je významným oborem právě v našem hlavním městě," píšou v dopise zástupci mimo jiné Asociace hotelů a restaurací či Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. ČRo, 12.9.2014

P.S.

Jak české, myslet jen na sebe a nebýt ochoten k obětí za vyšší hodnoty! J.Š.

* * *

Je to takové zvláštní. Až dosud stříleli z oblohy ukrajinská především vojenská letadla a vrtulníky, jen samozvanci. Je přece normální vyhlásit na území suverénního státu své vlastní samozvané republiky, jistě se dočkáme na žádost poslanou Putinovi i vyhlášení nězavisimoj karlovarskoj respubliky, gdě podle sovětské hymny tak volno dyšet čelověk a oni takoj zemi v mire něznaju. Když sestřelili maloasijské civilní letadlo hned to přiznali v odposlechu telefonního rozhovoru, který vzápětí popřeli. Dodnes ale, když jsou tak bez viny, nejsou stále ochotni pustit na větší část území, kam části letadla spadly, např. západní žurnalisty. Zrovna předevčírem na to poukazovala německá reportérka v německých zprávách TV. Z bezpečnostních důvodů byl hovor nevysílán živě, ale až po ukrytí. Proč, jak říkala německá novinářka ze Spieglu v TV-Presseclub, nechali tzv. separatisté po pádu letadla prvé dva dny a v horku ležet části lidských a okradených těl na zemi i bránit všem v přístupu přičemž se nad nimi opíjeli do němoty? Je-li někdo bez viny nepotřebuje nic skrývat ani si zahalovat obličeje /to ovšem musí, jinak by ho mohla poznat třeba rodnaja maťuška od Volhy/. A otvory po střelách údajně z ukrajinské stíhačky? Vyšetřování není ještě ukončeno, ale mnozí si vzpomenou na záběr v TV, když na místo dorazili první vyšetřovatelé hlavně z Holandska, chodil za nimi jeden separatistický primitiv, na zádech veliký kulomet nebo něco podobného a neustále je varoval, že jsou na území doněcké republiky a tím nemají žádná práva. S takovým kulometem mohli dodatečně a bez problému třeba prostřílet mezitím spadlou pilotní kabinu, aby měli argumenty k stíhačce, která se jen velmi těžko  mohla technicky přiblížit k civilnímu letadlu. Ale když někdo tvrdí, že v letadle se nalézaly staré mrtvoly z prvého ztraceného letadla, které tam úmyslně naložili někde na ostrově Američané a asi je poslali přes kontrolované holandské letiště přičemž letadlo musel nutně pilotovat automatčik Sergej. Co těmto vymeteným mozkům odpovědět? Nyní argumentují, proč prý bylo letadlo posláno přes jejich bojovou oblast? Jenže zde je ve výšce 10 km ustanovený mezinárodní koridor a dosud zde létala letadla i jiných společností. S východním trvalým barbarstvím táhnoucím se již od tzv. velké říjnové revoluce, která vlastně žádná nebyla nikdo nepočítal. Stalin by se obracel v hrobě, kdyby zjistil, že to byl on, který  samostatnost celistvé Ukrajiny a Běloruska prosadil již v roce 1945 při zakládání OSN, takže od té doby, světe div se, měl vlastně SSSR v OSN tři hlasy a USA jen jeden. Že si Amerika neprosadila třeba Kalifornii, Texas a j. zůstává dodnes záhadou. A byly to také Spojené státy, které odmítly uznat sovětskou anexi baltských států v roce 1939,
takže jejich velvyslanectví včetně budov na území USA fungovala i přes pokročilé stáří velvyslanců až do rozpadu SSSR.

Václav Hora, 12.9.2014

* * *

Dějiny Ukrajiny na pokračování. Hlavně si prosím uvědomte to co málo kdo dnes ví. Rusko založili Varjagové, tedy kmen švédských Vikingů, se svojí vládnoucí dynastii Rurikovců. Ti nastolili expanzi a růst jejich říše. Za Ivana Hrozného se Rusko rozrostlo 15x!! Proč je asi bohatýr z Ruských bylin Ivan, nečekaně nezván, vysoký, světlovlasý a modrooký junák? Tak asi Slovan nevypadal ... http://www.armadninoviny.cz/dejiny-ukrajiny-cast-ii-.html

Luboš Král 12.září 2014

* * *

Ze skvělého dokumentu francouzského dokumentaristy!

 

Dnes slaví USA 200 let od vzniku své státní hymny. Symbolizuje vytrvalost, hrdinství a respekt. Bůh ochraňuj USA jako nejsilnější pilíř svobody a demokracie!

 

Jan Šinágl, 12.9.2014

* * *

Rusko čelí vzpouře: Binec v hospodářství, lidem dochází trpělivost

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (5 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #2 B. Hynek 2014-09-21 16:32
Na TV Rossija 24 promítají 10-15x denně reklamu Czechtourismu na cesty do Česka. Měli bychom si ujasnit, jestli u nás ruské turisty chceme či nikoliv a tomu podřídit propagaci za státní peníze.
+3 #1 Tom 2014-09-14 13:57
Nic proti demonstraci na podporu Ukrajiny,ale broukat si na ní ódu na radost mi připadá trapné a padlé na hlavu.Jako by to probíhalo v režii StB s cílem tuto akci ztrapnit,zesměš nit a dehonestovat.
Nedokázal jsem se kvůli tomu na tu reportáž dodívat do konce.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)