Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka
út srp 18 @14:00 -
Praha-Ryzyně: 75.výročí návratu RAF z Velké Británie

Nejnovější komentáře

 • 04.08.2020 17:14
  Jsem velmi překvapen, že paní Chaloupková má takové problémy ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:12
  Tiago z Brazilii. Jsem Tiago Borges, brazilec, je mi 29 let ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:10
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:06
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:05
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:04
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Markova Jaroslava a Marie 071014Aktualizováno 7.6.2015: Pravdu zná eurokomisařka Věra Jourová, sama v kauze obviněná, která se přiznala, rychle zbavená obvinění a odškodněná. Média dosud pravdu o této kauze zamlčují. Důkazy o této české „WATERGATE“ jsou v tajných sejfech politiků a policie. Jeden soudce, svědek procesu prohlásil:  „To je druhá Horáková!“ - Žádost k rukám NSZ JUDr. Pavla Zemana ve věci ing.arch Marka Řičáře – vězně svědomí 

Odkaz naší Anežky české… Z knihy „Devět komentářů ke komunistické straně“ – K.H.Borovský a Karel Čapek

Video níže jsem natočil 7.října v jednom klášteře, několik stovek metrů od věznice v Českých Budějovicích, kde se momentálně nachází ing. arch. Marek Říčan. Tomuto vysoce vzdělanému, kultivovanému a velmi schopnému člověku, je dovoleno pracovat pouze v kuchyni, v jiných, normálních zemích by pracoval na potřebných projektech a byl by vážen. Je něco hodně špatného v naší zemi, kdy je důvodně podezřelých i mnoho státních úředníků a politiků! Nakonec ten, který na to vše upozornil, jako jediný byl odsouzen, aniž mu byla prokázána vina. Bylo flagrantně porušeno jeho Ústavou ČR zaručené právo na spravedlivý proces. Smekám v nejvyšší úctě před touto rodinou, která stále vytrvává a nevzdává naději na spravedlnost pro svého tátu.

 

Jourova CB ANO 071014Jaroslava Marková se spolu se svoji dcerou chtěli setkat s Věrou Jourovou na předvolebním mítinku pobočky Hnutí ANO v Českých Budějovicích. Bohužel se možná budoucí eurokomisařka pro spravedlnost nedostavila (ještě je nutný souhlas EP se schválením celé EK koncem října). Necítí vůči paní Jourové vůbec žádnou zášť, přejí ji její vybranou kariérní cestu. Jen je zaráží neochota mnohých odpovědných převzít jakoukoliv odpovědnost za své jednání a činy v minulosti, kdy vina mnoha byla svedena na jednoho nevinného. Svědomí dohoní každého, dříve či později. Netuším zda má Věra Jourová radost, že z jejího zvolení mají radost i komunisté, resp. jejich Haló noviny? Z výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci zaznívala také možnost, že by se kandidátka měla s poslanci ještě jednou sejít. Podporu u ostatních výborů ale tento plán nenašel, což má také svoji vypovídající hodnotu, když takovýto výbor má pochyby o možné budoucí nejvyšší představitelce spravedlnosti v EU…? 

Vypovídající je článek Kalvárie Jourové a tři evropské facky – Roman Joch: „Výstižný článek. Zvláště poslední tři odstavce sedí. Pravdou je také, že bližší košile než kabát, neboli Praha nemá zájem ztratit vládu nad českým občanem, proto za pomoci medií před ním zatajuje informace o EU.“

Politické strany se zinstitucionalizovaly ve skvěle prosperující firmy, bez rizika, kde beztrestnost zajišťuje jimi ovládaná policie, justice a další státní instituce. Toto nemravné, zločinné propojení se tvořilo roky. Zničit se může jen samo, kdy rozkrádání dosáhne neúnosnou míru, nebo postupně, narůstajícím tlakem a působením teprve pozvolna se tvořící občanské společnosti. Je třeba dosáhnout řízení společnosti charakterností. Bezcharakternost sama od sebe neodejde, tím spíše, když její bezstarostné a vydatné „dobré bydlo“ nikdo přímo neohrožuje. Sebepravdivějším článkům a informacím se jen smějí. V ničem je neohrožují a stud neznají. Nemůžeme se divit, když „volíme“ tolik darebáků a neschopných, které vůbec nechceme. Díky nemravnému volebnímu zákonu náš hlas použijí sekretariáty politických stran, kdy dají na kandidátky svoji „volbu“ a občan demokraticky zvolí jen kandidátku, kdy na její obsah nemá vůbec řádný vliv! Právem se nám vysmívají z poslaneckých lavic. Pan Řičář je ohrozil přímo, proto systém musel takto zareagovat, aby nebyl ohrožen!

Za veřejnost jsme se zúčastnili pouze my tři mítinku Hnutí ANO v Českých Budějovicích. Symbolické setkání – v den zavraždění statečné ruské novinářky Anny Politkovské, v den narozenin ruského prezidenta Putina, v den nového státního svátku Ruska tzv. „Zelených mužíků“, „hrdinů“, kteří se podíleli na „osvobozování“ Krymu. Poslanec Dumy nemohl údajně najít v přemíře státních svátků volný den. Velmi se zaradoval, že právě den narozenin Putina byl volný…

Tento rozsudek KS Hradec Králové ze dne 26.1.1955 soudce JUDr. Bohumila Smoly za velezradu dědečka ing. arch. Marka Řičáře, Karla Řičáře na 10 let, je dokladem, že tento rod má buď smůlu na špatnou dobu, justici, nebo na obojí?! Veřejnost musela být vyloučena, aby nebylo ohroženo státní tajemství! Zvláštní, můj táta se narodil také 26.ledna…

Kolik asi dnešních občanů zákonodárců má či mělo takové dědečky? Může se takovým pochlubit i Věra Jourová? Obávám se, že většina dnešních občanů zákonodárců tak statečné předky neměla. Kdy skončí naše „tradice“, kdy schopní opouštěli naší zemi, v tom lepším případě, či byli zavíráni a vražděni, v tom horším případě. Nedivme se potom, že jsme zemí bez hrdinů, příkladných osobností, kdy děti za hrdiny přijímají jen jejich trapné náhražky.

Z babičiny strany pana Řičáře byli její tři bratři slovinští vlastenci. Jeden z nich se měl stát dokonce premiérem. Dva nechal Tito zavraždit, třetí si zachránil život útěkem do Ameriky.

Právě dnes jsem odeslal pětikilový balík obsahující dopisní papír, poštovní známky, tužky, léky, vitamíny a hygienické potřeby, určený pro pana Řičáře, jeho blízkým. Dar od jedné lékařky. Ve vazební věznici Brno-Bohunice a ve Všehrdech to při návštěvě možné nebylo.

Úsilí o obnovení soudního procesu pokračuje v České republice i v Rakousku. Uvádím přehled porušení procesních práv, prokazující justiční zločin spáchaný na nevinném. Další otřesné dokumenty budu postupně zveřejňovat.

Mimochodem 90% svědků v programu končí v kriminálu, což je něco neskutečného a ve vyspělých zemích něco nepředstavitelného! Ing. arch. Marek Řičář byl obžalován ještě v programu! Je to dalším důkazem kdo je skutečným pánem policie a justice, pokud jsou v ohrožení politici, mocní a bohatí!

Prosím o šíření a podepsání petice – viz odkaz níže. Panu Říčařovi můžete i napsat - je možné mu psát česky, německy, anglicky, slovinsky, rusky a latinsky.

Adresa pro zasílání dopisů je:

 

VAZEBNÍ VĚZNICE ČESKÉ BUDĚJOVICE

JOSEF MAREK - VĚZEŇ BEZPRÁVÍ

P.O.BOX 170

ČESKÉ BUDĚJOVICE

371 56

 

Děkuji Vám i jménem rodiny ing. arch. Marka Řičáře – vězně bezpráví a našeho svědomí!

 

Jan Šinágl, 10.10.2014

* * *

Zrušení rozsudku a obnovení procesu Ing. Arch. Marka Řičáře - Josefa Marka

MS Praha 20.10.2010: Protokol o hlavním líčení ve věci obžalovaného ing. arch. Marka Řičáře!!!

* * *

Odkaz naší Anežky české.

Abychom na její odkaz zapomínali, byla stažena spolu s padesátikorunovou bankovkou. Na místo toho instalovali malou sošku této příkladné ženy u senátu. Takže stálá vzpomínka a připomínka na bankovce nám občanům zanikla. A kamenná připomínka poslancům či senátorům? Beze slov.

Dobré příklady táhnou, ale od nás pryč.

K. Mrzílek 10.10.2014

* * *

Z knihy „Devět komentářů ke komunistické straně“

Historie zničení lidské povahy a morálky v Číně je živě zobrazena v této baladě:

V padesátých letech lidé pomáhali jeden druhému,

v šedesátých letech lidé mezi sebou zápasili,

v sedmdesátých letech se lidé starali pouze o sebe,

v devadesátých letech lidé využívali každého, koho potkali.

A dnes už likvidujeme sami sebe, bezmála vše kolem nás – dobrovolně…

Nedojde-li ke změně, ohrožené „Vyšší“ to dá na vědomí „Nižšímu“ -

se zaslouženými následky.

J.Š.

* * *

„Pročpak na ulici nechce "VIVAT" znít? - Hluší panovníci mají němý lid.“

* * *

"Obyčejný člověk stará se výhradně jen o svou a své rodiny obživu, vše ostatní je mu nepraktické, hračka, kaprice.. Kdož se lidu ujímáš, pro něj pracuješ anebo v nebezpečenství se vydáváš, nesmíš nikdy za to očekávati to, co jmenujeme v obyčejném životě vděčností. Pokud je všude dobře, přijmou od tebe s radostí všelijakou práci, budou tě chválit anebo v hospodě na tvé zdraví si připíjet, přijdeš-li ale na této cestě své do nebezpečí, k úrazu, neočekávej od nich nikdy pomoci anebo oběti.“

* * *

„Je to věc zcela přirozená. Právě proto se ujímáme lidu, aby pokročil ve vzdělanosti a skrze ni k lepšímu životu. Jestli se tedy ujímáš nevzdělaných, otrocky vychovaných a smýšlejících, kterak od nich očekávati chceš způsoby vzdělaných a svobodných tvorů? V přátelském uznání malého počtu svých stejně smýšlejících musíš hledat jedinou odměnu, nechceš-li být zklamán."

 

Karel Havlíček Borovský

* * *

„Dějiny spíš potřebují lidi, kteří něco dělají, než lidí,

kteří navrhují, co by někdo měl dělat.“

* * *

„Nejste-li velkomyslní, nemáte oči pro velikost.“

* * *

„Nejsou velké a malé poměry, nýbrž jen velcí a malí lidé.“

* * *

„Národ se může cítit nesmrtelným jenom tehdy, když se bude cítit mravným, když bude mít své vědomé mravní poslání; na to ovšem nestačí divadlo, i když má být součinitelem toho mravního povědomí. To musí být v politice, v hospodářství, v knize a škole, denním životě, všude. A obráceně, vemte národu jeho mravnost, a berete mu i jeho nesmrtelnost.“

* * *

„Člověk si musí vždycky uvědomit, pro koho píše. I jako novinář, i jako autor si musí stále říkat: vychovávat, vychovávat, vychovávat. Výchova není v tom, poučovat lidi, nebo jim dělat kázání, ale dát jim příležitost, aby sami mysleli, aby sami srovnávali.“

 Karel Čapek

* * *

Ing. arch. Mark Řičář:

„Kdo mlčí ke zločinu, stává se jeho spojencem… a kdo se jednou ohne, už zůstane ohnutý do konce života. Moji předkové zločinu neposluhovali, ať už to byl zločin nacistický nebo komunistický, a ani já se neohnu před zločinným SYSTÉMEM, který svou moc staví na zneužívání zákona, justice a policie pro potřeby korupční mafie a na strachu a poslušnosti lidí. Proto budu bojovat až do úplného konce a nemůžu nikdy akceptovat „trest“ za něco, co jsem nespáchal a spáchat nemohl. Nemůžu po 7 letech, které mně a mojí rodině vzal SYSTÉM, přistoupit na falešnou hru na spravedlnost a právo a stát se figurkou ve hře mocných. Před 7 lety jsem byl mafií „pohřben“, nemám nic, nejsem nikdo, na mém „hrobě“ slaví politická prostituce, lidská špína a STRACH… a právě já, který více nejsem, než jsem, Vás volám: nemlčte!, překonejte svůj strach!, nenechte se zneužívat!, neposluhujte!, pomozte!“

* * *

P.S.

Eurokomisařka Věra Jourová byla obviněná v kauze Budišov. Zproštěna pro nedostatek důkazů, ne proto, že se skutek nestal! Vyšetřující policisté, kterým se přiznala, jak vypovídali před soudem pod přísahou, byli odvoláni, důkazy zničeny.

* * *

#126

2016-01-14 15:11

Velice dobře jsem znal hlavního aktéra Peťu, byla to nejhorší zrůda, jakou jsem poznal. Posílat Ukrajince na podnikatele bylo jeho hobby. A o té eurokurvě je lépe ani nemluvit.

#127

2016-01-15 14:27

Nesmíte zapomenout, že jsme (zřejmě) stále? totalitním státem, kriminálním státem, kde stále mají hlavní slovo komunisté. Ano, komunisté, kteří se rozutíkali do různých politických stran a všude možně občanům škodí. Je to obrovské zlo, které nebylo do dnešních dnů potrestáno za zvěrstva proti lidskosti, které do dnešních dnů jimi bylo spáchané. Pak se nesmíme divit tomu, že zde žádná spravedlnost není a asi ani nebude! 

* * *

Bratranec ing. arch. Marka Řičáře jmenován Papežem novým plzeňským biskupem

Tomáš Holub byl Papežem jmenován novým plzeňským biskupem - http://tisk.cirkev.cz/z-domova/tomas-holub-novym-plzenskym-biskupem/ - je bratrancem ing. arch. Marka Řičáře. Boží Mlýny melou někdy hodně pomalu, ale zato jistě.

J.Š.23.2.2016

* * *

Čeští úředníci podřízení Věře Jourové šidí Evropskou unii a nechali se chytit

Komisařka Jourová zase hájila Brauna, kterému europoslanci zazlívají, že porušil evropské předpisy, když před třemi lety v roli náměstka ministra pro místní rozvoj spolurozhodoval o zřejmě zmanipulované zakázce na monitorovací systém pro eurodotace na léta 2014-2020 … http://echo24.cz/a/isz2v/cesti-urednici-sidi-evropskou-unii-a-nechali-se-chytit ... Třem vysokým českým úředníkům z Bruselu hrozí neslavný návrat do Prahy. Během sporů o dostavbu českých dálnic se zřejmě dostali do střetu zájmů, který může donutit k rezignaci dokonce dvě eurokomisařky, Češku Věru Jourovou a Rumunku Corinu Cretuovou. Na nebezpečí upozornil jeden z e-mailů, které našli hackeři z White Media v korespondenci premiéra Bohuslava Sobotky. … Odeslal ho druhého prosince zastupující šéf kabinetu komisařky Jourové Daniel Braun náměstkovi ministra životního prostředí a bývalému manažerovi Lovochemie Vladislavu Smržovi. … Na závěr zprávy doporučuje, že je třeba s Evropskou komisí jednat zvlášť o každém projektu, v první řadě o těch, které nevyvolávají vážnější spory. Potom je Evropská komise „schválí s dalším přimhouřením očí“. Řád zaměstnance Evropské unie 11.čl. nařizuje: „Úředník plní své služební povinnosti a řídí se výhradně zájmy Unie. Nežádá ani nepřijímá pokyny žádné vlády, orgánu, organizace nebo osoby mimo jeho orgán.“ Braunův e-mail je dokladem, že Nejdl, Miko i sám Braun služební řád porušili. … Očekávaný skandál úředníků Nejdla a Brauna může ohrozit i jejich komisařky. Na oba české byrokraty se už dotazoval dopis kontrolního výboru europarlamentu odeslaný komisařce Cretuové loni v prosinci.

Tolik citace ze článku. Skutečná, nezávislá eurokomisařka, hájící zájmy EU, by musela okamžitě těmto třem svým českým podřízeným euroúředníkům dát výpověď a sama iniciovat vyšetřování a jejich potrestání. Věra Jourová se tak pokouší opět zakrývat svoji minulost. Takto neomluvitelně jedná jen člověk se špatným svědomím. Článek byl zveřejněn 4.2.2016. Dodnes veřejnoprávní média České republiky, včetně bulvárních, mlčí?!

J.Š.25.2.2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)