Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Hucin StropnickyAktualizováno: Kauza Vadas a Hučín: My o koze a Hučínovi stoupenci o voze

Oslavný paján, chvála, autoři otázek skryti, byl jsem jediným, kdo se pod otázku podepsal. Na mých 20 otázek pan Hučín neodpovídá už 3 ½ roku. Zřejmě ani 3 ½ roku není dost prostoru? Proč neodmítl pořádání finanční sbírky a dary od přátel, když měl dostatek peněz od továrníka Karla Zejdy, jak sám dnes přiznává?! Ne všechny otázky byly zodpovězeny. Na svém webu se už samozřejmě patřičně prezentuje jako vždy, když jde o jeho osobu a chorobnou, narcistickou touhu po zviditelnění. Typické, jak se vyjadřuje k aktuální kauze Pavla Wonky. Je vidět, že autorce skandálního, dehonestujícího dokumentu Libuši Rudinské „Pavel Wonka se zavazuje“, poskytl opravdu „hodnotné“ informace, samozřejmě bez důkazů, jak je u něho běžné. Smutný obraz „hrdiny“. Zde si paní Rudinská obraz válečného hrdiny měnit netroufne. Měla by zde množství nezpochybnitelých důkazů o bezcharakternosti pana Hučína, na rozdíl od Pavla Wonky. Vrána k vráně sedá. Obávám se, že revokace rozhodnutí ministra obrany je stále aktuálnější, pokud ovšem dění v naší zemi nedostane „východní“ směr? Situace nabývá stále více na vážnosti!

DOTAZ: Pane Hučíne, viděl jste v předpremiéře nebo slyšel jste o novém filmu o disidentu Pavlu Wonkovi? Podle prvních ohlasů tento film zásadně mění pohled na tohoto člověka a ukazuje ho mj. jako spolupracovníka StB. I důvody jeho smrti ve vězení jsou údajně trochu jiné, než je prezentováno. Znal jste P. Wonku a co si o něm myslíte?

ODPOVĚĎ: Tato záležitost by si vyžadovala důkladnější analýzu. Nechci se zde na několika řádcích vyjadřovat k tak citlivé problematice. Režisérku Rudínskou, která film natočila, znám a o daném problému jsem s ní několikrát hovořil.

DOTAZ: Dobrý den pane Hučíne,

z jakých důvodů jste obdržel modrou knížku? Proč není na Vašem webu www.vladimirhucin.cz možnost se přihlásit do diskuze, když je nabízena a žádné komentáře tedy neobsahuje? Děkuji Vám.
Jan Šinágl, 22.10.2014

ODPOVĚĎ: Vždy, když se připravoval vojenský odvod, nebo jsem měl být odveden, tak mě zatkla Státní bezpečností a byl jsem vazebně vyšetřován. Našel se lékař, který mi sdělil, že pokud se na vojnu dostanu, tak budu hned na počátku tvrdě sankcionován a na odbojovou činnost mohu zapomenout, protože budu pod neustálým dohledem. Bylo by tedy dobré, abych nebyl vůbec odveden. Ten lékař byl členem mé odbojové skupiny a já tento moment popisuji ve své knize Není to o mně, ale o nás. Není to ale jediný důvod. Pokud bych byl odveden na vojnu, tak bych musel přísahat na vedoucí úlohu komunistické strany a schvalovat smysl Varšavské smlouvy a mnoho dalšího. Tedy vědomě bych si musel nechat přerazit páteř. Doporučuji vám, abyste si po večerech pustil cédéčko naší známé skupiny Blue effect s mým kamarádem Radimem Hladíkem a zajímal se o to, jak vznikl název skupiny. Pak možná pochopíte. Co se týče diskuse na webových stránkách, tak již při jejich zavedení byl takový nápor dotazů, že bych na ně nezvládal časově odpovídat. Byly jich stovky denně.

* * *

Zvláštní, že StB nedokázala zabránit „modré knížce“ a neohlídala si lékaře, člena „odbojové“ skupiny pana Hučína? Nebyl to snad MUDr. Jan Chmelař? Proč má asi dodnes důvod jméno zatajovat? Proč nebyla vyznamenána za odboj celá skupina? Kolik měla členů, co vše dokázala? To, že matka pana Hučína byla členkou KSČ mu zřejmě nevadilo? Nemožnost vkládat komentáře na www.vladimirhucin.cz je spíše z obav, aby se tam neobjevovaly pravdivé informace ze života pana Hučína, na které by nemohl odpovídat, pokud by nechtěl lhát. Tady si ovšem ani tak zkušený lhář, podvodník a bájkař, netroufne lhát.

Mimochodem opět lže! Jak může tvrdit „…již při jejich zavedení byl takový nápor dotazů…“, když dotaz nebylo možno položit či vložit komentář již od samého založení jeho webových článek! Vskutku novodobý baron Prášil. Ještě, že ho do té armády nevzali, ohrožoval by komunistickou armádu stejně jako BIS, byť to první by mi tak nevadilo, ale o jejím ohrožení tímto sedmilhářem bych měl silné pochyby.

 

Jan Šinágl, 24.10.2010

* * *

Vladimír Hučín, majitel modré knížky, který se nikdy žádné války nezúčastnil, válečným veteránem!

Vladimír Hučín vlastní po estébákovi 50% přerovské firmy KAZETO – jeho vklad 10.633.000,-Kč

Vladimír Hučín spolupracovník SNB

Byl BLESK koupen za vysáté peníze z ČEZu?!

* * *

Aktualizováno: Kauza Vadas a Hučín: My o koze a Hučínovi stoupenci o voze

Hluboce jsem, jak se zdá, urazil prohučínovské sympatizanty, když jsem ve své recenzi poukázal na to, že film Martina Vadase, údajně o Hučínovi, nedávno odvysílaný v České televizi, je jen zmatenou mozaikou subjektivních názorů z druhé či třetí ruky a neanalyzuje meritum věci. Napsal jsem, že je docela dobře možné, že je Hučín obětí české justice, avšak že se Vadasův film tímto tématem analyticky nezabýval a nepřinesl žádná fakta. Autor filmu Martin Vadas v reakci na tuto recenzi konstatoval, že jsem agent KGB...:) Jeho reakce byla šířena spamy po internetu. :) K tomu se připojil stoupenec pana Vadase, pan Jiří Vaněk z Austrálie, touto argumentací:

„Nazval bych Culika jinak, treba ty svine bolsevicka, nebo prase proteroristicky aby mel tento estebacky lotr neco na zazalovani. Zazaluj me Culiku, lotre vsech lotru, prokomunisticky buzerante, impotentni prase, zkratka komunisto. Vanek“

Některé další Vadasovy a Hučínovy stoupence, kteří mi napsali, že "Hučín je hrdina", jsem požádal, aby, pokud nesouhlasí s mým tvrzením, že Vadasův film neobsahuje žádné informace, v pěti - deseti větách shrnuli, jaké racionální, věcné informace tedy o Hučínově případu Vadasův film přinesl. Nedokázali to, odpověděli způsobem "My o koze, ty o voze". Potvrdili, že se jim líbila emocionální propaganda Vadasova filmu, potvrzující jejich předsudečný názor, a že o racionální analýzu nemají zájem.

Hučínovi stoupenci přirozeně mají v demokracii na své emocionální předsudky právo, já mám zase právo na to, poukazovat na iracionální zkraty v jejich jednání a vyjadřování se. Nezávislý pozorovatel si jistě učiní vlastní názor.

Nikomu neubírám právo na přesvědčení, že jsou dosavadní státní struktury České republiky "totalitní" a "komunistické" - možná, že tomu tak skutečně je. Pokud o tom však někdo chce přesvědčit své spoluobčany, měl by asi argumentovat věcně. Argument "je tomu tak, protože my to tak niterně cítíme, a kdo s námi nesouhlasí, je agent KGB" moc nepřesvědčuje.

Kromě toho, než začne pan Martin Vadas obviňovat své kritiky, že jsou agenty KGB", možná, že by měl svá trvzení podložit důkazy. Zase, jeho niterné přesvědčení, že tomu tak jistě je, asi stačit nebude. …

P.S.

Na Wikipedii není zmíněn studijní pobyt Martina Vadase na pařížské Sorboně v době totality…?! Vyjádří se současný ředitel FITESu k dokumentu „Pavel Wonka se zavazuje“ bez ohledu, zda dokumentaristka Libuše Rudinská je či není jeho členkou?

Jan Šinágl, 26.10.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (10 Votes)
Share
Přidat komentář