Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 14.08.2020 16:29
  ČRo: Policie zatkla ruského diplomata při nelegálním nákupu munice ...

  Read more...

   
 • 14.08.2020 10:05
  Život je plný štěstí a někdy potřebujeme osoby, které nás ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:59
  Včera v Událostech komentářích na ČT 24 od 22:00 hod. si ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:43
  Předseda senátu, který si notoval s místopředsedou Filipem ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:29
  Life is full of happiness and some times need some people to ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Toufar Josef

Nevhodný politik je jako špatný kuchař...

Chci věřit a doufat, že bude provedena exhumace všech tělesných pozůstatků obětí tohoto komunistického zločinu, anebo žádné. Nepochybně by s tímto postupem souhlasil i kněz Josef Toufar. Pouze exhumace jeho tělesných ostatků, prováděná za účelem návrhu na jeho svatořečení, by touto formou byla diskriminační, nemravná, jeho svatořečení stěžující a právem z morálních a etických důvodů napadnutelné, urážející oběti a jejich pozůstalé. V hromadných jamách jsou naházeni i malé děti s kojenci, děti vězeňkyň. Je to další výzvou naší společnosti a zkouškou její mravní vyspělosti. Dosavadní stav dokumentují dopisy paní Zdeny Mašínové a Jiřího Nedomy kardinálu Dukovi, Ladislava Bergmana a Jiřího Nedomy pražskému primátorovi a otevřený dopis Miloše Doležala Ladislavu Bergmanovi (dost skandální). Připomínám, že KPV ČR (Konfederace politických vězňů) neměla zájem o vybudování Ďáblického hřbitova, s exhumací kněze souhlasí. Ďáblický hřbitov vznikl díky Stanislavu Stránskému, zemřelému předsedovi SBPV (Svaz bývalých politických vězňů), který nemorální vedení KPV ČR opustil a založil SBPV.

Oběti zločinného komunistického režimu byly naházeni do jam snad ještě odpornějším způsobem, než konali nacisté. Magistrát by údajně byl ochoten provést exhumaci všech obětí, ale to by prý bylo moc drahé?! Co takhle, kdyby to jako pokání zaplatili komunisté z nakradeného – na projevu Marty Semelové bych netrval. Ta ať si řeční nad hrobem alkoholika a syfilitika Gottwalda, který má také tyto oběti na svědomí. Připomínám, že maminka sourozenců Mašínových a manželka gen. Josefa Mašína, statečného bojovníka v době nacistické okupace, zemřela ve vězení v Pardubicích těžce nemocná, bez lékařské pomoci, takřka nahá, na betonové podlaze, v Zimě ji nechávali otevřené okno a zavírali topení! Byla vhozena do jámy s tělíčky malých dětí a kojenců! Tak se dokázali mstít komunisté. Její dcera Zdena Mašínová, potom chodila na její „hrob“ padesát let, resp. skládku odpadu! Díky tomu, že ještě stihla vidět plánky a jména obětí naházených do jam. 

Tělesné ostatky maminky paní Mašínové leží v jámě č.32, společně s malými dětmi a kojenci. Má u nich také svoji pamětní desku v oddělení Dětského hřbitova. Kněz Josef Toufar v jámě č. 16, dle dokumentů z roku 1956, jak tvrdí Magistrát?

Jen od jámy, kde se mají nacházet tělesné ostatky kněze Jozefa Toufara se prý našly plánky a je tam prý 40 obětí, kteří nebyli političtí vězni?! Kniha s plánky jam a jmény obětí „náhodou“ shořela při požáru v roce 1990?! Vskutku zvláštní, že zrovna ten plánek, kde leží kněz Jozef Toufar se „našel“ a ostatní už ne?!

Na Ďáblickém hřbitově bylo do jam naházeno přibližně 200 obětí tohoto zrůdného režimu, včetně 43 dětí a kojenců, kteří tam dnes mají svůj Dětský hřbitov. Nechodí tam tolik škol jako se děje v Německu, kdy navštěvují nacistické koncentrační tábory, aby se už děti učili poznávat zlo, zločiny a pravdu o minulosti. Odkryjeme u nás tento hromadný hrob jako důkaz zrůdnosti komunistů, stejně jako se odkrývají hromadné hroby nacistických zvěrstvech? V Rusku se začíná likvidovat Memorial. Budeme ho následovat? Kde zůstane potom MEMENTO?!

Kardinál Duka stále neodpovídá na dopisy, stejně jako Česká biskupská konference? K tématu by se měl vyslovit i čerstvý nositel Tepletonovy ceny prof. Tomáš Halík, dosud mlčí. Ve věci jsem dnes zaslal primátorovi hl. m. Prahy Tomáši Hudečkovi žádost o informace.

 

Jan Šinágl, 4.11.2014

* * *

Aktualizováno: Pražské arcibiskupství tvrdí, že exhumace ostatků kněze Josefa Toufara pomůže k povzbuzení zájmu veřejnosti, ale současně neví (jako nejvyšší instituce v zemi), kdy bude exhumace kandidáta na svatořečení provedena. Měla by to samozřejmě oznámit veřejnosti právě v zájmu který avizuje. Umím si představit, že je zde stále dost těch, kteří si přejí, aby exhumace proběhla utajeně. Pravděpodobnost, že se objeví značné množství tělesných ostatků různě rozmístěných, je značná. J.Š.6.11.2014

* * *    

Ďáblice 26.6.2014: Projev prof. Petra Piťhy

* * *

Nevhodný politik je jako špatný kuchař

Vyznamenávám

Vyprané, zbavené prachu, stojí tu na hanbě zas zplihlé prapory morálky státu. Dodávajíce lesku alespoň zástupům co přišly, aby s hudbou odešly opět do skladu. Jak na podzim opadávají stromům listy spadá i blazeovaná úcta k Havlovým myšlenkám a hrubá klišé nahrazují myšlenky.

K.Mrzílek

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.88 (8 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #1 Martin Donda 2014-11-05 12:27
Zahájení procesu blahoslavení pátera Josefa Toufara je (na rozdíl od sporné exumace) velmi radostná událost. Stejně jako svatořečení Anežky České v roce 1989 to bude mít pro věřící (a doufám, že i nevěřící) čechy opět velký symbolický význam. Péče o chudé a nemocné, mučednická smrt za pravdu. To jsou ty hvězdy křesťanského plesu! P.S. Pokud je exumace nutným krokem procesu blahoslavení, pak bych jí osobně nijak nebránil.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)