Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 03.08.2020 16:18
  Tiago z Brazilii. Jsem Tiago Borges, brazilec, je mi 29 let ...

  Read more...

   
 • 03.08.2020 11:02
  Vážený pane, prosím, přijměte mé upřímné pozdravy. Přišel ...

  Read more...

   
 • 03.08.2020 11:00
  Jsem velmi překvapen, že paní Chaloupková má takové problémy ...

  Read more...

   
 • 03.08.2020 09:07
  ... Když tam byl přivezen, nedopravili ho do nemocničního ...

  Read more...

   
 • 03.08.2020 09:06
  Připomínám, že Magnitského zákon schválil i Evropský parlament.

  Read more...

   
 • 03.08.2020 09:03
  JÁ NIC, JÁ PRÁVNÍK. P.W. Zničení Pavla Wonky s následkem smrti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Dablice stany 101114Komunisté se obávali živého a báli i mrtvého kněze Josefa Toufara. Kdo se dnes a proč stále bojí i jeho tělesných ostatků?! Co se tam asi vše, v jakém stavu a poloze objevuje od soboty, kdy mají tři hrobníci plné ruce práce?! Musí se navozit stovky kostí neznámého původu do laboratoří, aby se nalezly ty pravé?! Kolik ostatků a koho se už odvezlo, navíc bez účasti kněze a pozůstalých?! Upřednostňujeme ostatky kněze na úkor ostatních oběti zrůdného, komunistického režimu, včetně žen, dětí a kojenců? Co bude s vyzvednutými tělesnými ostatky, které nepatří knězi? Budou snad opět, podruhé, vhozeny do nové jámy či spáleny v krematoriu?! Kdyby bylo nalezeno tělo kněze, nebylo by nutná tak dlouhá doba! Magistrát stále neoznamuje termín TK, avizovaný radní Vorlíčkovou na tento týden? Ukáže radní Vorlíčková na TK dávno spálené plánky?! Policie hlídá tuto bezbožnost 24 hodin denně! Proč takové tajnosti, když jde o tak závažnou věc? Hledat a identifikovat jen jednu oběť mezi mnoha je nemravnost, neomluvitelnou ani snahou o svatořečení kněze Josefa Toufara a urážkou všech známých i neznámých obětí, naházených do jam bez jakékoliv úcty jako zdechlou zvěř. Dost možná vrazi kněze Josefa Toufara a mnoha dalších z Ďáblického hřbitova žijí mezi námi jako ctihodní občané s vysokou penzí a výsluhou?! Proč asi stále neznáme jejich jména?! To, že se má na místě nacházet dokonce suchý záchod už snese jen srovnání s chováním prezidenta Miloše Zemana, tedy na úrovni pubertujícího dítěte, jak výstižně napsal i německý tisk!  

* * *

Jan Šinágl, 11.11.2014

I způsob exhumace kněze Josefa Toufara ukazuje na mravní úpadek společnosti

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #7 Jan Šinagl 2014-11-18 16:11
Tělesné ostatky nejsou pro blahořečení nutné. Hledat je mezi tělesnými ostatky dalších obětí komunismu, navíc bez souhlasu a přítomnosti pozůstalých, je donebevolající nestoudnost, nemravnost a rouhání se Bohu. Zasluhují si stejné úcty, jako tělesné ostatky kněze Josefa Toufara. Jistě by toto nezodpovědné jednání úřadů také odsoudil. Mimochodem, na Ďáblickém hřbitově se mají nacházet i tělesné ostatky gen. Milana Píky. Můžeme jen doufat, že neznabozi je nedostali do rukou a nezacházeli s nimi jako kdysi komunisté, kteří do jam vhazovali zemřelé, umučené, zabité, zavražděné či popravené jako bezejmenný odpad. Hledání tělesných ostatků už bylo ukončeno. Místo zdaleka ještě není v takovém stavu, jaké si zasluhuje. Ohlášená TK radní Vorlíčkové na minulý týden se nekonala. Žádná se prý, dle jejího nejnovějšího sdělení, konat nebude. Škoda, měl bych mnoho otázek, nejenom na ni, ale i na stále mlčící Pražské arcibiskupství? !
+1 #6 Jan Herna,TH.Dipl. 2014-11-18 13:56
Pokud jde o ostatky P.Josefa Toufara, zřejmě jde o problém, že StBáci udělali vše, aby se to místo nenašlo. Nezapomeňme na případ, kdy StBáci použili popel svých obětí na posypání silnice. V tom společném hrobě mohou být i ostatky válečných zločinců Atd.
Pokud jde o hlídání společného hrobu policisty to je vpořádku.
+5 #5 Mrzílek 2014-11-13 01:53
Čest dobrému člověku panu faráři Toufarovi a také všem, kteří za komunistů dotrpěli.
0 #4 Mrzílek 2014-11-13 01:50
Ti kteří by se měli kát na to kakají. Protože už nepatří do KSČ, ale do KSČM.
+1 #3 Vitezslav Haramule 2014-11-11 18:41
PANE SINAGL Kde jsou vsichni ti antikomuniste kteri Vas kritizuji ? ?
Pro mne jste slusny a statecny clovek.
-1 #2 Vitezslav Haramule 2014-11-11 18:13
To co si ta zvirata bezbozna dovoluji vuci pozustatkum umucenych komunistickym rezimem je do nebes volajici.Jedno vim,ze zde kde ziji, kanadsti idiani by nikdy nedovolili znesveceni pozustatku svych predku.Podle soudruha Jakese ,vsechny obeti komunistu. kteri byli vhozeni do sachty Dablickeho hrbitova si svoji smrt zaslouzili.
+1 #1 LOUKA 2014-11-11 16:52
DÍKY VÁM PANE ŠINÁGLE ZA VPOMÍNKU NA JOSEFA TOUFARA JEN MĚ MRZÍ, ŽE SE PODOBNĚ NEZACHOVAL PAN V. HUČÍN /"VÁLEČNÝ VETERÁN" / AČ VÍ ŽE ZDE ODPOČÍVÁ I MAMINKA Z. MAŠÍNOVÉ KTERÁ PANA HUČÍNA MNOHO LET FINANČNĚ PODPOROVALA---D ÍKY Ž. LOUKOTA--VYŠKOV

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)