Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po pro 11 @09:30 -
KS Ostrava: Dominik Floder - děs!
út pro 12 @19:00 -
Praha: Vymazat ukrajinský národ

Nejnovější komentáře

 • 06.12.2023 12:02
  Kdyby komunisté nedali Rusku uran zadarmo, tak tady je blahobyt.

  Read more...

   
 • 04.12.2023 16:30
  Jsou to zbraně drahé a ještě více předražené tím, jak na ...

  Read more...

   
 • 03.12.2023 09:21
  NBS ! Obyvatelé města Frýdku s Místkem jsou odjakživa vždycky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:08
  Venezuela is under the enormous influence of Russia, Iran and ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:07
  Venezuela je pod obrovským vlivem Ruska, Íránu a Číny. Potvrzují ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 17:21
  Dědictví bolševického hnusu Ad LN27.11.: Disidenti vyhráli a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ricar MarekBude-li se politická situace nadále vyvíjet současným směrem, jsou další předčasné volby velmi Jourova 2pravděpodobné.

Tento podnět byl podán původně k rukám ministra Pospíšila 30.4.2012. Bylo na něm pracováno takřka celý rok. Neřešil jej ani jeho následovník ministr Blažek. „Řešila“ až ministryně Benešová v zastoupení Mgr. Pavla Bednaříka, ředitele odboru dohledu, který odpověděl 27.1.2014 (až za 21 měsíců!!!), pouhými čtyřmi řádky z nichž vyjímám: „… paní ministryně neshledala ve výše uvedené věci důvody k podání stížnosti pro porušení zákona ve smyslu § 266 odst. 1,2 trestného řádu a podněty … odložila. …“ Připojuji odpověďna moji ZOI Mgr. Jaroslava Rozsypala ze dne 11.11.2014.

Samozřejmě, že jsem o závažných a prokazatelných porušení zákona informoval odpovědné osoby a instituce, tzn. vládu, Ústavní soud, NSZ, žádal i o osobní schůzku nejvyššího státního zástupce JUDr. Pavla Zemana, vrchní státní zástupkyni JUDr. Lenku Bradáčovou, ministryni spravedlnosti JUDr. Helenu Válkovou, marně. Na mé dopisy a e-maily není reagováno ani europoslancem JUDr. Jiřím Pospíšilem, ani bývalým ministrem a premiérem Jiřím Paroubkem, ani gen. řed. ČT Petrem Dvořákem, kdy poslední dva jmenovaní hráli, dle výpovědi policistů před soudem pod přísahou, závažnou roli v kauze BONO PUBLICO. Samozřejmě informuji i všechny české europoslance. Je zajímavé sledovat kdo příjem závažných informací potvrzuje a kdo ne. Např. europoslanec JUDr. Jiří Pospíšil mi na můj e-mail dosud neodpověděl, ani nepotvrdil jeho příjem:

Vážený pane europoslanče,

připomínám naše poslední osobní setkání za přítomnosti paní Medy Mládkové nedávno na Kampě při oslavě jejích narozenin, kde jsem Vám předal osobní dopis paní Jaroslavy Markové. Můj dotaz se týká podnětu pro porušení zákona, podaného k Vašim rukám jako ministru spravedlnosti dne 30.4.2012 - Podnět ing. arch. Marka Řičáře k podání stížnosti pro porušení zákona. Na podnět měla odpovědět až asistenka ministryně Marie Benešové. O kopii její odpovědi jsem požádal ministryni Helenu Válkovou. Můžete mi sdělit proč jste neodpověděl, či zda jste vůbec o tomto podnětu věděl do doby, než jste ministerstvo opustil?

Děkuji Vám za odpověď a přeji mnoho zdaru!

V úctě k Vaší odpovědné práci

Jan Šinágl 

4.10.2014

* * *

Tehdy mne slíbil, že se na to podívá a velmi ho to zajímalo. Dosud žádný z mých e-mailů nepotvrdil. Zato eurokomisařka Věra Jourová zatím potvrzuje mé e-maily k její informaci jako komisařky pro spravedlnost zatím vždy, takřka obratem a jako první. To může ovšem souviset se stylem práce jejího sekretariátu. Možná tyto informace ani nečte. Měla by, jako nejvyšší představitelka spravedlnosti v EU. Ostatně západní média se velmi divila, jak je možné, že nová eurokomisařka má za sebou i vyšetřovací vazbu. Podobné zprávy se šířili i o rumunské eurokomisařce pro regionální rozvoj Rumunka Corině Creţuové ve smyslu jak je možné, že ženy s tak zpochybnitelnou minulostí, zastávají tak vysoce odpovědné posty.

Druhý podnět z 27.8.2013 bohužel nemám. Zveřejním ho obratem po obdržení. Kauza ing. arch. Marka Říčaře ukazuje jasně propojení politiky, policie, státního zastupitelství, „podnikatelů“ a dosud trvající vliv a moc zločineckých struktur. Pokud se zde nezačne situace lepšit, nemůže se zlepšit ani stav demokracie a lidských práv v naší zemi. Policie a státní zastupitelství mají sloužit zemi, demokracii, ne pachatelům a likvidovat schopné, které země tolik potřebuje.

Bude-li se politická situace nadále vyvíjet současným směrem, jsou další předčasné volby velmi pravděpodobné. Jejich výsledkem by mělo být jasné vítězství jedné strany, která by měla sama moc, odpovědnost a možnost dokázat co umí. Současná koalice je jen, z velké části, pokračujícím starého. Vyšle potřebný impuls 17.listopad…?!

 

Jan Šinágl, 12.11.2014

Petice na podporu Josefa Marka
dříve Ing. Arch. Marka Řičáře!


PETICE

 

P.S.

Eurokomisařka Věra Jourová byla obviněná v kauze Budišov. Zproštěna pro nedostatek důkazů, ne proto, že se skutek nestal! Vyšetřující policisté, kterým se přiznala, jak vypovídali před soudem pod přísahou, byli odvoláni, důkazy zničeny.

* * *

#126

2016-01-14 15:11

Velice dobře jsem znal hlavního aktéra Peťu, byla to nejhorší zrůda, jakou jsem poznal. Posílat Ukrajince na podnikatele bylo jeho hobby. A o té eurokurvě je lépe ani nemluvit.

#127

2016-01-15 14:27

Nesmíte zapomenout, že jsme (zřejmě) stále? totalitním státem, kriminálním státem, kde stále mají hlavní slovo komunisté. Ano, komunisté, kteří se rozutíkali do různých politických stran a všude možně občanům škodí. Je to obrovské zlo, které nebylo do dnešních dnů potrestáno za zvěrstva proti lidskosti, které do dnešních dnů jimi bylo spáchané. Pak se nesmíme divit tomu, že zde žádná spravedlnost není a asi ani nebude! 

* * *

Bratranec ing. arch. Marka Řičáře jmenován Papežem novým plzeňským biskupem

Tomáš Holub byl Papežem jmenován novým plzeňským biskupem - http://tisk.cirkev.cz/z-domova/tomas-holub-novym-plzenskym-biskupem/ - je bratrancem ing. arch. Marka Řičáře. Boží Mlýny melou někdy hodně pomalu, ale zato jistě.

J.Š.23.2.2016

* * *

Čeští úředníci podřízení Věře Jourové šidí Evropskou unii a nechali se chytit

Komisařka Jourová zase hájila Brauna, kterému europoslanci zazlívají, že porušil evropské předpisy, když před třemi lety v roli náměstka ministra pro místní rozvoj spolurozhodoval o zřejmě zmanipulované zakázce na monitorovací systém pro eurodotace na léta 2014-2020 … http://echo24.cz/a/isz2v/cesti-urednici-sidi-evropskou-unii-a-nechali-se-chytit ... Třem vysokým českým úředníkům z Bruselu hrozí neslavný návrat do Prahy. Během sporů o dostavbu českých dálnic se zřejmě dostali do střetu zájmů, který může donutit k rezignaci dokonce dvě eurokomisařky, Češku Věru Jourovou a Rumunku Corinu Cretuovou. Na nebezpečí upozornil jeden z e-mailů, které našli hackeři z White Media v korespondenci premiéra Bohuslava Sobotky. … Odeslal ho druhého prosince zastupující šéf kabinetu komisařky Jourové Daniel Braun náměstkovi ministra životního prostředí a bývalému manažerovi Lovochemie Vladislavu Smržovi. … Na závěr zprávy doporučuje, že je třeba s Evropskou komisí jednat zvlášť o každém projektu, v první řadě o těch, které nevyvolávají vážnější spory. Potom je Evropská komise „schválí s dalším přimhouřením očí“. Řád zaměstnance Evropské unie 11.čl. nařizuje: „Úředník plní své služební povinnosti a řídí se výhradně zájmy Unie. Nežádá ani nepřijímá pokyny žádné vlády, orgánu, organizace nebo osoby mimo jeho orgán.“ Braunův e-mail je dokladem, že Nejdl, Miko i sám Braun služební řád porušili. … Očekávaný skandál úředníků Nejdla a Brauna může ohrozit i jejich komisařky. Na oba české byrokraty se už dotazoval dopis kontrolního výboru europarlamentu odeslaný komisařce Cretuové loni v prosinci.

Tolik citace ze článku. Skutečná, nezávislá eurokomisařka, hájící zájmy EU, by musela okamžitě těmto třem svým českým podřízeným euroúředníkům dát výpověď a sama iniciovat vyšetřování a jejich potrestání. Věra Jourová se tak pokouší opět zakrývat svoji minulost. Takto neomluvitelně jedná jen člověk se špatným svědomím. Článek byl zveřejněn 4.2.2016. Dodnes veřejnoprávní média České republiky, včetně bulvárních, mlčí?!

J.Š.25.2.2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)