Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Z mého pohledu nejdůstojnější připomenutí 25.výročí „pádu“ komunismu se uskutečnilo na Klárově. Tak jako veřejnoprávní ČT opomenula před rokem na 120.výročí narození britského maršála letectva Karla Janouška, opomenula i tento slavnostní akt. Volal jsem včas přímo do štábu zpravodajství ČT, byli vstřícní, požádali o číslo mého mobilu, nezavolali, nepřijeli. ČT má jiný pohled. Připouštím, že nelze stihnout vše, ale toto by veřejnoprávní ČT stihnout měla. Vzpomněl jsem si přitom na vynikající film - Hřbitov pro cizince – jako bychom v pohřbívání a zapomínání našich statečných pilotů RAF pokračovali i dnes… Smutné konstatování, kdy ČT vysílala, s prominutím pomalu každý „prd“ ze včerejšího dne, ale tento významný akt pro ni neměl cenu ani toho posledního „prdu“. Také jsem dosud nezaznamenal informaci veřejnoprávních médií o 70.výročí Pražského Manifestu gen. Andreje Vlasova, kdy se konala mezinárodní konference na Pražském hradě. To co tam řekl ge, Vlasov na adresu bolševiků a boje za svobodu, by se mělo tesat do kamene i dnes – jako trvalé varování!

* * *

Jan Šinágl, 18.11.2014

 

Pietní akt ke 120. výročí narození maršála letectva Karla Janouška

Po 69 letech konečně odhalen v Praze pomník našim letcům RAF – Brity!

Hřbitov pro cizince

Médii umlčené 70.výročí Pražského manifestu generála Andreje Vlasova na Pražském hradu

* * *

Free Czechoslovak Air Force

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Mrzílek 2014-11-20 10:36
Generál Dvořák u sochy čsl. letců na Klárově řekl to hlavní. Nemějme naše památníky sochy a pomníky v ústraní. Tak jako byla odstěhována socha W. Churchilla na konec parku mezi stromy, zatímco měla stát v jeho přední části beze stromů, aby na ni lidé viděli. Stalo se tak i při oslavě výročí R.Reagana, který místo aby dostal v Praze rušnou ulici, třídu byla mu /kým/ přidělena část přejmenované uličky v Dejvicích kudy projde pár lidí. V Budapešti má bronzovou "kráčející" sochu 2,20 vysokou na jedné z nejhlavnějších tříd hlavního města. Podobně trvají problémy s umístěním sochy poslankyně Milady Horákové kamsi do ústraní jen aby nebyla vidět vina těch, kteří zapříčinili vinu celého národa. Zatímco vina druhých je stojí celému světu na očích na Staroměstském náměstí.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)