Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Charbonnier StephaneRedakce CHARLIE HEBDO: „Budeme se smát, budeme plakat a zase lidi rezesmívat.“ F Embassy Praha 2 080115

Sedmnáct zavražděných a dvacet zraněných po barbarských atentátech v Paříži je výzvou všem slušným lidem světa. Válka v jiné formě, než jsme dosud znali se stala denní realitou. Může postihnout kdykoliv, kdekoliv a kohokoliv z nás. Alespoň tímto solidárním gestem, svým podpisem, vyjádřeme svoji solidaritu s Francií – její smutek je i naším smutkem, její boj i naším bojem. Zavraždění redaktoři obětovali své životy ve jménu svobody slova a projevu. Jsou i oběťmi za svobodu slova každého z nás!

„Útok na redakci satirické ho týdeníku Charlie Hebdo znamená válku, opravdovou válku. Nevedou jí ale pravidelní vojáci, nýbrž vysoce metodičtí a organizovaní vra­hové. Jejich chladnokrevná krutost naplno zasáhla celou Paříž.

Této války jsme si vždy obávali a nepřáli jsme šiji prožít. Dlou­ho nám byla tak vzdálená, že? Probíhala na hranicích Sýrie, Iráku, Nigérie či Libye... Měli jsme pro tamní události různá složitá vy­světlení, jako by se nás to netýkalo. Od včerejšího dne ale zcela bezpochyby odpadá nutnost opakovat staré eufemismy.

Byla vyhlášena skutečná válka islámského fanatismu proti Zápa­du, Evropě a jejím demokratickým hodnotám. A Francie stojí v její první linii. Prvním úkolem v této situaci je sjednotit se. Bez ohledu na náš původ, naše vyznání či politické preference - a tato jednota musí zahrnout i muslimské spoluobčany. Druhým úkolem je vyzbrojit se. Nejdříve morálně, když si ujasníme, jak hájit naše hodnoty, pak politicky a právně. Potom je třeba proti nepřátelům udeřil. Bez slabosti a malomyslnosti. Jsme,-li ve válce, musíme zvítězit.“

Alexls Brézet, ředitel redakce deníku Le Figaro

* * *

Hrozba terorismu se stala všudypřítomnou. Humor je druhem odvahy a účinnou zbraní nevojáků. Podepsáním petice vyjadřujeme kam patříme a v co věříme. Přihlašme se ke kulturnímu dědictví Evropy i jménem těch, co ho po staletí za velkých obětí vytvářeli a ve jménu jeho zachování pro budoucí generace. Celý civilizovaný svět se musí spojit v odporu proti teroru, barbarství, násilí a v obraně svobody slova. Ode dneška jsme také CHARLIE!

 

Jan Šinágl, 11.1.2015

* * *

Bezmála celý svět

Manifestoval 11. ledna 2015 s občany a jejich nevyššími zástupci za svobodu slova. Podpora tisíců přišla z Evropy, z Blízkého východu. Od imámů z arabského světa, ze Severní Ameriky. Pouze slovem se můžeme dorozumívat, získávat informace, vysvětlovat. Bezmála celý svět. Jenom v Rusku, komunistické Číně, Severní Koreji se za svobodu slova nemanifestovalo.

K.Mrzílek

* * *

http://www.petice24.com/signatures/solidarni_petice_na_podporu_francie_svobody_slova_a_boje_proti_c/

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.75 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)