Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:48
  Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Snemovna seminar media pozvanka 140115Konal se dne 14.1.2015 – viz pozvánka vlevo. Z panelistů zaujali Milan Šmíd, Jiří Payne, Karel Hvížďala, Ivo Mathé a Tomáš Trampota. Michala Stehlíka nahradil místopředseda Rady ČRo pan Vejvoda. Nebyli informování, že budou mít jen 5 minut. Někteří, zejména Milan Šmíd, měly tak časové problémy. Ze semináře nebyl žádný výstup, nemohl ani být. Moderování Janem Pokorným z ČRo nemělo nic společného s věcným, korektním vedením diskuze. Za veřejnost jsem řekl v diskusi, věřím, že podstatné i když jsem si musel slovo, po mém prvním vystoupení (jako první), poměrně důrazně vyžádat, ačkoliv jsem seděl v první řadě a hlásil se mezi prvními. Z kuloárů jsem se dozvěděl, že snahy o pozvání Martina Veselovského, Daniely Drtinové a dalších, byly neúspěšné. To vypovídá vše o úrovni a „významu“. Následují nejzajímavější zvukové záznamy a další postřehy.

Zvukové záznamy projevů panelistů: Milan ŠmídJiří PayneKarel HvížďalaIvo MathéTomáš Trampota

Diskuse po I. panelu – (JŠ 55 s)

Diskuse po II. panelu

Diskuse po III. panelu – (JŠ 9:50 min.+ 25:40 min.)

V diskusi jsem připomněl GŘ ČRo Duhanovi, že na rozdíl od prezidenta Zemana byl ČRo mikrofon vypnut – kardinálu Dominiku Dukovi, když začal mluvit o zločinech komunismu a podivnou personální politiku ČRo na příkladu Jany Kofránkové – reagoval podrážděně. GŘ ČT Dvořákovi jsem připomenul redaktory Drtinovou, Kvapilovou a Veselovského, raději mlčel, nedivím se mu.

Jan Pokorný je kapitola sama pro sebe. Po mém prvním vystoupení mne „neviděl“, takže ve druhém panelu, ačkoliv jsem se hlásil neustále, jsem slovo nedostal, zato bez problémů dostával slovo, neomezený prostor a byl upřednostňován Štěpán Kotrba. V prvním diskusním panelu vystoupil hned po mně se slovy: „Přiznám se, že jsem čekal co vypadne z mých předřečníků.“ V přestávce jsem ho na to slušně upozornil, následovalo „Jděte do pr….“. Pokorný mu tykal a oslovoval důvěrně Štěpáne. Kotrba je „zakuklený komunista“, častý účastník akcí KSČM, jinak redaktor BL, výborný webový grafik, ale v soukromí dost vulgární s až primitivními způsoby. Moderátor též zaujal citací z Twitteru, který mu poslal Karel Rožánek. Celkem výstižně vystihl kvalitu semináře hned na počátku. Pan Pokorný se choval, zejména vůči mně, ne jako moderátor, ale spíše modelátor, který mi zkoušel dávat jako jedinému, mantinely, marně. Mimochodem jsem mu řekl, že k presidentovi se nechodí v texaskách. Oponoval, že rozhlasový přednost není televizní. Glosoval jsem, že ani do Národního divadla se nechodí v texaskách, ale kdo ví? Syn z komunistické rodiny se nezapře. Jméno Pokorný v tomto případě nevyjadřuje pokoru, ale spíše jinou variantu jeho obsahu.

K poslednímu příspěvku jsem se už nedostal. Chtěl jsem říci, že nám nepomohou žádné další instituce, správní rady, zákony apod. Jen to zbytečné utrácení peněz. Odpovědnost se nesmí rozplynout na bezejmenné instituce, ale zůstat především na silných, důvěryhodných osobnostech v jejich čele, s patřičnými pravomocemi.

Když už jsme u médií. Včera na ČT 24 srovnával odborník s fakulty sociálních věd UK Petr Soukup počet obětí z Charlie HEBDO s oběťmi automobilových nehod!!! Moderátorka vůbec nereagovala, dost možná ji tato nehoráznost ani nedošla. Bohužel na jejím místě už nebyla Daniela Drtinová či Martin Veselovský.

Jinak kauza Vrbětice pomalu usíná, viníci se přestávají obávat a občané jako vždy to vše nakonec poslušně a bez reptání zaplatí. Dnes jsem články k tématu doplnil dalšími informacemi, které přikládám:

… díky za článek "Fakta o muničním skladu ve Vrběticích". Dovoluji si jen dodat, že zárodek celého tamního bordelu pochází již z roku 2012, kdy se Kalouskovi s Hávou podařilo zajistili výměnu ředitele Vojenského výzkumného ústavu za Václava Irovského, který skončil ve funkci na Silvestra 2014. Nastoupil v září 2012. Nový ředitel pak sloužil jako penězovod. V okamžiku nástupu na místo ředitele VTUL (jedna ze tří částí VTU), měl Irovský čtyři firmy. Do VTUL deset let před tím prodával několikrát předražené počítače. Jezdil s SUV (tuším Hyundai ix35), psanou na firmu o dvou lidech a mimoto měl samozřejmě nový služební Superb (nový), protože při nástupu odmítl jezdit v novém modelu Octavia. VŠ opravdu neměl a nestačil ani dokončit Právnickou fakulta ZČU v Plzni (protože to právě prasklo a neměl v sobotu a v neděli čas...). Jeho práce pro VTUL: hlavně v barech, kde platil velké částky služební kartou. Nevěděl vůbec nic ani o letectví, ani o výzkumu a dokonce si ani nekoupil titul MBA (jehož český výklad zní "mladý, blbý, arogantní"). Takových kádrů je v ČR stále ještě hodně a podařilo se jim rozehnat a zrušit sehrané party odborníků, bohužel. Ostatně na co by tu byli, ČR je hlavně montovna. Nebo spíše byla, jinde montují levněji ...

S nejvyšší pravděpodobností jsou informace pravdivé, je třeba je ověřit i z jiných zdrojů, logiku to má. Vzhledem k závažnosti této kauzy a předpokládané snaze opět tuto kauzu nechat vyšumět do ztracena, bez potrestání skutečných viníků, kdy škody zaplatí opět daňoví poplatníci, zveřejňuji tyto informace. Uvítám jejich doplnění.

V médích je těžko naleznete, natož aby sama pátrala a plnila to co mají – tzv. „hlídacího psa“ demokracie. Zatím máme stále jen „ratlíky“, kteří si na velké sousto nemohou troufnout. Nanejvýš zaštěkají, ale nikdy pořádně nekousnou.

 

Jan Šinágl, 16.1.2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)