Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:48
  Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Dne 22.ledna proběhl v KVH další večer na téma Ukrajiny. Ne na téma vedení války, ale jejích obětí a následků. Dost otřesná svědectví Petra Tomana, očitého svědka, který jezdí na Ukrajinu roky. Jeho zájem o ni začal Černobylem a jeho následky. Všechny akce v KVH, by měly být do cca třech dnů na You Tube a webových stránkách KVH. Je potěšitelné, že zájem, především mladých lidí narůstá. Při posledních akcích v KVH bylo plno, kdy pozdě příchozí museli stát. Přináším několik závažných informací z rozhovoru s Petrem Tomanem:

-          Separatisté používají barbarské způsoby mučení, např. „černé vraždy“, kdy přivedou zajatce k těžebním jamám se slovy: „Tak se rozluč“ – a následuje – „My jsme si to rozmysleli, až příště“ a to se opakuje.

-          Nutí pít zajatce technickou vodu čímž jim zničí ledviny

-          Dochází k mlácení, mučení a likvidaci hlavně učitelů, kněží, plakáty oznamují, že propagují a káží o fašismu

-          Roste pouliční kriminalita, okrádání na ulicích, hlavně v Charkově, který je přelidněn, kde byt má cenu zlata

-          Odhaduje, že Východ opustilo cca 140.000 lidí

-          Často odcházejí na Ukrajinu přes Rusko kvůli bezpečnosti, do Ruska se ohroženým lidem moc nechce

-          Zasetá nenávist, rozpad rodin, narušení normálních vztahů mezi lidmi na generace

-          Staří lidé, nemocní a invalidé jsou často proti bombardování bezmocní

-          Školy jsou přeplněné a mezi dětmi roste agresivita – tátové bojují proti sobě

-          Nejhorší pověst mají kozáci co se týče krutosti

-          Někdy nevybuchují bomby s nápisem „Více pro vás nemůžeme udělat.“ Odstraněná rozbuška, kdy vojáci jsou nuceni proti své vůli střílet

-          Dochází k varování před útokem novodobých „Kaťuší“ ze kterých jde největší strach. „Za 5 minut začneme“ - na útěk do úkrytů zbývá potom cca 8 vteřin a modlit se

-          Separatisté válčí i mezi sebou

-          Možnost odvoz raněných jen za peníze, platí se různým skupinám opakovaně

Pomocí a podporou Ukrajiny pomáháme i sobě, naší zemi, EU a ohrožovaným, demokratickým hodnotám. Mír není žádná trvalá jistota. To co je pro mnohé z nás „vážný problém“, lidé v ohrožení života neřeší a nechápou. Došli bychom k tomu taky. Je nejvyšší čas si to uvědomit, aby se situace na Ukrajině nestala realitou i u nás.

O Rusku si nedělejme žádné iluze. Vůbec se jeho způsob mocenského myšlení nezměnil. Věřme, že se změnil způsob myšlení a chování nemalé časti jeho obyvatel, kteří se budou stále více angažovat ve veřejném životě. To je nadějí Ruska, Evropy a všech slušných lidí.

 

Jan Šinágl, 25.1.2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.40 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #3 Oldřich Musil 2015-01-30 15:59
nazory.aktualne.cz/.../...

K:Je s podivem, kolik lidí, včetně našeho bývalého i současného prezidenta, této propagandě podléhá.

K této jediné větě Pana Dobrovského musím říci,že pokud tomu skutečně věří,pak je dost naivní.Jinak s ním naprosto souhlasím.
0 #2 Oldřich Musil 2015-01-30 15:36
Cituji Jan Chlumsky:
Usurpátorské, arogantní a namyšlené národy potřebují dostat po čuni, aby od nich byl pokoj. Rusko nikdy po čuni nedostalo, proto oslavuje a vítá Putina, který si se Stalinem a Hitlerem v ničem nezadá. Rusové navíc mají pocit, že vyhráli válku, což by se bez pomoci USA nikdy nestalo. Až jednou bude Rus sražen na kolena jako se to stalo Hitlerovi, pak teprve nastane klid.

I když s vámi v podstatě souhlasím,váš optimismus nesdílím.Rusko se nikdy nikomu dobýt ani porazit nepodařilo.Je to příliš velká země (dalo by se říci světová kuriozita-stát, který by svou rozlohou mohl být světadílem) a nyní i jaderná velmoc.Kromě toho má také naftu a plyn,na které je nemálo dalších států bohužel závislých.Putin měl bohužel pravdu,když nedávno se sebevědomou drzostí vykřikoval že si na ně nikdo netroufne.
+2 #1 Jan Chlumsky 2015-01-30 01:14
Usurpátorské, arogantní a namyšlené národy potřebují dostat po čuni, aby od nich byl pokoj. Rusko nikdy po čuni nedostalo, proto oslavuje a vítá Putina, který si se Stalinem a Hitlerem v ničem nezadá. Rusové navíc mají pocit, že vyhráli válku, což by se bez pomoci USA nikdy nestalo. Až jednou bude Rus sražen na kolena jako se to stalo Hitlerovi, pak teprve nastane klid.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)