Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.08.2020 16:59
  Včera v Událostech komentářích na ČT 24 od 22:00 hod. si ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:43
  Předseda senátu, který si notoval s místopředsedou Filipem ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:29
  Life is full of happiness and some times need some people to ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Politkovska_Anna_RD„Žijeme v době posunutých morálních hodnot a kastrované pravdy.“ A.P.

„Jsme lidé jedné krve, každému nám ji za války nalili, každému kolik snesl. Proudí po nás jako hormony. Až moc nás často zavede do nicoty. Do tmavé místnosti bez dveří. Když nás to na poslední chvíli přece jen pustí, dochází nám jak jsme osamělí a že jsme odsouzeni k hledání lidí jako jsme my, lidé, co při hovoru nepotřebují mnoho mluvit. Lidé, co vědí o životě tolik, co většina nikdy nezažije. Možná bychom se o své tajemství z války měli podělit. Ale tam, kde panuje mír, nechce nikdo nic vědět. Nikoho to nezajímá. Mluvím o tom, že život může skončit ve vteřině. Zítřek je příliš klamná věc. Nedá se na něj spolehnout.“

29.10.2001 Anna Politkovská, Novaja Gazeta

To je citace z otřesného a současně vynikajícího dokumentu „Anna v přední linii“, který byl promítnut včera v knihovně ZŠ Suchdol. Podobně jako na výstavy „Čečna konečné řešení“, přišlo jen pár lidí…? Kdo se rád dívá na válku, smrt, utrpení a hřbitovy…

Anna Politkovská vyrůstala v diplomatické rodině a navštěvovala americké školy. Byla nositelkou hodnot této země. Její osud byl tak předurčen. ZDE jsou informace k tomuto dokumentu a ZDE informace k filmům o lidských právech. Každý má možnost si tento či jiné dokumenty objednat a promítnout svým přátelům.

ZDE je 1.část a ZDE 2.část odkazů na dokument o Anně Politkovské ke stažení – obrazová kvalita není vysoká. Dokument je v ruštině s anglickými titulky. Stahování je pomalejší, je třeba trochu počkat, ale stoji to za to!

V těchto souvislostech je třeba připomenout, že Lenin byl placen německým císařem, který chtěl Rusko oslabit. Bohužel Lenina i situaci v Rusku velmi podcenil. V podstatě platil a podporoval anarchisty. Shrnuto: Rusové i německý císař „naletěli“ nejen Marxovi a Leninovi, ale oslabili sami sebe a své země, s trvajícími, vážnými následky. Rusko se bude jen těžko vzpamatovávat. Počet obyvatel Ruska klesá ročně o přibližně 5 milionů…?! Bez německého kapitálu, by „krvavá revoluce”, která nikomu nic nedala, nikdy nemohla vzniknout a Marxův „Kapitál“ upadl v zapomnění… Jediným jeho dědictvím jsou etablované bolševické metody, na které doplatila  Anna Politkovská, Oleg Kašin a mnoho dalších… Oleg Kašin je další v řadě! K obětem můžeme počítat i bývalého předsedu Ústavního soudu ČSFR, JUDr. Ernesta Valka, který byl právě zastřelen v Bratislavě…?! Balkánské poměry se začínají přibližovat už i ke Praze.

Stále více se nabízí srovnání komunismu se současnou politikou EU – lákavé teorie, nepočítající s neměnným charakterem člověka. Jsou logicky využívány a zneužívány schopnými, resp. všehoschopnými. Umožňují vládu neschopných na úkor schopných a poctivých. Zákonitě tak skončil komunismus - krizí mravní a následně ekonomickou. EU se řítí stejným směrem. Lze jen doufat, že mravní propad, posunutí morálních hodnot, kastrace pravdy - jak řekla Anna Politkovská – nevyústí k další světové válce. Rozhodně není tak nereálná a neměli bychom se nechat ukolébat mámivou jistotou 65 let života bez válek, alespoň ve většině světa. Světové krize byly často v minulosti řešeny válkami. Není žádný důvod si myslet, že už svět tak vyspěl, aby se nedokázal opět zachovat stejně jako v minulosti.

Mimochodem zisk ruského plynárenského kolosu GASPROM stoupl letos o celé 2/3 a představuje 3 biliony Kč (!!!). To se to vládne – a ovládá! Zdá se, že už i EU „jede“ hlavně na ruský plyn…?!

ZDE jsou zajímavé aktivity našich europoslanců: ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement, Obchodní dohoda proti padělání) je mezinárodní obchodní dohoda, označovaná navrhovateli jako odpověď na „růst globálního obchodu s padělaným zbožím a nelegálně šířenými autorsky chráněnými díly“. Její záběr je široký a zahrnuje jak padělání hmotného zboží, tak i „internetové  distribuční a informační technologie“- zdroj Wikipedia.

Radio Vatikán : Norský ministr zahraničí Jonas Gahr Störe na oficiální dotaz islámského centra Tawfiiq a Saúdské Arábie ohledně povolení postavit v Oslo mešitu, odpověděl pozitivně: „Zajisté, ale jedině pokud bude možné postavit křesťanský chrám v Saúdské Arábii.“  Bravo Norsko!

Utajení zřejmého skandálu u MS v Brně ve věci neskutečně nemravného chování soudkyně JUDr. Gabriely Fenyklové, zatím „zdárně“ pokračuje. Celou krádež disků od automobilu člena justiční stráže, měly údajně zaznamenat bezpečnostní kamery – včetně jejich navrácení soudkyní v igelitové tašce. To, že se MS v Brně chová jako nedobytná tvrz a mlčí jako „zařezaný“ na otázky novinářů a médií, jen vysoce zvyšuje pravděpodobnost, že se tak skutečně stalo – jinak by nemělo vedení soudu žádný důvod se takto chovat. Tato soudkyně si tak jednoduše podá žádost k rukám prezidenta s oznámením, že rezignuje na funkci soudce a nikoho nesmí zajímat z jakých důvodů a došlo-li k trestnímu činu krádeže a tedy i mj. k porušení soudcovské přísahy. Soudkyni tak nehrozí žádné potrestání (!!!) Jak dlouho bude veřejnost čekat na informace, na které má plné právo - jedná o veřejnou osobu placenou z jejich daní…?! Pomůže, v rámci české tradice, „zrada“ z vlastních řad…?! Jedná se o bývalou manželku náměstka bývalé nejvyšší státní zástupkyně JUDr. Marie Benešové.

Přiložená, zřejmá fotomontáž fotovoltajky na Rajecku, může být brzy skutečností. Skutečně ilustrativní příklad výhod tzv. „zelené energie“, ničící zeleň, půdu a vzhled krajiny. Další dobrá myšlenka byla zneužita. Místo investic na střechy soukromých objektů, firem či továren, šetřících spotřebu a stále více prázdnější kapsy jak občanů tak malých firem, hrozí další „tučnění“ bankovních kont mocných, bohatých, vlivných – občan a jeho krajina bude opět platit…?!

Jeho Svatost už nás nazývá bezbožníky, bohužel nemá důvod tvrdit něco jiného při pohledu na naší zemi – devastaci morálky i krajiny…?!

 

Jan Šinágl, 9.11.2010

 

 

Fotovoltajka_v_Rajecku_ohres_Blansko_II_081110

Fotovoltajka_v_Rajecku_okres__Blansko_I_081110

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)