Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 18:07
  V ruce meč a v hlavě jasno. Prohlášení čínského prvního ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 16:54
  Kristine ztratila rok života v naději, že bude na ambasádě ...

  Read more...

   
 • 22.09.2020 15:55
  Srdecne pozdravy, zaujal mne Vas clanek k nove strategii EU v ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Michal Antonin MM HVZdálo se, že po mnoha prohraných soudech, které jeho manželku Helenu Vondráčkovou stály nemalé finanční prostředky, se stáhne do ústraní a bude rád, že ho manželka slušně živí, tak jak si to v roce 2000 naplánoval 3 měsíce poté, co se oženil v r. 1999 se svojí čtvrtou manželkou Danou. Jenže to pana Martina Michala (MM) nebaví. Využije každé příležitosti, aby se se svojí právničkou Mgr. Janou Gavlasovou (JG) mohl sejít a ničím a nikým nerušeni mohli připravovat v klidu hausboatu, patřící manželce, další a další nesmyslná obvinění, jako tomu bylo např. v kauze s Martou Kubišovou. Žádal odškodnění jménem Agentury MM s.r.o. za to, že s ním odmítla spolupracovat, i když to nejdříve vypadalo, že by Golden Kids mohli zazářit na koncertních pódiích.

Tak vznikla celá série článků pod taktovkou pana MM, jaká je Kubišová lhářka, nebo klamárka, viz např. nenávistný článek z roku 2011 ve SME - Martin Michal: Kubišová je bezcharakterná klamárka. Z článku je patrné, jak „ušlechtilým“ člověkem pan MM je… V tomto rozhovoru jsem nenašel snad jedinou pravdivou odpověď. Na tom je postavená celá podvodná, zločinná kariéra pana MM, ve které „úspěšně“ pokračuje jeho syn Antonín Michal (už od prosince 2012 vyšetřován, spolu s komplici na svobodě, za daňové podvody s pohonnými hmotami ve výši 1,2 miliardy korun. Nyní už se hovoří dokonce až o 7 miliardách?!) Viz citace ze článku:

… Kubišová si vybrala cestu disentu a mala na to právo. Bohužiaľ, nedokážem zhodnotiť, v čom spočíval prínos tohto kroku pre Československo.Neviem, či sú práve Kubišová alebo Havel tými pravými vzormi pre náš národ. Šlo o jej rozhodnutie a prínos pre národ v tom nevidím. … Koniec koncov, Kubišovú nikto nenútil, aby sa v socializme rozhodla tak, ako sa rozhodla, bola to jej vec. … Áno, pravdou je, že Marta mohla začať škodiť už oveľa skôr. V roku 1990 tu pritom bola jediná umelkyňa, ktorá mala neskutočne naštartovanú kariéru. Mohla byť hviezdna, bohatá, uznávaná, preraziť do sveta... lenže to by nemohla byť lenivá, musela by zapojiť mozog, správať sa slušne a dodržiavať dohody. Tá speváčka sa volá Marta Kubišová. … Ja Martu, na rozdiel od mnohých, čo k nej vzhliadajú ako k vzoru, poznám osobne. A to veľmi dôkladne. Ona jednoducho nie je príliš chytrá, a do toho sa obklopila veľmi zlým manažmentom. Podľa mňa to boli výhovorky, v celej tejto veci sa ukázala ako bezcharakterná klamárka. Je to jasná klamárka a mnohí, ktorí s ňou už mali tú česť, jej nepovedia inak, než „Mrs. prolhaná ikona".

Většinou se panu MM nelíbí každý, kdo se odváží napsat varovnou a usvědčující pravdu do médií o jeho praktikách v podnikání, podvodech při správě cizího majetku, nebo podivném jednání, které překračuje hranice slušnosti i zákonnosti. Tak se u soudu s panem MM ocitli mnozí, se kterými přišel do pracovního, nebo i osobního styku. Jen díky právním kličkám a rozhodnutí předsedkyně senátu JUDr. Hany Hubáčkové, se pan MM neocitl za své podvody ve firmách Terrex ve vězení viz spis 4T4/98. Ale nikdy nebylo soudem řečeno, že byl nevinný, viz neuvěřitelné odůvodnění soudního rozhodnutí:

„Je třeba předeslat, že městský soud v Praze rozhodoval o jednání pachatelů, ke kterému došlo v r.1992 -1993 a nemohl tyto časové odstupy opominout. Je rovněž třeba říci, že v inkriminované době neplatilo ustanovení §250b tr. zák. tedy ustanovení o úvěrovém podvodu a dále rovněž pokud jde o bankovnictví, zažívalo v tomto období počáteční rozkvět v poskytování devizových a korunových úvěrů. Soud tedy zvážil všechny tyto objektivní okolnosti vytvořené ekonomickým klimatem tehdejšího Československa.“

Což je otřesná, neomluvitelná omluva podvodů a krádeží, kterých se MM a spol. dopouštěli, ze strany paní soudkyně. Z odůvodnění plyne také, že prý nebyl prokázán úmysl trestného činu a podvodu, veškerých, většinou úvěrových podvodů v hodnotě půl miliardy Kč!!! To se to „podniká“ bez žádné odpovědnosti za způsobené škody! Pan MM získal např. úvěr na letadlo, které mu nepatřilo a bylo pouze v celním prostoru, na které ovšem byly vystaveny padělané doklady o vlastníkovi! Vysvětlení: MM se nikdy nepřiznal.… Naopak pan MM vyhrožoval, jak bude žalovat stát a vše svaloval na politické pozadí. Co mu také zbývalo, že?!

Tentokrát je osobou non grata a hodnou soudního martýria ala Michal, Jan Šinágl. Ten se údajně, dle žaloby na ochranu osobnosti, podanou žalobci Helenou Vondráčkovou, Martinem Michalem, Michaelou Kocourkovou, Agenturou MM s.r.o. a Mgr. Janou Gavlasovou, měl dopustit porušení zákona tím, že zveřejnil pravdivé informace o kterých nemalá část veřejnosti a lidí z branže dávno vědí. Je zvláštní, že ani bulvár o nich nepíše a když, tak pouze okrajově. Věřme, že důvodem není žalovaná osoba.

Soud první instance uznal Jana Šinágla nevinným. Tak se situace opakuje jako u ostatních kauz. MM a JG podávají odvolání, to je zamítnuto, tak přichází další odvolání k Vrchnímu soudu.

Ten by měl příští úterý zvážit, zda soudce KS Praha JUDr. Vojtěch Cepl ml. rozhodl spravedlivě, když neuznal jako oprávněné obvinění panem MM alias Agenturou MM s.r,o., že došlo k trestnému činu. Jak víme, posledním aktem pro nespokojené je dovolání.

To již MM důvěrně zná, když bylo například nedávno rozhodnuto, že jeho dluh Unikredit bank, který je v rukou exekutorů, činí neodvolatelně 19.000.000,- Kč. Asi i proto stále sází na možnost, že by mu některý ze soudů v ČR „přiklepnul“ nějaké to malé odškodnění. Bohužel žije ve společné domácnosti se zpěvačkou, která ztratila, díky soudním kauzám, přízeň veřejnosti. Bude se tedy logicky muset podílet (dle exekučního zákona) na dluzích svého manžela.

Každá negativní zmínka zavdává příčinu, aby dokazoval svému okolí a především své manželce, že ji ochrání proti údajným pomluvám, i když se zmíněná slova týkají jeho osoby. Ale sejít se se svojí právničkou a řešit s ní cokoli, je určitě velmi obhajitelný důvod pro manželku, která už asi ani kdyby chtěla, nemůže věřit v čistě pracovní vztah jejího manžela, hlavně po sérii e-mailové korespondence mezi MM a jeho právničkou JG. Pronikla do médií. Tam se to „hemžilo“ výrazy dost vhodnými pro pornografickou literaturu bez hranic. Při právnických poradách má nyní pan MM i možnost starat se i o její děcko. S dětmi už má zkušenosti – i s nemanželskými…

Veřejnost by se mohla mylně domnívat, že po mnoha, většinou prohraných soudních sporech a po odklonu kolegů od „sudičky“ Heleny Vondráčkové se stáhne do „zákopů“. Jak vidíme, mýlila se.

U Vrchního soudu se v úterý bude rozhodovat o tom, o čem již soud nižší instance rozhodl. Jan Šinágl se nedopustil ničeho trestuhodného, za co by měli žalobci obdržet částku 3.650.000,-Kč. Tím, že zveřejňoval na svých webových stránkách pravdivé informace především o MM, se dopustil naopak chvályhodných činů. Pravda nemůže být pomluvou, jinak by se Mistr Jan Hus musel při nadcházejícím 600. výročí svého upálení asi obracet v hrobě. Zdá se, že za lži je ochoten se nechat upálit jen pan MM.

Soudní spory, kde šlo o miliony Kč, z čehož musela Helena Vondráčková zaplatit soudní poplatky ve výši 4% a následně soudní výlohy.

Soud s Martou Kubišovou, s pořadatelem Miroslavem Trpákem, Vandou Hrycovou (Nová scéna Bratislava), Kateřinou Brožovou, Pavlem Vítkem a Janisem Sidovským, Karlem Zezulou, s manželkou Irenou, Miroslavem Stiebalem, Bauer Media, Bleskem, a nespočet trestních oznámení na rodinu a přátele Heleny Vondráčkové, své spolupracovníky i manželky. Vždy se jednalo o peníze, které chtěl MM získat.

Bude jistě zajímavé sledovat a budeme zvědavi, jak rozhodne Vrchní soud…..

Pravda je, že pan MM nikdy nedoložil:

1) Kde a jakou studoval vysokou školu, když se pyšní titulem JUDr.?

2) Jakou školu studoval, když o sobě tvrdí, že je dopravním pilotem?

3) Kde hrál prvoligový fotbal?

4) Co opravdu dělal u armády?

5) S kým a za co založil svoji údajně úspěšnou firmu Terrex?

6) Kde vzal peníze na nákup 230 kamionů Volvo?

7) Za jaké peníze nakoupil „svá“ čtyři letadla?

8) S jakými letadly chtěl v roce 2000 létat do Chrudimi?

9) Z jakých finančních zdrojů chtěl dotovat Chrudimský fotbal?

Víme, že byl stíhán na základě § 256, 148, 176, 250, 124, 255 a 209. Některé banky, které byly poškozeny, se domáhají a budou domáhat svých peněz.

Je zajímavé, jak ochotně některá média přistoupí na všechny ty lži, obvinění a dělají z MM nevinného, obětního beránka, málem se svatozáří. Veřejnost děsí, jak tenhle hulvát, v podstatě ubožák, který napadá slušné lidi, podává trestní oznámení na pravdivé výroky, když on sám lže a pomlouvá. To už je tak mimo hranice normálnosti, že je reálná možnost diagnostikovat duševní poruchu, nebo chorobu a jako nemocného ho umístit na pozorování do Bohnic. Tam by našel jistě mnoho vděčných posluchačů.

Vrchní soud Praha rozhodne o odvolání Agentury MM s.r.o. ve věci žaloby na Jana Šinágla a o „odškodnění“ ve výši 3.650.000,-Kč, příští úterý (17.2.2015, 10:00 hod.,I.patro, síň č. 7/č. dveří 106). Těžko tento „hrdina“ přijde, tak jako nepřišel na soud s Martou Kubišovou. Nechá přijít opět pouze samotnou advokátku Mgr. Janu Gavlasovou? O tom, kdo je otcem jejího dítěte mlčí. Alespoň v tom je „slušný“, jak o sobě rád tvrdí….

Doufejme, že tentokrát nebude platit rozšířené rčení mezi advokáty: „K soudu se nechodí pro spravedlnost., ale pro rozsudek.“

 

Agentura JŠ, 12.2.2015

* * *

Podnět na ukončení protiprávního jednání Agentury MM Praha, s.r.o.

Pokračují manžel a nevlastní syn Heleny Vondráčkové v trestné činnosti?!

* * *

ZOI k rukám prezidenta Exekutorské komory České republiky Davida Koncze

* * *

Aktualizováno:

Helena Vondráčková s manželem prohráli soud s dcerou herce Hryce: Vyžívají se v soudních sporech?

P.S.

Budu překvapen, když o mém soudu BLESK napíše a k VS Praha přijde sám MM? Pokud jsou fotografie autentické, soudu se MM zúčastnil a místo Mgr. Jany Gavlasové zaujal jiný advokát, ale třeba jí onemocnělo děcko… J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.82 (11 Votes)
Share

Komentáře   

0 #2 Pavel 2015-02-18 19:52
Důležité je, že se Helena Vondráčková obklopila vynikajícím managementem, jen co je pravda... Aspoň má kam strkat peníze... ;-)
-1 #1 hpgyv 2015-02-13 15:05
Helena Vondráčková s manželem prohráli soud s dcerou herce Hryce: Vyžívají se v soudních sporech?
blesk.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)