Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...

   
 • 03.08.2022 18:59
  Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné. Ari Lieberman

  Read more...

   
 • 02.08.2022 14:14
  Snad ho již klepnou přes prsty!! I když v Ostravě má Dvořáček ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rudy zakon aversPřed 70 roky, 21.srpna 1945, byli naši piloti RAF mohutně přivítáni na Staroměstském náměstí Rudy zakon reverspo svém návratu do vlasti! – V pondělí v 11:00 hod. bude odhalen pomník RAF na Letišti Václava Havla - O tom jaké „hodnoty“ představuje dnešní Rusko svědčí fakt, že za poslední ¾ roku ho opustilo už cca 250.000 těch nejlepších lidí, kteří už v něm nechtějí nadále žít – Pietní akt na Olšanech k ukončení II.světové války dne 2.září 2015    

Byl jsem se podívat na shromáždění u pomníku sv. Václava v Praze pořádanou organizací Petra Marka k 47.výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Připadala mi jako PR akce TOP 09. Přišlo pár lidí. Požádal jsem organizátora Marka o možnost vystoupit. Prý už to nejde (slovo mi nikdy neudělil)? Požádal jsem ho tedy, aby alespoň připomenul 70. výročí návratu pilotů RAF do vlasti a jejich triumfální přivítání Pražany, vedením armády a země. Trapně se vymluvil, že to nejde?! Požádal jsem tedy poslance Kalouska, aby tuto významnou událost připomněl on. Odpověděl, že už má projev připraven a že to už nejde, přitom mluvil spatra jak je u něho zvykem. Vzpomněl jsem si přitom na výrok A.Einsteina: „Politika a moc přitahuje lidi mravně narušené.“

 

V tento tak symbolický den tak vzpomínáme rozdílných hodnot, které představovaly okupační vojska a naši piloti RAF. Nikde jsem dnes nezaznamenal připomenutí 70.výročí přivítání našich pilotů RAF ve vlasti?!

O tom jaké „hodnoty“ představuje dnešní Rusko svědčí fakt, že za poslední ¾ roku ho opustilo už cca 250.000 těch nejlepších lidí, kteří už v něm nechtějí nadále žít. Doporučuji knihu „Rudý zákon“ – čerstvá, současná, pravdivá a varující kniha o současném Rusku!

Překvapilo mne, že v dnešních LN není o okupaci z roku 1968 ani slovo což nedává logiku vzhledem k jejich LN o ucte a vdeku 200815stoupající kvalitě a popularitě?

Olsany okupanti II 210815Na Olšanech stále stojí pomník ruským interbrigadistům, tedy i okupantům z roku 1968. Po mých „atentátech“ byly popisné desky odstraněny a pomník opakovaně „přebalován“ folií, naposledy speciální, která odpuzuje vodu, tedy i barvu. Zatím se nikdo z „poškozených“ neozval. Obávám se, že i přestupková komise bude mlčet až do promlčení…

Je smutným vysvědčením stavu naší společnosti, že počet repríz komunistické agitky „30 případů majora Zemana“ už pomalu dotahuje ruského Mrazíka?! Docela z toho mrazí. Stejně musí veřejnost zamrazit z „výkvětu“ našeho Parlamentu, kdy si Sněmovna zvolila 75% do svého předsednictva komunistického fízla a agenta StB, současného předsedu KSČM Vojtěcha Filipa, alias Falmera. Média a politici to přešli mlčky, jednohlasně bez komentářů, zato do Babiše se strefují jak jen to jde, přitom je Filip usvědčeným agentem StB na rozdíl od Babiše.

Olsany Polaci I 210815O tak závažných věcech se musí hlasovat veřejně. Charakterní poslanec s tím nemá problém. RovněžOlsany Polaci II 210815 tak musí přestat volby poslanců stranickými sekretariáty, které zneužívají hlasy voličů a jsou nuceni volit kandidátky a lidi, které by nikdy v přímé volbě zvoleni nebyli. Očekávat, že to změní ti, kterých se to týká je naivní. Je to jen na občanech. Budou-li nadále převažovat ovčané, budou se nám komunisté vysmívat i nadále – a právem. Samozřejmě i ti, kteří za „stranu“ bojují nyní i v jiných stranách. To uměli soudruzi vždy dobře. Držme palce těm politikům, kteří proti tomu něco dělají. Zatím jich je menšina!

V pondělí od 11:00 hod. bude odhalen pomník pilotům RAF na starém letišti Praha Ruzyně u příležitosti jejich návratu do vlasti před 70-ti lety – v parku před terminálem č.IV. Tehdy museli čekat 3 měsíce, než jim Benešova vláda umožnila návrat do vlasti, protože si SSSR nepřál, aby jejich květnovým návratem byly narušeny oslavy Rudé armády v Praze! Dnes jim stavíme pomník na letišti, kde sice přistáli, ale kde zůstanou osamoceni stejně jako dosud. Země, která si skutečně ctí svých hrdinů by takovýto pomník umístila v centru Letiště Václava Havla, abychom nezapomínali. Jako bychom chtěli stáleOlsany E spojenci 210815 Olsany CZ spojenci 210815zapomínat a jen trochu občas připomínat. Nedivme se potom, že dnešní děti neví co je to skutečný hrdina. Nemálo letadel RAF s čs. piloty přistálo s už mrtvou posádkou…

Zvu tímto širokou veřejnost k pietnímu aktu na Olšanech k ukončení II.světové války, dne 2.září 2015 od 15:00 do 18:00 hod. na Vojenském hřbitově spojenců a u pomníku pilotů RAF. Růže a věnce budou zajištěny. Pietní akt proběhne bez projevů. Děkuji za šíření této informace všemi možnostmi. Všichni významní ústavní činitelé naší země budou mnou pozváni.   

V úctě k památce a odkazu pilotů RAF a všem obětem nacismu a komunismu!

 

Jan Šinágl, 21.8.2015

* * *

Hradčany: 70 let od návratu válečných čs. pilotů RAF do vlasti

Stará bolest: Nenávist-kukaččí vejce

Pro-ruská dezinformační kampaň v České republice a na Slovensku

V pondělí 24.srpna od 11:00 hod. letci RAF dostanou památník na letišti Ruzyni

„Atentát" č.4 na pomník okupantům na Olšanech - PČR konečně konala

  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (5 Votes)
Share

Komentáře   

0 #5 Horský 2015-08-24 13:21
Přiznám se, že jsem byl četbou knihy M.Charypara "Karel Sabina "epigon" a tvůrce"/Academi a/ otřesen a měl by si ji přečíst každý, nejde tolik o samotného Sabinu /máme ještě knihu Kovaříka Národní soud z roku 2010/, jako více jeho jednání, snaživosti a podlézavosti zkrátka obraz české povahy, i dnes aktuální.
0 #4 Oldřich Musil 2015-08-23 13:56
V roce 1968 se u nás (stejně jako v Maďarsku roku 1956) potvrdilo v podstatě to,na čem se světové velmoci dohodly za války na Jaltě a v Postupimi.
-1 #3 Oldřich Musil 2015-08-23 13:52
Cituji Karel Mrzílek:
Nedávno v akademii věd vyšla kniha o životě Karla Sabiny nadaného spisovatele, který napsal text ke Smetanově Prodané nevěstě. V době kdy se společnost dozvěděla, že je agentem státní bezpečnosti tehdejšího režimu zůstal v opovržení a na okraji společnosti. Společnost s udavači nechtěla nic mít. V naší době oficiální udavač a donašeč V. Filip, který od 15.dubna 1986 podepsal závazek na spolupráci s komunistickou státní bezpečností, byl po převratu našimi poslanci 75% tajnou volbou zvolen jako první místopředseda českého parlamentu! Je to více hlasů nežli mají sociální demokracie s KSČM v parlamentu dohromady.- Za Rakouska jsme měli páteř.

A je zajímavé,že o tomto faktu je v našich sdělovacích prostředcích ticho po pěšině.Zatím co Babišova minulost je na paškálu neustále.
-1 #2 bku6p 2015-08-23 11:15
Mýtus o roku 1968 v Československu
tomaskrystlik.blogspot.cz/.../ ...
-1 #1 Karel Mrzílek 2015-08-22 00:19
Nedávno v akademii věd vyšla kniha o životě Karla Sabiny nadaného spisovatele, který napsal text ke Smetanově Prodané nevěstě. V době kdy se společnost dozvěděla, že je agentem státní bezpečnosti tehdejšího režimu zůstal v opovržení a na okraji společnosti. Společnost s udavači nechtěla nic mít. V naší době oficiální udavač a donašeč V. Filip, který od 15.dubna 1986 podepsal závazek na spolupráci s komunistickou státní bezpečností, byl po převratu našimi poslanci 75% tajnou volbou zvolen jako první místopředseda českého parlamentu! Je to více hlasů nežli mají sociální demokracie s KSČM v parlamentu dohromady.- Za Rakouska jsme měli páteř.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)