Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 06.07.2022 19:01
  Pane Šinágle, mně připravil soud o majetek za asi 60.000.000,-Kč ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 13:24
  Česká televize, je jediná televizní stanice u nás, která ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 11:04
  Předseda vlády Petr Fiala po půl roce oslovil projevem ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:58
  Byť je Hybášková prozatím řízením odboru pověřena jen dočasně ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:53
  Opoziční smlouva 2.0 Ministr Blažek staví s pomocí Hradu v ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zvu tímto širokou veřejnost na Vojenský hřbitov na Olšanech v Praze, dne 2.září 2015 mezi 15:00 a 18:00 hod. u příležitosti 70.výročí konce II.světové války. Rudé růže a dva věnce jsou zajištěny. Pietní vzpomínka proběhne bez projevů. Na věncích budou nápisy: „Děkujeme vám, že jste za nás umírali – Občané České republiky dne 2.září 2015“. Druhý věnec bude položen u nedalekého, skromného pomníčku našich pilotů RAF. Ke každému z 264 hrobů spojeneckých vojáků bude položena jedna růže. O vzpomínkovém aktu jsem informoval média a současně pozval prezidenta republiky, předsedu vlády, předsedu Senátu, předsedu Sněmovny, ministra obrany, ministra zahraničí, předsedu Ústavního soudu, předsedy politických stran Hnutí ANO, KDÚ-ČSL, ODS, TOP 09, protože usilují o návrat hodnot, za které tito vojáci bojovali a umírali, primátorku hl. m. Prahy a starostku Prahy 3. Dosud se omluvili z důvodů nepřítomnosti či pracovních povinností prezident Miloš Zeman, předseda Senátu Milan Štěch, předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a starostka Prahy 3 Vladislava Hujová. Děkuji za šíření této informace. Dopravní spojení: Metro „A“, stanice Flóra, tramvaj č. 10, a 16, zastávka „Mezi hřbitovy“. U vchodu hned doleva, vojenské pohřebiště se nachází na samém konci. Svým provedením budí úctu. Toto místo vyzařuje neuvěřitelnou sílu. Takové duchovní síly je nám dnes zapotřebí - a takových htdinů!         

       

 

Z posledního veřejného vystoupení pana generála Jana Romana Irvinga: „Nechte si všechny pocty, vyznamenání a prázdná slova. Za ty si nic nekoupíme. Za tohle jsme vážení nebojovali! Chtěli jsme svobodu pro všechny – tu snad máme, rovnost - ej, kde je jí konec a bratrství – toho už je snad ještě trochu mezi námi letci. (…) Naším bojovým heslem bylo – VĚRNI ZŮSTANEME – a moc bych si pro celý národ přál, aby se tato věrnost svobodě, našemu lidu i zemi nevytratila, ale aby nadcházející oslavy výročí osvobození byly připomínkou našich útrap a boje za tuto rádoby demokracii, na prolitou krev všech, kteří si přáli, aby u nás bylo lépe.“

 

V úctě k památce všech spojeneckých vojáků, odkazu pilotů RAF a všem obětem nacismu a komunismu!

 

Jan Šinágl, 30.8.2015

* * *

Jakmile byl Džugašvilli-Stalin napaden nacistickým Německem žádal na spojencích, již dříve napadených hitlerovskými vojsky, vojenskou a materiální pomoc. Byla mu přes Atlantik pomocí konvojů za obrovských materiálních a lidských ztrát poskytována jednak přes Atlantik do Murmaňska, jednak přes Indický oceán do jihoíránského přístavu Bander Abas, odkud přes celý Irán dopravována na jih SSSR. Přitom spojenci bojovali již na třech frontách. V severní Africe, západní Evropě, kde padlo Holandsko, Belgie, Luxembursko, Francie. Dále šlo o obranu Británie a konečně 10 tisíc km dlouhá fronta od Aljašky po Darwin v severní Austrálii proti nejagresivnějšímu třetímu členu OSY Berlín, Řím, Tokio, Japonsku. Proto plánované vylodění Američanů v Normandii nastalo až v červnu 1944. Džugašvilli-Stalin dokud nebyl napaden nacistickým Německem neměl zájem přepadeným západním státům pomáhat. Naopak pilně dodával celé vlaky materiálu do Německa pro výrobu zbraní.

* * *

V Tichomoří válka skončila v srpnu 1945.  Podepsání kapitulace proběhlo na válečné lodi Missouri 2. září roku 1945.  Světová válka to byla proto, protože probíhala najednou na třech kontinentech. (V Asii, Evropě, Africe).

 

Tak jako jsme důstojně uctili konec války v Evropě, měli bychom důstojně uctít konec II. války světové. Spojenečtí vojáci včetně velké části vojáků Commonwealthu bojovali a umírali za svobodu nás všech.

 

 

Karel Mrzílek, 25.8.2015

* * *

P.S.

Zapomenutá vítězná vojenská přehlídka sovětské, americké, francouzské a anglické armády v Berlíně po skončení války dne 7.září 1945 v Berlíně.

* * *

Hradčany: 70 let od návratu válečných čs. pilotů RAF do vlasti

„Atentát" č.4 na pomník okupantům na Olšanech - PČR konečně konala

Koho dnes ještě skutečně zajímá 47.výročí okupace z roku 1968 a 70.výročí návratu pilotů RAF do vlasti?!

Zapomenutá historie: Jan Antonín Baťa podporoval vyškolení 1000 nových pilotů k obraně Československa v roce 1935!

Plzeň - PEKLO: Výstava k 75.výročí vzniku většiny čs. perutí RAF

Prezidente Zemane odstupte – chováte se jako správce ruské gubernie!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)