Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Babis matrix abDokument o Andreji Babišovi MATRIX AB měl premiéru na festivalu v Jihlavě před pár týdny. Na ČT měl premiéru 19.11.2015 od 20:00 hod. Dnes ho ČT2 opakuje od 16:25 hod. Babiš ho nazval podrazem. Zpracovat Babišovu osobnost vyžaduje dokumentaristu nejvyšší kvality. Tím režisér Vít Klusák není. Z dokumentu je znát jeho podjatost až nenávist vůči Babišovi. S takovým vztahem nemůže nikdo natočit objektivní dokument (kdysi jsem musel, na Krajanském dni českých Němců v Augsburgu, na Klusáka a Duška zavolat německou policii, aby přerušili skandální natáčení dokumentu Mein kroj, kdy neskutečně primitivně byli uráženi staří lidé nad hrobem, naši bývalí spoluobčané). Dokument často záběry podprahově sugeruje divákům jaký „špatný a nebezpečný“ je Babiš člověk. Nemyslím si, že mu dokument ublíží, ale naopak pomůže a ještě zvýší jeho popularitu. Je to především dokument o nás.

Nepochopil jsem jen scénu na Sněmu ANO, kde skrytým mikrofonem jsou natáčeny soukromé rozhovory poslankyně a poslance s Babišem, zvláště onoho poslance. Těžko by ho voliči ANO volili, kdyby jim takové „schopnosti“ předvedl na volebním mítinku. Nevěděli účastníci o mikrofonu, nebo Babiš chtěl ukázat skutečnost jak to v politice mnohdy skutečně je? Přikláním se ke druhé možnosti. Občasný vulgární slovník každého jistě nenadchne, ale lidsky je pochopitelný, tím více, když je přebit kultivovaností a přirozeností Babišova projevu na jiných místech.

Svědectví známé novinářky Sabiny Slonkové v dokumentu nepovažuji za věrohodné. Považuji ji za „šedou eminenci“ české žurnalistiky – viz kauza ing. arch. Marka Řičáře, kdy měla udržovat milostný poměr s vysoce postaveným policistou, dle výpovědi jednoho svědka.

Neštěstím naší země je, že kdokoliv se snaží něco dobře dělat, byť s chybami, je obratem vždy napadán, pomlouván, dehonestován, jakoby instinktivně, geneticky „zadupán do země“. Žádné připuštění naděje, držení palců, aktivní pomoc a podání ruky. Proto je naše společnost neustále rozdělená a nedosahuje zdaleka toho, čeho by dosáhla, kdyby byla jednotná. Nikdo nejsme dokonalí, ale těch, co mají větší schopnosti, bychom si měli vážit a být rádi, že jsou. Každý má své chyby. Budeme-li chtít jen bezchybné lídry, budou nám vládnout jen ti nejhorší.

Babiš zřejmě podepsal spolupráci s StB. To nám nedává právo ho automaticky označovat za zločince. Ozval se snad někdo koho udal, komu ublížil? Vím jen o případu, že oznámil okrádání státu jedním zaměstnancem MZO (Ministerstvo zahraničního obchodu). Byl snad každý člen KSČ automaticky zločinec a každý nečlen vzorem dobrých mravů? Ano, mravně selhali, prostě chtěli jen dělat svoji práci, umožnit svým dětem studovat na školách apod., však si ještě pamatujete. Kdyby se Babiš narodil v západní zemi, byl by také jistě úspěšným podnikatelem. Schopných lidí nemá žádná země nikdy dost. Vyspělá si jich váží.

Je zajímavé, že dokument Pavel Wonka se zavazuje (což byl zase podraz „dokumentaristy“ Libuše Rudinské, také za peníze ČT), měl také premiéru v Jihlavě, ovšem před rokem. Dodnes neměl premiéru na ČT a v jejím archivu je pouze trailer. ČT nechce přiznat chybu, kdy Rudinská se i vůči ČT i ministerstvu kultury zachovala naprosto podle a bezcharakterně (změnila název filmu, na který by dotace jistě nedostala). ČT svoji chybu přiznává alespoň nepřímo, neodvysíláním dokumentu. Toho bychom se dočkali zřejmě jen tehdy, pokud by KSČM vyhrála volby.

Letos už se žádné „dílo“ Rudinské v Jihlavě neobjevilo. To je dobrým znamením. Tato paní se Pavlem Wonkou vyřadila z řad skutečných dokumentaristů – doufejme už na trvalo. Její styl „práce“ ocení jen totalitní režimy, kdy jeho pohrobci prokazatelně stáli za tímto skandálním hanobením Pavla Wonky, jeho památky a odkazu, aktuálnímu a varujícímu dodnes.

 

Jan Šinágl, 25.11.2015

* * *

http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/blogy/12512/muj-podrobny-zivotopis

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share
Přidat komentář