Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st čvn 23 @13:00 -
OS Brno: Juraj Podkonický versus Dominik Floder
po čvn 28 @12:30 -
OS Trutnov: rehabilitace Pavla Wonky
út čvn 29 @10:00 -
OS Trutnov: rehabilitace Jiřího Wonky

Nejnovější komentáře

 • 12.06.2021 10:54
  Ve věku nedožitých 70 let zemřel dnes věřitel České strany ...

  Read more...

   
 • 09.06.2021 15:02
  Dobrý den. Pane Šinágle, děkuji za zaslání. Bohužel po ...

  Read more...

   
 • 09.06.2021 10:32
  Žádný volný pohyb v rámci EU Pokud vše půjde podle plánu ...

  Read more...

   
 • 08.06.2021 09:14
  Nihil novum sub sole. Další projev Palerma... MUDr. Vít ...

  Read more...

   
 • 05.06.2021 12:52
  Samozřejmě jsem byl nucen podat ve věci Odpor, nejen kvůli ...

  Read more...

   
 • 04.06.2021 13:02
  Trafiky na velvyslaneckých postech Server zprávy aktuálně ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bachl vizualizace 2016Za dálnicí mezi silnicemi na Hořovice a Tlustici ze Žebráku brzy vyroste obří logistické centrum. Město stavbu schvaluje, protože firma do výstavby investuje nemalé finančních prostředky. Řada negativních dopadů na krajinu a životní prostředí dle názoru starosty města Mgr. Daniela Havlíka přínos výstavby nepřevýší.

Negativních dopadů na občany města Žebráku a Tlustice bude hned několik:

1) Tato stavba si vyžádá kácením aleje topolů podél drobného vodního toku IDVT 10256686. Kácení této vzrostlé zeleně podél koryta toku bude závažným zásahem do dochovaného krajinného rázu. Závažným způsobem bude dotčen krajinný ráz v pohledové ose od silnice II/117 Žebrák – Hořovice. Stavebník již kácí bez platného povolení, jako se kácelo okolo Stroupinského potoka.

2) Dále dojde ke kácením jabloní podél silnice III/1142 Žebrák - Tlustice. V tomto případě bude závažným způsobem dotčen krajinný ráz v pohledové ose od silnice III/1142 Žebrák – Tlustice.

3) Pohledové osy od silnice II/117 Žebrák – Hořovice a od silnice III/1142 Žebrák – Tlustice budou dotčeny stavbou dvou hal logistického centra. Nyní probíhá výstavba haly, která je o celou polovinu menší než hala, jejíž výstavba bude následovat. Po dokončení se tedy od silnice II/117 Žebrák – Hořovice zcela uzavře výhled Žebrák – Hořovice a Žebrák – Tlustice.

4) Na sever od dálnice (blíže k Žebráku) časově souběžně probíhá stavba dalšího logistického centra firmy MEINHART KABEL. Tato stavba společně s již zmíněným logistickým centrem pravděpodobně znemožní plynulý průjezd přes křižovatku silnic II/117 Žebrák – Hořovice a III/1142 Žebrák – Tlustice. Již dnes přetíženou dopravou a s častými dopravními nehodami.

Občané nejsou o výstavbě informováni.

Přihlášení (viz příloha) opomenutého účastníka Stroupinská lípa z.s. převzala vedoucí stavebního úřadu Ing. Drobná zůstává bez odpovědi.

Vizualizace tohoto projektu (viz přiložené obrázky) lákající firmy k pronájmu skladovacích prostor zmizela ze sociálních sítí ihned po dotazu adresovaném zastupitelstvu města Žebrák!

Zaručuje investování nemalých finančních prostředků souhlas žebráckých a hořovických úředníků z výstavbou čehokoli? Dovolíme úředníkům, aby bez zábran barbarsky ničili životní prostředí a námi volení zastupitelé tomuto zločinnému jednání nečinně přihlíželi?! Nebo stavbu přímo a nezištně podporují??!

https://sites.google.com/site/stroupinskalipa/aktuality/zarucuje-investovani-souhlas-se-stavbou

* * *

P.S.

Pozvanka Lipy 140516Jak byla vyřešena otázka kompenzace, tedy náhrad městu Žebrák? Firma Bachl zaplatila. Přispěje na ŽP i miliardář z Accolade?! Město náhradu neřeší, nebo nechce řešit?! Proč se prodává Lékárna v Žebráku Italům?! V sobotu 14.května od 15:00 hod. budou (14 dní po barbarském pokácení 136 let starých líp Rudolf a Stěpánka a ve stejném dni zasazených nových, bez informování o akci občanů, mlčení městského webu, rozhlasu a zpravodaje), slavnostně uvítány obě nové lípy. Věřme, že alespoň tato slavnost proběhne důstojně, lípy budou posvěceny a obdrží ta nejlepší možná jména jako malý dar k 700. výročí narození Karla IV.Jan a Eliška!

 

Jan Šinágl, 13.5.2016

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Martin Donda 2016-05-13 12:27
Dvě malé lipky na náměstí a reklamně politické řeči těžko vyřeší katastrofální situaci životního prostředí a krajiny v Žebráku a okolí. P.S. I když pozvánka vypadá jako parte, nikde ani zmínka o Stefanii a Rudolfovi:(. A přitom jeden z našich předků si těchto stromů cenil tolik, že pohlednici s nimi (která mu přišla do pracovního tábora v Německu) přinesl zpět do Čech. Jak si toho pohledu musel považovat a jak mu asi pomohl, když třeba ztrácel síly na strastiplné cestě zpátky do vlasti?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)