Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...

   
 • 04.07.2020 12:39
  Komunisté jsou nepotrestaní od Aše po Peking. KOMUNISTICKÉ ...

  Read more...

   
 • 03.07.2020 12:06
  Poslední odstavec pana bývalého velvyslance jsou velmi úderná ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:21
  PČR je na 87 místě na světě ve věci důvěryhodnosti, hned ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:05
  Předseda ODS Fiala si loni vydělal jako politolog na universitě ...

  Read more...

   
 • 30.06.2020 21:28
  Myslím, že více jak o komunisty jde více o levicové poslance ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

HVC 5 napis 171116Sbohem paní Věro, nezapomeneme a děkujeme!

Po okupaci v roce 68 byla VĚRA ČÁSLAVSKÁ z předolympijského závěrečného soustředění deportována horskou službou na Vřesovou HVC 1 hala 171116studánku, chalupu na hřebenech Hrubého Jeseníku, kde nebyla kladina, doskočiště pro přeskok či bradla, ale jen louka pro pár flikflaků. Většina z dnešních olympioniků by si zřejmě zoufala. Věra Čáslavská si vzala lopatu a přehazovala uhlí, aby neztratila mozoly důležité pro cvičení na bradlech v Mexiku. Zní to jako kýčovitá pohádka, ale je historickým faktem, že Čáslavská na Olympijských hrách v Mexiku zamázla zbytek světa i s ruskou okupací po finálové přípravě v deštích na padlých stromech a vřesové louce.

 

 

HVC 2 cvicenky 171116Narodila se jako čtvrté z pěti dětí do rodiny drobného živnostníka s malou cukrárnou, pro niž jeho paní Anna připravovala bramborovýHVC 6 plakat 171116 salát. I tuhle miniaturní živnost jim komunisti vzali, a tak tatínek Václav rodinu živil z platu úředníka s cejchem bývalého živnostníka. Píši to proto, abych doložil, že i v nuzných poměrech dokážou čestní, pracovití manželé vychovat Věru Čáslavskou.

Chtěl bych maminčinu památku zítra uctít tak, jak žila. Sportem a prací pro jiné, nejraději děti. Před slavnostním odhalením nápisu na sportovní hale bych chtěl postavit v lese pana Floriána improvizované sportoviště s malým občerstvením v podobě opékání buřtů.  Poté bychom se přesunuli do sportovní haly, kde máme od jedné hodiny rezervovaný prostor pro další sport.

Pomůcky: sportovní vybavení do přírody i nové sportovní haly, pracovní nástroje pro výrobu ohně, skokanských můstků, houpaček, průlezek a všeho, co nám pro sport a vyžití v přírodě může pomoct.

Místo a čas: 17. listopadu, 10 hodin, první odbočka do lesa vlevo z Karlštejnské ulice po opuštění města Černošice.

Zvaní jste úplně všichni včetně přátel Vašich přátel.

 

S pozdravem

Martin Odložil

16.11.2016

* * *

HVC 3 JS 171116Bohužel jsem nestihl, mělo se dostavit kolem 20 dětí. Určitě jim Martin připravil skvělý program. Jinak hala je krásná a hodna být nositelkou jména naší neslavnější sportovkyně – Věry Čáslavské. Symbolicky jsem před halou přehrál náš poslední telefonický rozhovor, pár dní před tím, než nás paní Věra opustila… Její hlas před halou zazněl. Určitě jí to „tam nahoře“ potěšilo. V hale jsem si sedl na první sedačku - když jsem odcházel, k mému udivení na ní bylo jméno sponzora se zkratkou JS. Paní Věra opět začarovala…

Je škoda, že se Věra Čáslavská nedočkala pojmenování sportovní haly ještě za svého života, podobně jako Australané ocenili Roda Lavera v Melbourne jeho „Rod Laver Arena“, kde je každý rok čestným hostem tenisového turnaje. Také je škoda, že web města Černošice nevyužil jména své nejslavnější občanky více k propagaci města, např. zveřejněním projevu starosty Filipa Kořínka a přednesené básně. Ale třeba se nestíhá a veřejnost se dočká. Je pro mne ctí, že jsem mohl být přítomen a zaznamenal pro veřejnost, možná jako jediný, celý obřad, podobně jako obě mše v Černošcích a japonskou liturgii v Praze. 

Děkujeme Vám paní Věro a odpusťte nám naší nedokonalost – Vaše sportovní dokonalost a lidská velikost, pro nás bude vždy inspirující a zavazující!

 

Jan Šinágl, 18.11.2016

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

+1 #2 Oldřich Musil 2016-11-18 20:04
Cituji Václav:
Podle hesla lež přichází z Hradu. Americký velvyslanec Shapiro prý bojkotoval oslavy 28.října. Prý tam nebyl, i když tam byl, ale že by se někdo z Hradu omluvil stejně jako za Peroutku to se s tímto prezidentem nedočkáte. Naopak, honem psát pomstychtivě do Ameriky, aby se první žena Trumpha Ivana ze Zlína rychle rozhodla Shapira z Prahy vyhodit.Má sice českou matku, ale moc si dovoluje. Že ale Zeman sám bojkotoval v Praze další státní svátek 17.listopadu na rozdíl od Sobotky,Klause a jiných i schoval se v Lánech je v pořádku, koho pak požádat o výměnu?

Jedině voliče v příštích presidentských volbách.Ale na to bych moc nesázel.
0 #1 Václav 2016-11-18 19:11
Podle hesla lež přichází z Hradu. Americký velvyslanec Shapiro prý bojkotoval oslavy 28.října. Prý tam nebyl, i když tam byl, ale že by se někdo z Hradu omluvil stejně jako za Peroutku to se s tímto prezidentem nedočkáte. Naopak, honem psát pomstychtivě do Ameriky, aby se první žena Trumpha Ivana ze Zlína rychle rozhodla Shapira z Prahy vyhodit.Má sice českou matku, ale moc si dovoluje. Že ale Zeman sám bojkotoval v Praze další státní svátek 17.listopadu na rozdíl od Sobotky,Klause a jiných i schoval se v Lánech je v pořádku, koho pak požádat o výměnu?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)