Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Po neuvěřitelném průběhu zasedání Rady ČT dne 18.1.2017, kdy radní odmítli vystoupení veřejnosti, ačkoliv byly přítomny jen dvě osoby a pouze jedna chtěla sdělit svůj názor, jsme natočili toto video v restauraci „Rohlík“ na Kavčích horách. Věřím, že zaujme televizní koncesionáře i ostatní veřejnost. Ke skutečné veřejnoprávní službě občanům a jejich zemi má ČT ještě hodně daleko. Stačí porovnat kvalitu a úroveň jejich pořadů se západními veřejnoprávními televizemi. Svoji informačně-osvětově-vzdělávací roli ČT zdaleka neplní, pokud vůbec - i díky nefunkčnosti Rady ČT. Ta se tváří nezávisle, chová závisle a vykonává fakticky vůli zájmových skupin napojených na politiky a jejich strany. To je třeba změnit. Toto video má k tomu napomoci. Dnes by se Pavel Wonka dožil 64 let...

 

 

 

Jan Šinágl, 23.1.2017

* * *

Pavel Wonka (23.1.1953 – 26.4.1988): otřesné dokumenty o tom, jakým peklem si prošel a jeho rodina prochází dodnes!

Bojí se Rada ČT názorů veřejnosti, když jí nedovolí vystoupit?

* * *

Objektivita

…Měl bych k tomu dvě malé poznámky: zeptá-li se mne někdo, zda byla před referendem v Británii BBC pro Brexit nebo proti němu, musím odpovědět, že nevím, nepostřehl jsem to, ač jsem její zpravodajství pravidelně a relativně bedlivě sledoval. Mám-li naopak odpovědět, jaký hlas Britům doporučovala Česká televise nebo jak podle ní měly dopadnout presidentské volby v Rakousku, nebudu váhat ani sekundu. Rád bych takovou veřejnoprávní televisi, z níž bych to nepoznal. A za druhé, pokud by někdo chtěl tvrdit, jak objektivní a vyvážená je česká veřejnoprávní televise v ostatní agendě, ať tam jde a zkusí kritisovat Václava Havla nebo pochválit Miloše Zemana. Pokud mu moderátor nevezme okamžitě slovo, může si být jist, že mu televisní studia zůstanou pevně a dlouhodobě uzavřena, anebo tam bude vpouštěn jako odstrašující příklad člověka s nesprávným, škodlivým názorem.

* * *

Vážený pane Šinágle

 

Vaše politické komentáře a články ve mně vzbuzují naději, že snad ještě není pozdě, obrátit směr hrůzyplné jízdy našeho národa  do náručí našich BRATRŮ na východě, kam nás bezohledně řídí naši političtí představitelé (stálí vyznavači Kremlu). Věřím, že se náš národ vzpamatuje a vyžene od koryt všechny přisluhovače a patolízaly, kteří jsou ochotni za mrzkej peníz opět prodat náš národ. Kéž by bylo více našich občanů Vašeho smýšlení. Máte moji podporu.  Je mně 75 let a nechci aby moje vnoučata prožily život v totalitě, který jsem si musel vychutnat já. 

 

S pozdravem  Stanislav Moudrý

23.1.2017

  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share
Přidat komentář