Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Babis IIIAktualizováno: Babiš uvítal rozhodnutí slovenského soudu v kauze evidence u StB

Své morální selhání si už dávno odpracoval. Být členem KSČ nebyla žádná záruka bezcharakternosti, pokud člen aktivně nefunkcionařil, stejně jako nečlen zárukou opaku. Lidí, kteří vstoupili do KSČ, aby mohli dělat svoji práci, kdy jim komunisté „byli ukradeni“, byla většina. Proč média nepíší o skutečných kolaborantech, udavačích, příslušnících StB, co prokazatelně donášeli na spoluobčany, vraždili, mučili, vědomě ubližovali, škodili a ničili životy a rodiny. Proč nepátrají po Babišových „obětech“, proč se žádné nehlásí, nebo jejich potomci? Usvědčeným příslušníkem StB byl Vojtěch Filip, toho se média nedotknout ani toho, že byl zvolen 75% anonymních hlasů poslanců prvním místopředsedou, tedy nutně i pravice?! Kdo se tu snaží dělat z občanů hlupáky?

Lidsky lze pochopit člověka, který je pod tlakem ze všech stran, že řekne, co by normálně neřekl. Pracuje jako málokdo, má výsledky jako dosud žádný ministr od listopadu 89. Napadají ho jen lidé bez empatie, neinformovaní, zmanipulovaní, hlupáci, nebo jím ohrožení darebáci přímo, nebo svým vlivem na média. Proč nikdo stejně vehementně neprotestuje proti ČSSD, která kašle na pravomocné rozsudky – JUDr. Zdeněk Altner a nově ministr Jan Mládek, za mlčení všech médií, tedy i bulvárních? Naštěstí Babiše podporuje stále více lidí se zdravým a kritickým rozumem. Takovéto trapné protesty mu jen pomohou. Včera opět zabodoval u slušných lidí a poctivých podnikatelů v pořadu „Máte slovo“ na ČT 1. Byl skvěle připraven, což dokázal hned při prvním vstupu v reakci na podvodného „podnikatele“, který byl trapný a pak už byl v podstatě odsouzen jen k mlčení. Ti co se zastávali EET, byli slušní, věcní, kultivovaní, jejich odpůrci většinou pravým opakem. Nevěcnost, emoce a urážení byly jejich hlavními „argumenty“. Babiš upozornil mj., že není normální, aby hospodští nakupovali pivo od výrobců dráže než v supermarketech, kdy mají miliardové zisky, dostávají úlevy na daních, ale restaurace z toho nic nemají, resp. jsou nuceny zdražovat pivo na účet zákazníků.

Problém české společnosti je nepřipuštění naděje a požadavek jistoty předem, proto má zlo stále navrch. LN jsou dnes bezesporu nejkvalitnější noviny. Jejich náklad a čtennost stoupá. Babiš má moc, ale proč věřit jen tomu, že jí určitě zneužije a že jí podlehne? Od toho je jeho okolí a občané, aby tomuto přirozenému riziku čelili. Je pragmatik a učí se rychle i v politice. Patří k lidem, kteří neumí být nečinní. Dokázal vydělat peníze, jistě nebyl jako většina v té době „svatoušek“. Podnikání v džungli, mravním a právním chaosu, nebylo snadné. Teď zkouší změnit zemi, dělá to z principu, aby se narovnalo prostředí a změnil právnicko-stranicko-rodinný stát na skutečně demokratický. „Lid“ situaci nezmění. „Nemá mozek, pouze člověk“ řekl moudře řekl O.Motejl. Jedině silné, nezávislé osobnosti mohou věci uvést do potřebného pohybu. Chtít jen svaté je garance vlády těch nejhorších. Doporučuji knihu „O Babišovi bez Babiše“, která vyšla k jeho „60“. Přináší poněkud jiný pohled než jaký ho lidem z hlouposti či účelově vnucuje nemalá část médií.

Do politiky vstoupil Donald Trump, chystá se Mark Zuckerberg, tedy lidé, kteří už něco v životě dokázali. To není jistota, ale naděje na potřebnou změnu. Kdo nevěří a nepřipustí naději, dočká se samozřejmě toho co už předem očekává. Bohužel český, pesimistický, předemporaženecký postoj. Navrhnout jinou variantu, realizovatelnou a sám aktivně něco dělat, k řešení přispívat, k tomu už většina kritiků nedojde.

LN Zeleni muzicci 010217Pomohl jsem VSZ v Praze k dotažení kauzy největšího daňového podvodu k obžalobě po čtyřech letech, jde o miliardy, ale Čapí hnízdo stále „kraluje“ v médiích jako „mantra“. Komunismus nebyl cíl, ale prostředek. Je jím zamořená celá země a naše myšlení. Je to o spolupráci všech schopných a zabránit nejhoršímu. Článek „Zelení Mužíčci ve Švédsku“ o napadení Švédska Ruskem (LN 1.2.2017, viz příloha, vlevo) jsou první náznaky co se na nás chystá a může udeřit dříve, než se nadějeme. MZV má už také své zkušenosti. Doporučuji sledovat norský seriál na ČT OKUPACE každou sobotu večer! My tu řešíme jako největší nebezpečí uprchlíky, kteří zde nejsou a neřešíme to hlavní, které zde už je a chová se stále drzeji, troufaleji a nebezpečněji!

USA, Česko, Švédsko a Norsko napadeno hackerskými útoky. Proč si Rusko nestěžuje na hackery?! Putin v Maďarsku“ „Za krizi může Kyjev“ – my nic, my Rusové - Gruzie, Majdan, Krym… Putin položil dětem ve třídě otázku: „Víte, ke končí hranice Ruska? Nikde“ a usmál se…  Čína si také nestěžuje… Demokracie doplácí na demokracii, kterou totalitní režimy ohrožují stále více, troufaleji a drzeji.

Napřeme společné síly tam, kde to má smysl a ne tam, kam nás tlačí někdo, kdo ví proč to dělá, manipuluje snadno s lidmi, ovlivněnými v myšlení a jednání tím, v čem museli žít po většinu života. 

Vláda korupčních právnicko-stranických mafií, spolupracujících za zády voličů, především ve svůj prospěch a na ně napojené struktury, kterým slouží, musí jednou skončit.O tom jak jsou polistopadoví "politici" vyšinutí, mám-li být slušným, svědčí i vyjádření premiéra Sobotky, kdy kritizuje Babiše za neplacení daní, přitom ČSSD nezaplatila dr. Altnerovi dluh 18 let !!! Co jiného můžete čekat od člověka, který se nestydí prohlásit, že si na svůj byt našetřil z poslaneckých náhrad !!! A to je prosím premiér České republiky !!! Je ostudou nás všech, že jsme to nechali tak daleko dojít. Politika se stala smetištěm, malých, kariěristů, nízkosti a bezcharakternosti. Potřebuje nové lidi a nový obsah. O tom budou především podzimní volby – dát politice smysl a občanům naději!

 

Jan Šinágl, 3.2.2017

* * *

Komise k policii: Cílem reformy nebylo odstranit Šlachtu

Cílem loňské reorganizace policie nebylo odstranit bývalého ředitele protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu, omezení činnosti policejních útvarů nebo zabránění vyšetřování některých kauz. Neprokázalo se to podle dokumentů, které při svém vyšetřování shromáždila sněmovní vyšetřovací komise. Při čtení závěrečné zprávy ve Sněmovně to uvedl předseda komise Pavel Blažek (ODS). Práci sněmovní komise zpochybnil předseda hnutí ANO a vicepremiér Andrej Babiš. Novinářům ve Sněmovně řekl, že bylo jasné, jaké zveřejněné výsledky šetření budou. Celá komise byla výsměch a šaškárna. Trvá na tom, že loňská reforma policie sloužila k tomu, aby rozprášila Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, protože si dovolil vyšetřovat korupci ČSSD. Kampaň hnutí ANO a jeho předsedy Andreje Babiše proti loňské policejní reformě byla podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) založená na nepravdivých informacích a pomluvách. Předseda vlády na facebooku uvedl, že na základě zprávy sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie se Babišovy konstrukce zhroutily jako domeček z karet. ČRo, 2.2.2017

P.S.

Blažek splnil politické zadání „vyšetřovat aby se nevyšetřilo“ a ochránit své ohrožené kamarády. Stranické mafie opět dosáhly svého. Přes noc proběhla radikální „reforma“ police, byl zlikvidován ÚOOZ a vše má být v pořádku?! Teď ještě „zmákneme“ státní zástupce a budeme mít konečně „klid na práci“… J.Š.

* * *

V EU se dospělo ke shodě o velkoobchodních platbách za roaming

Zástupci členských zemí Evropské unie, Evropského parlamentu a Evropské komise se shodli na podobě poplatků, které si od června budou moci navzájem účtovat mobilní operátoři za využívání roamingových služeb. Už loni na jaře se poplatky za používání mobilních telefonů v jiné zemi EU snížily a v červnu mají v zásadě zmizet úplně. Dohodu vyjednávačů ještě musí formální potvrdit členské země a europarlament. Pokud dohoda začne platit, přinese podle mluvčího Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Martina Drtiny koncovým spotřebitelům citelné snížení nákladů na telefonování z dovolené či zahraničních cest. ČRo, 2.2.2017

* * *

Podle Babiše jsou ceny datových služeb v Česku nejvyšší v Evropě

Ministr financí vyzval koaliční radu, aby se zabývala cenou mobilních datových služeb, které jsou podle něj nejvyšší v Evropě. Premiér Sobotka se pak začátkem února sejde s představiteli Českého telekomunikačního úřadu a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. …

P.S.

O nemravných cenách, resp. okrádání zákazníků jsem psal už v listopadu 2016 - Nemravné rozdíly v cenách za mobilní služby v Evropské unii! - EU komise chce roaming zrušit, ale možnost aby si zákazník vybral provozovatele v jiné zemi EU nepřipustí?! Je to vázané na místo pobytu. Volna soutěž nebude připuštěna. V podstatě jsou to kartely, které se dohodnou a nabízejí služby společně,rozdělily si trh, alespoň v D a ČR tomu situace na trhu nasvědčuje. Přitom by to byla velká šance, aby si EU a její EK napravily špatnou pověst! Zatím slouží v tomto případě evropským provozovatelům, ne Evropanům. … Česká eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová o tomto hlavním problému samozřejmě mlčí?!

Buďme rádi za takového „estébáka“, nebo znáte jiného politika, který za tak krátkou dobu odvedl takový kus potřebné práce pro zemi a její občany? Rozumí se pro ty poctivé. Ti druzí ho budou samozřejmě neustále napadat přímo, nebo přes své „hlásné trouby“, protože prostor pro korupci a podvody se pro ně neustále zmenšuje.  J.Š.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share
Přidat komentář