Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 21.06.2018 16:14
  Češi míří zpět ke komunismu ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 15:05
  Ano, lékařská zkaženostdnešní Číny je obrovská. Řekl bych ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 11:14
  I po váce bylo soužití Čechů a Němců možné. U nás v Chebu ...

  Read more...

   
 • 20.06.2018 21:23
  Pane Horský, pokud si přečtete knihu Alexandry Alvarové ...

  Read more...

   
 • 20.06.2018 20:30
  Taková označení dostala německá kancléřka Merkel nikoliv ...

  Read more...

   
 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

OSP1 Wonka Machova 060217Soudkyně OS Praha 1 JUDr. Enikö Machová Ph.D. si v ničem nezadala se soudkyní JUDr. Marcelou Horváthovou, která usoudila Pavla Wonku OSP1 Wonka Dus 060217ke smrti před takřka 30. lety. Hrob Pavla Wonky byl barbarsky poškozen. Jiří Wonka uzavřel pojistnou smlouvu s Českou pojišťovnou a.s. Soudkyně Machová včera rozhodla, že uzavřená smlouva platí a pojišťovna platit nemusí. Korunní svědkyni, která by prokázala jak byla smlouva uzavřena a která by zřejmě odhalila podivné a nezákonné praktiky České pojišťovny a.s., nebyla předvolána?! Bylo tak flagrantně porušeno právo na spravedlivý proces, zaručené Ústavou ČR. Jiří Wonka se samozřejmě odvolá. Jsme-li ještě právním státem, nemůže neuspět.


OSP1 Wonka prg 060217Průběh soudního jednání a vynesení rozsudku stojí za poslech. Takovéto „soudkyně“ by neuspěly ani v konkursu na uklízečku, při vší úctě k tomuto povolání. Soudkyně Machová jí v tomto případě jistým způsobem i byla. I proto jsem jí doporučil, když mi vyhrožovala justiční stráží, že by měla vyvést ji ze soudní síně místo mne (mimochodem odmítla mi poskytnout rozhovor, zakázala fotografování a pořizování videozáznamů v soudní síni). Poté doslova prchala ze soudní síně, že jsem ji stačil vyfotografovat pouze zezadu.

Ještě jsem nezažil, aby soudkyně začala vynášet rozsudek, kdy ne všichni účastníci byli na svých místech a kdy právní zástupce žalované teprve vstupoval do dveří. Na mé upozornění soudkyně vůbec nereagovala. Stačil jsem jenom zapnout zvukový záznamník, kdy na videozáznam už nebyl čas. Dost možná by ani standardní natáčení rozsudku na video nepovolila. Nedivil bych se, měla se za co stydět. Stud nemá v této zemi stále domov ani tam, kde by k němu mělo být přispěno. Nestoudná justice, nestoudní soudci. Bohyně justice IUSTITIA zase jednou zaplakala jaká nestoudnost a nestydatost vystupuje jejím jménem.

Děkuji signatáři CH 77 a politickému vězni panu Janu Dusovi, který se dostavil jako jediný zástupce veřejnosti a jeden z mnoha podporovatelů bratrů Wonkových. Ti bydlí i v Praze, škoda, že si nenašli čas...

Pan Jan Dus stále čeká na ocenění příslušníka III.odboje. Jiní, daleko mladší už ocenění obdrželi. Vážím si lidí, kteří za svobodu, právo a spravedlnost bojují do posledního dechu, bez ohledu na oficiální uznání jejich hrdinství a statečnosti.

Kubat a VasPo soudu jsme všichni zašli na kávu. Hned po ochodu z restaurace došlo k neuvěřitelnému momentu – bratr Pavla Wonky Jiří Wonka, se nechtěně málem srazil s JUDr. Čestmírem Kubátem CSc.členem KSČM a známým obhájcem komunistů, který obhajoval Aloise i Miroslava Grebeníčka i Karla Vaše – na snímku vlevo (kandidoval neúspěšně do Sněmovny, Senátu i EP za KSČM). Působil velmi sešle, osamoceně, oblečen ošuntěle, nepřipomínající v ničem příslušníka advokátského stavu… Docela symbolické setkání, kdy je těžké věřit jen na pouhou náhodu… 

 

Jan Šinágl, 7.2.2017

* * *

Pavel Wonka (23.1.1953 – 26.4.1988): otřesné dokumenty o tom, jakým peklem si prošel a jeho rodina prochází dodnes!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share
Přidat komentář