Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 23.05.2018 09:32
  devoted to her principles, civic responsibilitie s and to her ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 17:48
  Právě jsem prohrál po více než šesti létech soudní spor s ...

  Read more...

   
 • 21.05.2018 16:14
  POSTRÁDÁM MINUSY HODNOCENÍ NAPŘ. -4 při ZMÍNCE O VLASOVCÍCH ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:04
  Za více než 40 let práce v oblasti rodinné politiky v ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 19:03
  Samozřejmě i Rudá armáda byla již 17.dubna 1945 v Brně. Na ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Rada CT I radni 150217Volba gen. ředitele: 15.2 – zahájení, 27.3 – uzávěrka přihlášek, 29.3 – zveřejnění kandidátů, 12.4 – první kolo, zúžení, 26.4 – osobní Rada CT media 150217pohovory a volba.

Na zasedání Rady ČT dne 15.2.2017 nepřišla žádná veřejnost zato mnoho novinářů. Volba generálního ředitele a stížnosti ministra Babiše byly „tahákem“. Byla posílena i bezpečnostní opatření: z jednoho na tři členy ochranky, bezpečnostní tyč, kabáty se už musely ponechat mimo místnost. Opět to bylo nudné až na harmonogram volby nového gen. řed. ČT a tradičně stížnosti a různé. Předseda Rady ČT mne zřejmě přehlédl a chystal se zasedání ukončit. Stačil jsem ještě včas hlasitě upozornit a připomenout stanovy. Hlasování dopadlo 6:6:1, při plné účasti 15. radních? Děkuji předsedovi Janu Bednářovi, že obratem rozhodl a udělil mi slovo. Podrobnosti níže, včetně zvukového záznamu!

Rada CT ram 150217Radní za KSČM Levá opět excelovala, kdy se divila, jak mohl být zvolen presidentem USA Donald Trump? To už jsem nevydržel a zvolal: „ProtožeRada CT II radni 150217 tam nevládnou komunisté, soudružko!“ Což vzbudilo reakce včetně uznalých pohledů známých redaktorů ČTJ Na  zvukovém záznamu ČT si můžete tuto moji reakci poslechnout od 1:35:20 hod. Stížnosti a různé začínají od 3:07 hod. Můj vstup od 3:09:10 hod.

Ve věci pořadu Z očí do očí, jsem dnes podal ZOI k rukám gen. řed. ČT Petra Dvořáka„Litujeme, ale pořad není v iVysílaní dostupný. Video není k dispozici.“ Koho zajímá, že bylo něco natočeno, když se na to nemůže podívat a kdy není uvedeno z jakých důvodů?!

Obsáhlá zpráva radního Jankovce „Informace o měření veřejné hodnoty vysílání za rok 2016“ (od 2:01:40 hod.) bylo něco děsivého. Ani radní tento alibismus nevydrželi poslouchat, to se nedalo – škoda, že nemohli hlasovat o schválení zprávy i televizní diváci – zcela mimo realitu! Ze zprávy mne zaujali dva výroky: „Objektivita není 5 minut Hitler a 5 minut Židé“ a „Snaha dosáhnout rovnováhy může vést k nerovnováze, protože někdy je taková i skutečnost“.

Srovnání veřejnoprávní služby mez ČT a ARD ze stejného dne k aktuálnímu tématu schůzky NATO. ČT věnovala této prioritní zprávě cca 2 min. jako 14-té z 32 zpráv v Událostech ČT. Na ARD a ZDF byl tématu věnován celý večer s přímými vstupy ministryně obrany a debatou odborníků ze SRN a USA, kdy si mohl divák udělat sám obraz o situaci díky skvělým, věcným komentářům. Ministryně obrany SRN řekla mj.: „USA vydávají na NATO 2x více než všechny členské země NATO dohromady.“

Něco je v Evropě hodně špatně a nejvyšší čas, aby se probudila.

 

Jan Šinágl, 16.2.2017

* * *

Bez cenzury o Radě ČT: Karel Mrzílek a Jan Šinágl

* * *

Objektivita

Chtě uvést tento post nějakou vhodnou pikanterií, vyhledal jsem si v elektronickém archivu Ústavu pro českou literaturu, co psalo Rudé právo v době, kdy byl zvolen americkým presidentem Ronald Reagan, a některý z těchto textů jsem měl v úmyslu použít jako motto. Neuspěl jsem – konstatuji, že ve srovnání s tím, co předvedla česká media loni v listopadu, jsou tehdejší zprávy a komentáře tiskového orgánu ÚV KSČ slabým, slaboučkým odvarem; kdo chce, nechť se přesvědčí sám: napovím, že výsledky voleb byly komentovány 6. listopadu 1980, a ať jsem hledal sebepečlivěji, nenašel jsem nic, co by nebylo, v kontextu doby a tehdy vyžadovaných mediálních výrazových prostředků, střídmé, umírněné a uměřené.

…Měl bych k tomu dvě malé poznámky: zeptá-li se mne někdo, zda byla před referendem v Británii BBC pro Brexit nebo proti němu, musím odpovědět, že nevím, nepostřehl jsem to, ač jsem její zpravodajství pravidelně a relativně bedlivě sledoval. Mám-li naopak odpovědět, jaký hlas Britům doporučovala Česká televise nebo jak podle ní měly dopadnout presidentské volby v Rakousku, nebudu váhat ani sekundu. Rád bych takovou veřejnoprávní televisi, z níž bych to nepoznal. A za druhé, pokud by někdo chtěl tvrdit, jak objektivní a vyvážená je česká veřejnoprávní televise v ostatní agendě, ať tam jde a zkusí kritisovat Václava Havla nebo pochválit Miloše Zemana. Pokud mu moderátor nevezme okamžitě slovo, může si být jist, že mu televisní studia zůstanou pevně a dlouhodobě uzavřena, anebo tam bude vpouštěn jako odstrašující příklad člověka s nesprávným, škodlivým názorem.

http://paragraphos.pecina.cz/2017/01/objektivita.html

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share
Přidat komentář