Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 17:51
  Jak je to u nás když někdo mluví, má své názory,a zveřejňuje ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Babis JAB knihaBabiš věcně kritizoval ostatní strany a článek z webu ČTK rychle zmizel?!

Článek byl delší, s názvem Babiš kritizoval ostatní strany, prý se spojují proti ano. Chtěl jsem z něho včera vytáhnout podstatné myšlenky a návrhy, oslovující zdravý rozum občana a voliče. Místo článku se objevil nápis – „Litujeme, tento článek není v naší databázi.“ – a už „nebyl“?! Zato se objevil nový – Opozice i ČSSD kritizují Babišův projev na Sněmu ANO. Zkrácená verze zmizelého článku je ZDE. Kdo by s těmito názory a návrhy Babiše nesouhlasil? To je přesně to, co oslovuje voliče! Zasahuje snad ČTK už do volebního boje?! Když na webu ANO nakliknu na tento zmizelý článek, objeví se link na ČTK se správným názvem článku v linku, ale s jiným názvem a obsahem - Babiš zůstává v čele ANO, navrhl snížení daní i počtu zákonodárců. Jasný důkaz manipulace! Nedělejme si žádné iluze, nastávající volby budou pořádný „masakr“. jde o MOC – udržení si moci za každou cenu darebáky proti získání moci slušnými ve prospěch občanů a země.

Jan Antonín Baťa - O budování státu pro 40 miliónů ( také autoritář pro premiéra Sobotku?!) – takto Jan A.Baťa  plánoval D1 už v roce 1937!!! - Mozek má jen člověk, ne „masy a lid“…

 

 

 

- politické strany nic nevědí o problémech ostatních lidí a jen se snaží udržet moc a peníze, spojují se proti hnutí ANO

- kritizoval i některé zástupce ANO, že dostatečně nepracují, navrhl ale, aby se současní politici, včetně něj, samotného ve sněmovních volbách řadili na zadní místa kandidátek a spoléhali na preferenční hlasy. Pokud byli dobří, tak si je voliči vykroužkují na volitelná místa

- Jsou mezi námi takoví, kteří odváděli poctivou práci, stavěli na nohy naše hnutí a jezdili mezi lidi. Pak jsou tu ale takoví, kteří se uzavřeli ve sněmovně v Praze, udělali si z ní cestovní kancelář a na nejrůznějších místech planety řešili světový mír. Místo toho aby se zajímali, co trápí naše lidi doma a jezdili za nimi.

- "Copak mohou politici, co sedí ve Sněmovně 20 let, něco vědět o obyčejných lidech?"Většina politiků má strach z toho, že by museli Parlament opustit a žít běžným životem.

- snížit počet zákonodárců na 101 ze současných 281 poslanců a senátorů. Česko s ohledem na svou velikost nynější počet členů Parlamentu nepotřebuje. Menší počet zákonodárců by zajistil větší efektivitu

- omezil by také délku trvání mandátu poslance jen na dvě volební období podobně jako u prezidenta. Oba návrhy by vyžadovaly změnu ústavy. Už po loňských senátních volbách mluvil o úplném zrušení Senátu, nyní k tomu přidal i možnost zrušení některých ministerstev, kdy by se sdružila v jedno

Kalousek už samozřejmě demagogicky tvrdí, že Babiš se dá na poslední místo kandidátky, aby se vyhnul diskusím jako její lídr. Dobře ví, že na rozdíl od Babiše by z posledního místa zvolen nebyl.

* * *

Z projevu předsedy Hnutí ANO Andreje Babiše dne 25.2.2017

… Je jasné, koho potřebujeme a koho ne. Musíme se zamyslet nad tím, jestli to, že někdo dělal čtyři roky poslance nebo ministra, nebo že je hejtmanem, primátorem či starostou, automaticky znamená, že bude na prvním místě na kandidátce. Nebo že vůbec na té kandidátce bude. Existuje jednoduchý způsob, jak si otestovat důvěru našich voličů a jak svěřit svůj osud do jejich rukou. Napadlo mě to poměrně nedávno, když jsem přemýšlel, kde bych mohl kandidovat – jestli v Praze, kde pracuji, nebo ve středních Čechách, kde žiju. A pak mi to došlo... Proč bych vůbec měl kandidovat z prvního místa! Proč ne z posledního! Vždyť přece chceme přímou demokracii a přímou volbu prezidenta, starostů a primátorů a možná tohle je způsob, jak se k tomu přiblížit. Proč vlastně o tom, jestli budu ve Sněmovně, má rozhodovat pořadí na kandidátce a ne preferenční hlasy našich voličů? Proto jsem se rozhodl, že pokud mi dáte důvěru, budu ve Středočeském kraji kandidovat jako úplně poslední. Ať lidi sami rozhodnou, jestli mě budou chtít v Parlamentu. Stejně tak by si důvěru mohli otestovat i další naši poslanci, kteří by také mohli kandidovat z posledních míst. Pojďme o tom diskutovat. Jestli se osvědčili a lidé jim věří, tak je na kandidátkách zakroužkují. Na předních místech kandidátek bych rád viděl buď respektované starosty, nebo některé významné osobnosti z jednotlivých krajů,které se zatím do politiky nezapojovaly. Možná jsem vás překvapil. Ale proč bychom se něčeho takového měli bát? Někoho si lidi zvolí, protože ho znají a věří mu. A jiného třeba ne, protože je zklamal. Potřebujeme skutečné lídry a lídři se přece nebojí.

… Pojďme si říct, co je nejdůležitější věcí v politice, ale i v životě. Je to kontakt s lidmi. Právě kontakt s lidmi je naše hlavní výhoda. Pan premiér Sobotka o mně říká, že nemůžu rozumět lidem. On, který nikdy nedělal nic jiného než politiku. Dobrý vtip! Kdybych nerozuměl lidem, kdybych jim s pokorou nenaslouchal, tak bych nikdy nevybudoval od nuly firmu, která se stala jednou z největších ve Střední a Východní Evropě a zaměstnává 35 tisíc lidí! A nejen to. Já jsem od roku 2011 potkal tisíce lidí. Co o problémech obyčejných lidí vědí politici, kteří sedí ve sněmovně 20 let? Copak mohou něco vědět o problémech běžných rodin, když se od školy nikdy neživili ničím jiným než politikou? Kdepak, oni už dávno ztratili kontakt s realitou. Na lidi si vzpomenou jen před volbami. Jaká náhoda, že zrovna teď pan premiér začal řešit rychlovlaky a daně. A dokonce si vzpomněl na poplatky za služby mobilních operátorů. Vždyť je to lidem jenom pro smích. Tradiční politici začnou před volbami slibovat hory doly a hlavně rozhazovat peníze daňových poplatníků. Žene je touha po teplých místech pro sebe a své spolustraníky. Ale ještě větší motivací je pro ně strach. Bojí se, že by se najednou ocitli v normálním světě, normálních lidí, ve kterém většina z nás žije. Museli by se začít o sebe starat a vydělávat peníze normální prací. To si mnozí z nich nedovedou ani v nejhorším snu představit.

… Ta brzda nejsou členové tradičních stran, ale ti, kteří už dlouho tyto politické strany řídí. Před kamerami si hrají na levici a pravici, ale jakmile světla zhasnou, pracují společně jen na tom, jak dál a dál udržovat svůj prohnilý systém, na který jsou navázaní jejich kámoši. Mají tam svůj svět ve sněmovně. Lidi ani nepotřebují, vystačí si sami. Mluví proti sobě v televizi, ale pak jdou společně do hospody a dělají spolu kšefty. A na nás proto permanentně útočí. Už totiž pochopili, že nás si nekoupí, že s nimi nepojedeme v jejich kšeftech. Lžou o nás, denně vymýšlejí nějaké pseudokauzy, okopávají nám kotníky, jen aby nás v očích voličů poškodili. Naše tradiční strany si na veřejnosti hrají na levici a na pravici, ale historicky měly stejný program – prachy a moc. Dnes ten program změnily na program antibabiš.

… Domlouvají se nám za zády, například když chtějí prosadit nižší zdanění hazardu. Rozdíl mezi nimi a hnutím ANO je v tom, že my žádné zákulisní hry nehrajeme. Říkáme otevřeně, co chceme dělat pro lidi, pro tuto zemi, a také se o to krok za krokem snažíme. Na to, že jsme jen menší koaliční partner, jsme toho dokázali změnit celkem dost. Pomohli jsme nastartovat ekonomiku a využít příležitostí, které dává ekonomický růst. Dali jsme do pořádku finance naší země.

… Teď si zkuste vzpomenout na některé věci, které před námi za posledních 25 let předváděly tradiční politické strany. Privatizace OKD, která zdevastovala celý Moravskoslezský kraj a na které Bakala a spol. vydělal víc než 110 miliard korun a získal 44 tisíc bytů téměř zdarma. Předražené náhrady za církevní restituce o 54 miliard. Solární tunel za téměř tisíc miliard. Ukradené miliardy na ROP Severozápad. Dva současní předsedové politických stran, když byli ministry financí, společně nasekali dluh ve výši 1060 miliard, to jsou téměř dvě třetiny celého našeho státního dluhu.

Vize, naše sny

… Nechceme v politice zůstat kvůli sobě, ale proto, abychom jednou našim dětem a vnoučatům předali naši zemi v lepším stavu, než v jakém je dnes. Něco se nám za ty tři roky podařilo spravit, ale ani zdaleka to nestačí. Máme jasnou vizi, jasné sny o budoucnosti naší země. Pracujeme na tom už dva roky a naše sny lidem představíme už brzy. Inspirací pro mě byla knížka stará 80 let. Jan Antonín Baťa ji napsal ve Zlíně v roce 1937 a jmenuje se Budujme stát pro 40 milionů. Od revoluce nikdo takovou knížku nenapsal.

… Potřebujeme inventuru všech investic naší země a jejich realizaci. Tím sami zabezpečíme hospodářský růst a nebudeme čekat na okolní země. Proč také například neprosadit, aby délka trvání mandátu poslance mohla být pouze dvě volební období, tedy osm let. Moji protivníci, hlavně ti, kdo si z poslaneckého nebo senátorského mandátu udělali snadnou obživu, budou určitě znovu vytahovat můj názor, že parlament je žvanírna. Neřeknou ale lidem upřímně, že jsem tím nekritizoval podstatu a existenci parlamentní demokracie, ale způsob, jak právě náš parlament zatím funguje. A proč tak dlouho trvá přijímání zákonů. Kdybychom převzali z Německa jednací řád Bundestagu, měli bychom asi méně vtipných či nudných záběrů v televizi, ale zato efektivnější tvorbu zákonů. A pravě o to by nám přeci mělo jít. Ne o právo nekonečně žvanit a mlátit prázdnou slámu v přímém přenosu, nebo urážet kolegy.

… Existuje taky reálná možnost, že dopadneme jako po krajských volbách v Královéhradeckém kraji, kde do dvou hodin od vyhlášení výsledků vznikla široká koalice všichni proti nám. To samé hrozí i po sněmovních volbách.Tím by se ovšem Česká republika znovu vrátila do starého korupčního systému kmotrů a lobbistů. A právě proto teď všichni musíme zabrat a přesvědčivě vyhrát ve sněmovních volbách. V nadcházejících měsících musíme lidi přesvědčit, aby šli k volbám a dali nám tolik hlasů, abychom vyhráli takovým způsobem, abychom měli zásadní vliv v příští vládě.

… Pokud se nám podaří uspět a dostaneme šanci sestavit vládní tým, který potáhne za jeden provaz, bude mít tah na branku, bude spolu normálně mluvit a bude řešit problémy za stolem a ne přes média, bude to velká věc pro naši zemi. A budou z toho mít prospěch všichni, kdo v téhle zemi žijí.

Pevně věřím, že se to našemu hnutí povede.

Dámy a pánové, děkuji vám za pozornost.

* * *

Proč asi nechodí ostatní občané zákonodárci mezi normální lidi jako Babiš a které známe jen ze Sněmovny a z médií – navíc jen z malé části? Ostatní jakoby nebyli?! Pokud neodvedli žádnou prokazatelnou práci za 4 roky, neměli by být už na kandidátkách a pokud ano, tak je na kandidátkách „odkroužkujme“. Už tak živí stát dost darmošlapů a kde jinde by měli být tvrdě pracující než v Parlamentu – proto mají takové skvělé podmínky k práci, ne k blahobytu za nic! To, že veřejné ankety roky dokazují, že občané si nejméně váží poslanců ukazuje, že je zde něco hodně špatně!

Kdo nepůjde k volbám, podporuje svoji neúčastí zlo. Volby jsou jediným demokratickým instrumentem jak můžeme začít měnit nebezpečnou situaci v zemi. Účast na volbách je samozřejmostí pro svobodného, odpovědného občana - i kvůli odpovědnosti vůči budoucím generacím. Špatná politika si najde dříve či později každého, tedy i toho, kdo myslí pouze na sebe a své zájmy, nechodí k volbám a veřejné záležitosti jsou mu lhostejné.

DOBROU VOLBU OBČANÉ!

 

Jan Šinágl, 26.2.2017

* * *

Dnes uplynulo 69 let od násilného převzetí moci komunisty 25.února 1948

* * *

Už i Benda krotí babišobijce

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.78 (9 Votes)
Share
Přidat komentář