Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Altner TK Manes 290116Dnes slaví Josef Mašín 85.narozeniny - více na konci článku s jeho vzkazem k dnešku!

ČSSD dlouhodobě nerespektuje ústavní pořádek ČR, zákony, jakož i zásady, na kterých je právní řád ČR postaven - Podnět vládě ČR k podání návrhu na pozastavení činnosti ČSSD dle ust. § 15, odst. 1 zákona č. 427/1991 sb. O sdružování v politických stranách a v politických hnutích, v platném znění.

Podnět byl podán JUDr. Zdeňkem Altnerem dne 13.6.2016 i k rukám prezidenta ČR Miloše Zemana, na vědomí Kontrolnímu výboru Sněmovny, poslancům a Evropské komisi. Návrhu na zastavení činnosti ČSSD vláda samozřejmě nevyhověla, jak se dalo očekávat. Hlavním smyslem podání podnětu bylo, aby se veřejnost dozvěděla pravdu o nezákonných krocích ČSSD. JUDr. Zdeňku Altnerovi vláda vůbec neodpověděla, jen do medií sdělila, že návrhu nebylo vyhověno. Co jí také jiného zbývalo, když byl podnět tak jasný a neoddiskutovatelný. Doporučuji věnovat čas k jeho přečtení – dokazuje zločinné jednání vládní strany ČSSD a jejích čelných představitelů, kteří nesou osobní, neodejmutelnou odpovědnost za vědomé porušování zákonů a dobrých mravů! 

Samozřejmě, že volby Hnutí ANO jasně vyhraje, pokud volby proběhnou demokraticky. Žádný rozumný člověk, sledující českou politickou scénu o tom již nepochybuje. Proto jdou všichni ohrožení, resp. jejich osobní zájmy,  v jednom šiku proti Babišovi, napříč politickými stranami – to je jediný „program“, na který se zmohou. Neustálá kritika a pomlouvání Babiše je už spíše k pláči, než k pobavení, mající snad už i patologické rysy, či příznaky? Paradoxně, ale logicky, to Hnutí ANO jen pomáhá. Začala tak jeho úspěšná volební kampaň bez jeho účasti a která ho navíc nic nestojí. Ukazuje se, v jak ubohém stavu se ostatní strany nacházejí a jak žalostně jsou zcela  neschopné. ČSSD má už dluh 1.6 mld. korun, ale Babiš zůstává stále hlavním tématem:-) Voliči se lhaním a pomluvami médii už tak snadno „oblbnout“ nenechají. Ptydepe politiků o „všem a ničem“ už nechtějí poslouchat a nechápat nechápatelné. Proto je normální vyjadřování, logika myšlenek a názorů Babiše tolik oslovuje. Neschopnost a zlodějiny vystřídá na podzim zdravý rozum, odbornost a odpovědnost! Máme-li být úspěšní, musíme se dokázat zbavit dědictví komunismu v našem chování, myšlení a postojích. Teprve potom můžeme začít budovat demokracii za kterou bojovali naši předci a umírali jak za nacismu, tak za komunismu. Jsme jim to stále dlužni!

* * *

1. Nemůžete legislativou udělat z chudých prosperující a prosperující legislativně odstavit od příjmů.


2. Co dostane jeden člověk, aniž by si to odpracoval, to musí odpracovat jiný člověk, aniž by za tuto činnost obdržel odměnu.


3. Vláda nemůže dát nikomu nic, aniž by si to dříve nevzala od někoho jiného.


4. Nelze rozmnožit bohatství tím, že se rozdělí.


5. Jestliže si polovina lidí představuje, že nemusí pracovat, protože se druhá polovina o ně postará, a když druhá polovina zjistí, že není dobré pracovat, protože někdo jiný bezpracně dostane to, co oni vytvořili, tak to je začátek konce každého národa.

* * *

Masin Josef a medaileDnes oslavuje své 85.narozeniny Josef Mašín. Poblahopřál jsem mu a popřál, aby svoji rodnou zemi mohl ještě navštívit tak, jak odpovídá jeho zásadám, tzn. mj. až nebudou v parlamentu zástupci zločinné, komunistické ideologie, proti které bojovala odbojová skupina bratří Mašínů stejně jako jejich otec gen. Josef Mašín proti nacismu. Věřím, že se dožiji odhalení Památníku gen. Josefa Mašína v Lošanech - za osobní účasti jeho syna!

Takto mi dnes Josef Mašín mj. odpověděl: „…Dík za přání! Čas letí, ale ani to nepozoruji:-) Nevzdávejme se naděje, myslím, že to nejdůležitější je znalost historie. Chyby minulosti se opakují. Rozpad světového komunismu, bez potrestání zločinců, nese své stopy, hlavně v Evropě. Dnešním nebezpečím pro západní civilizace je liberalismus. …“

 

Jan Šinágl, 8.3.2017

* * *

Klinicky mrtvá ČSSD se pokouší, na zítra začínajícím sjezdu, o marné zmrtvýchvstání

Dopis ministra Babiše premiérovi Sobotkovi

Polička, 18.listopadu 2016: Poslední rozloučení s JUDr. Zdeňkem Altnerem

Sjezd ČSSD = sjezd pokrytců, lhářů, podvodníků, zločinců a korupčníků

Stanjura = tlučhuba, aneb „Všichni v jednom šiku, zachovejme korupční republiku!“

Vzpomínka k zapomenutým narozeninám Jana Antonína Bati

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share
Přidat komentář