Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 17:51
  Jak je to u nás když někdo mluví, má své názory,a zveřejňuje ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Zúčastňuji se akcí pod patronací KAS (Konrád-Adenauer-Stiftung) roky, pravidelně. Každou zaslanou pozvánku jsem uvítal, mohl se zúčastnit a často i vystoupit v demokratické diskusi. Tentokrát mi pozvánka na téma „Jakou Evropu potřebujeme?“, poslána nebyla? Přeposlala mi ji češtině v den rozeslání (KAS 20.4.2017) známá. Stejného dne jsem se přihlásil. Dne 21.dubna mi bylo potvrzeno přijetí přihlášky. Dostavil jsem se do Café Lovre v Praze 11.května. Marně jsem hledal své jméno v seznamech účastníků. Po mém dotazu mi bylo obratem odpovězeno: „Pane Šinágle, my jsme Vám ale registraci nepotvrdili.“ Paní byla dobře informovaná, což není tak snadné mezi tolika hosty…

Pokud neplatí pořadí přihlášených, potom jsou návštěvníci vybíráni za předpokladu, že první den nebylo „vyprodáno“. Jsem jen občan, ale takových jsem zahlédl na místě nemálo. Nemyslím si, že by s takovýmto nedemokratickým postupem bytostný demokrat Konrád Adenauer souhlasil. Můj příspěvek do diskuse nemohl zaznít, ani reagovat na diskutující. Jsem proto zvědav, zda ještě někdy pozvánku od KAS obdržím. Zve-li si KAS takové „osobnosti“ jakou je Miroslav Kalousek, je to dost zarážející. Obávám se, že původně dobrá věc, sloužící demokracii, se opět stává nástrojem, sloužící něčemu jinému…

Co by jsem v diskusi řekl? Chystá se masivní útok na Evropu v podobě Hedvábné stesky, které se současná Evropa nemůže ubránit, jako to dokáží USA. Ničí nás korupce, kdy o morálních hodnotách mluvíme, ale nežijeme jimi. Má-li mít EU do budoucna šanci, musí se spojit duchovně. Přílišné rozdíly v životní úrovni mezi Východem a Západem tomu brání. Chudý myslí, uvažuje a jedná nutně jinak než bohatý. Základem je řeč. USA by nebyly USA bez společného, sjednocovacího jazyka. EU by se měla také snažit zavést jediný úřední jazyk angličtinu, kterou by museli ovládat všichni, kdo v ní pracují či jsou s ní v pracovním styku. Nesmyslné překládání do 24 jazyků je těžkopádné, proti zdravému rozumu, které EU jen oslabují, zpomalují a byrokratizují.

Při využití počítačů není třeba řídit neefektivně EU „nekvalitou množství“, ale kvalitou menšího počtu. Teprve potom může EU postupně získávat důvěru občanů a sílu postavit se stále silnějším výzvám budoucnosti. 

Angličtina je řeč svobodného světa, snadná, oblíbená, rozšířená po celém světě. Bohužel zkorumpovaný, egoistický a morálně nemocný svět ji hned tak nepřipustí. Bez společného, spojujícího jazyka, nemůže nikdy vzniknout vzájemná solidarita, porozumění, pochopení a skutečná pospolitost. 

 

Jan Šinágl, 14.5.207

* * *

---------- Původní e-mail ----------

Od: Institut pro křesťansko-demokratickou politiku Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komu: Institut pro křesťansko-demokratickou politiku Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Datum: 20. 4. 2017 16:53:57

Předmět: IKDP pozvánka na debatu Jakou Evropu potřebujeme 11.5., Café Louvre

 

 

Vážené dámy, vážení pánové,


srdečně Vás zveme na veřejnou debatu na téma „Jakou Evropu potřebujeme“, která se uskuteční ve čtvrtek 11. května 2017 od 18.30 hodin v pražském Café Louvre. Organizátoři akce jsou Konrad-Adenauer-Stiftung, TOPAZ a Institut pro křesťansko-demokratickou politiku.

Evropská unie stojí před doposud největšími výzvami: rozhodnutí o Brexitu stejně jako nové vnitřní a vnější hrozby jsou pro evropský projekt těžkou zkouškou. Jsou slyšet stále častěji obavy, zda Evropská unie dokáže tyto problémy vyřešit. EU potřebuje nové nápady, jakým směrem by se měla dále rozvíjet. K čemu potřebujeme EU ve 21. století? Je flexibilní EU s více rychlostmi řešením? Ve kterých politických oblastech je zesílená evropská spolupráce smysluplná a ve kterých ne?

O těchto a dalších otázkách budou diskutovat politici ze čtyř středoevropských zemí:

Hans-Peter FRIEDRICH, exministr vnitra SRN, Místopředseda poslaneckého klubu CDU/CSU, Německý spolkový sněm Miroslav KALOUSEK, exministr financí ČR, Místopředseda rozpočtového výboru, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky, předseda TOP 09 Pavel SVOBODA, předseda právního výboru, Evropský parlament Zsolt CSENGER-ZALÁN, Předseda zahraničního výboru, Maďarské národní shromáždění
Ivan ŠTEFANEC, Člen výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů, Evropský parlament

Moderace: Pavlína KVAPILOVÁ

Simultánní tlumočení do německého, maďarského a českého jazyka zajištěno.

Místo konání: Café Louvre, Národní 22, Praha 1

Počet míst je omezen. Registrujte se, prosím, na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


S pozdravem


Jan Šmídek, ředitel IKDP

Matthias Barner, ředitel zastoupení Konrad-Adenauer-Stiftung v ČR a na Slovensku  Reda Ifrah, ředitel TOPAZu 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share
Přidat komentář