Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 23.05.2018 02:10
  Ι've been exploring foг a bit for any hіgh-quality articles or ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 22:38
  Ι thіnk other web-site proprietors should take thiѕ site as an ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 17:54
  #1 Ing Jiří Dusil 2018-05-22 17:48 Právě jsem prohrál po více ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 17:48
  Právě jsem prohrál po více než šesti létech soudní spor s ...

  Read more...

   
 • 21.05.2018 16:14
  POSTRÁDÁM MINUSY HODNOCENÍ NAPŘ. -4 při ZMÍNCE O VLASOVCÍCH ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Wonka Brecht barometr spravedlnostiJe důležité připomínat si tyto závažné texty - viz vlevo: báseň Bertholda Brechta o Stalinovi-Džugašvilim, Luboše Vydry o vznešeném étosu Jana Palacha Wonkav souvislosti s Pavlem Wonkou a úvahu Pavla Wonky - Berthold Brecht: Uměleckofilosofický zápas o socialismus?, ze dne 27.11.1985.

Kolik z dnes oceněných příslušníků III.odboje dokázalo být tak statečnými jako Pavel Wonka? Proč čeká jeho žádost na ocenění na MO už 5 roků?! Je Pavel Wonka stále „nepřítel „lidu“?! Níže si můžete přečíst čtyřstránkový záznam z výpovědi předsedy MNV ve Vrchlabí Vlastimila Štěpánka ze dne 2.června 1986 (předseda MNV od roku 1964). Na výzvu Pavla Wonky, aby z prostor MNV, resp. jeho pracovny ve Vrchlabí odstranil obrazy Stalina a Gottwalda, reagoval žádostí o závažné opatření proti Pavlu Wonkovi. Ten byl za tento dopis skutečně odsouzen. Pavel Wonka jen konstatoval: „Jsem poslední, kdo byl odsouzen za kritiku Stalina.“ Byl smutný, že ho pomáhají likvidovat představitelé rodného města v čele se Štěpánkem. Stalo se v roce 1986, tedy 33 let po Stalinově smrti?! Dnešní vedení města se v postoji k Pavlovi Wonkovi a jeho rodině od komunistického mnoho neliší...

Wonka Stepanek I Vlastimil 020686Vlastimil Štěpánek zemřel před cca 15 lety. Jeho syn pracoval u kriminálky v Trutnově (ročník 1953). Dnes je asi už v důchodu. Jeho dcera byla či stále je ředitelkouWonka Stepanek II Vlastimil 020686 jeslí…      

Syn Štěpánka se před lety ukázal u OS Trutnov při demonstraci proti soudkyni JUDr. Marcele Horváthové (soudila těžce nemocného Pavla Wonku, svým rozsudkem ho poslala na smrt, stále soudí u OS Trutnov). Po projevu Jiřího Wonky, kde se zmínil  o Vlastimilu Štěpánkovi, k němu přišel a měl mu vyhrožovat s tím, že pokud se nepřestane zmiňovat o jeho otci, tak něco uvidí?! Charakteru jeho otce by to odpovídalo, byť děti za své rodiče nemohou, ale jejich „výchově“ se vyhnout také nemohou… Na většině demonstracích před OS Trutnov jsem byl. Škoda, že jsem se o tom nedozvěděl, resp. na této demonstraci nebyl. Na toto setkání by papalášský synek jen tak nezapomenul.

Není vůbec vyloučeno, že se přes další „svědky“ v dokumentu Libuše Rudinské „Pavel Wonka se zavazuje“ napojil syn Štěpánka na autorku tohoto pomlouvačného pamfletu? Dost možná byl jedním z anonymizovaných „svědků“ Rudinské, který pomlouval Pavla Wonku - pašování zboží z Polska a spolupráce s pohraniční stráží?!

Zdá se, že potomci těch, co mají smrt Pavla Wonky na svědomí, mají stále ve Vrchlabí vliv. Policie řešila TO Jiřího Wonky na  údajné Pavlovo pašování z Polska a předala věc na PK Vrchlabí. Věc byla „vyřešena“ po roce promlčením…

Wonka Stepanek III Vlastimil 020686Podvodnou „dokumentaristku“ Libuši Rudinskou výpověď Vlastimila Štěpánka samozřejmě nezajímala. Pro ní byla hlavní „svědectví“ lidí v anonymitě a beze jména. Jaký Wonka Stepanek IV Vlastimil 020686může být asi někdo důvod vystupovat po 28 letech po smrti Pavla Wonky v anonymitě v zemi, která se považuje za demokratickou? Pavel Wonky vystupoval veřejně ve zločineckém zřízení a zaplatil za to svým životem. Co je to za lidi, kteří se bojí vystupovat veřejně i dnes? Nepochybně musí jít v kauze Pavla Wonky o zbabělce a bezcharakterní osoby, které si našla stejně bezcharakterní, prokazatelná zlodějka a podvodnice Libuše Rudinská.

Věřme, že po podzimních volbách nastane změna a 30.výročí mučednické smrti Pavla Wonky vzpomene naše země důstojně, jak si jeho život a dílo zaslouží.

Dnešní 602. výročí upálení Mistra Jana Husa nás k tomu zavazuje – i Pavel Wonka za pravdu obětoval svůj  život!

 

Jan Šinágl, 6.7.2017   

* * *

Drzost prokazatelné podvodnice Libuše Rudinské nezná hranic

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.40 (5 Votes)
Share
Přidat komentář