Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:04
  Za více než 40 let práce v oblasti rodinné politiky v ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 19:03
  Samozřejmě i Rudá armáda byla již 17.dubna 1945 v Brně. Na ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 18:55
  Dodá KOSMAS.cz Velkoobchod s knihami. tel. 226 519 800 ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 16:04
  Prosím o sdělení, kde je možné zakoupit knihu Práce je čest aneb ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 08:31
  Pane Horský, jakmile výměna názorů spadá do osobní roviny ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Uzunoglu Yekta

Dne 22.6.2017 byl MUDr. Yekta Uzunoglu u OS Praha-východ odsouzen v trestním řízení za křivé obvinění (křivě obvinil vlastní manželku z přípravy nájemné vraždy jeho osoby) a pomluvu (vlastní manželky), vše s cílem získat do vlastní péče nezletilou dceru. Chtěl ji potrestat za to, že jej opustila po jím páchaném domácím násilí. 

Trest 3 roky s podmínkou na 5 let, zaplacení za nemajetkovou újmu své manželce ve výši 300.000,-Kč a  pravidelný dohled Probační a mediační služby VS-ČR, zda plní podmínky podmínečného odsouzení. Média stále o odsouzení této veřejně známé osoby mlčí.

Bohužel jsem nemohl zůstat až do vynesení rozsudku. Soudce udělil podmínečný trest, protože se jedná o  první trest. U četných znaleckých posudků předložených dr. Uzunoglem se nedalo mluvit o jejich objektivitě (soudní znalci se vůbec nesetkali s posuzovanými osobami?!) Soudce posudky přijal jako důkaz z opačného důvodu než zamýšlel dr. Uzunoglu, který dělal vše pro zlikvidování manželky. Před soudem si např. stěžoval, že už 3 roky neviděl své dítě, ale už nepřiznal, že opatrovnický spor se vleče právě kvůli jeho četným obstrukcím dlouhé roky. Dále zamlčel, že má již dlouhodobě možnost se s dcerou pravidelně setkávat v rámci soudem nařízených asistovaných kontaktů. Této možnosti nikdy nevyužil. Sám sliboval, že  bude vyhotoven znalecký posudek i na něho, ale dlouhodobě se nedostavoval ke znalci.

Soudce JUDr. Mgr. Jiří Wažik v klidu argumenty dr. Uzunogla vskutku „roznesl na kopytech“ a vynesl rozsudek v maximu, které umožňuje zákon. Je považován za slušného, precizního a korektního soudce. To mohu potvrdil svoji zkušeností z účasti na dvou posledních soudních jednáních. Níže připomínám známou kauzu MUDr. Yekty Uzunogla, která kdysi plnila první stránky hlavních médií.

Dr. Uzunoglu vysoudil po letech na státu mnohamilionové odškodné. Tehdy jsem ho podporoval a plně mu důvěřoval. Dnes jsem na něho názor změnil a považuji ho za bezcharakterního člověka, podvodníka a schopného manipulátora. Neoklamal jen mne – podívejte se na tuto fotogalerii kde je vyfotografován ve společnosti mnoha známých osobností veřejného života. Dokázal ošálit mnoho lidí - i díky jeho jistému charisma. V tomto případě jeho uražená ješitnost zřejmě neunesla to, že si jeho žena dovolila odchod – i za cenu ohrožování vlastního dítěte a šel do krajnosti – např. propíchané pneumatiky u aut rodičů manželky, pomlouvačné e-maily a letáky. Jednou se dokonce nedostavil na soudní jednání s tvrzením, že situace v Sýrii a Kurdistánu vyžadovala jeho osobní přítomnost?! Znalecký posudek, kterému se dr. Uzunoglu neustále vyhýbal, by možná odhalil příčiny jeho chování? Je jistě hluboko pod hranicí chování normálního, slušného člověka, resp. možné poruchy duševního zdraví či diagnosy duševní nemoci.

Pozn.: Paní Monika Uzunoglu se snaží o rozvod již několik let. Dr. Uzunoglu se mu brání obstrukcemi v opatrovnickém řízení o nezletilém dítěti  (soud může manželství rozvést až poté, co nabude právní moci rozsudek o výchově a výživě nezletilého dítěte).

 

Jan Šinágl, 11.7.2017

* * *

Yekta Uzunoglu: případ, o který už nikdo nestojí

MUDr. Yekta Uzunoglu Jekyll & Hyde ?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.18 (11 Votes)
Share
Přidat komentář