Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Horakova soudVšichni „svatí“ v jednom šiku: „Nedáme Babišovi naši republiku!“

Andrej Babiš: "Dnes můj právní zástupce požádal paní Němcovou, aby nám dala ten papír od policie k dispozici, když už ho média citují a my ho nemáme. Já vlastně nevím, k čemu se mám vyjadřovat." – „Případ dostal přidělený policista (Pavel Nevtípil), který je velice kontroverzní a který se podílel na odcizení firmy Neograph pana Sitty. Žádost o vydání byla načasována tak, aby ovlivnila volby. Pro mě je to Kubiceho zpráva číslo dvě. Tradiční strany nemají co říct, tak mluví o Čapím hnízdě až do voleb." - "Počkejme si na to, co řeknou (Sněmovní výbor). Já bych rád věděl, co policie vlastně požaduje."  - "Pokud za deset dní zjistili, že jsem hlavní organizátor, tak se tomu musím smát, je to totální blábol. Odmítám odejít z politiky. Takovou radost bych jim neudělal, celá kauza je jenom o politice. Myslím, že lidé nejsou hloupí a vidí to načasování. Pokud hnutí ANO při volbách neuspěje, neuspěje už nikdo nikdy. Ten zkorumpovaný klientelistický systém tradičních stran, který tady vládne už 27 let, ten vždy každého popravil a teď se snaží popravit mě a to je všechno."

Radek Vondráček: „Plíšek vyzradil médiím neveřejné informace a jeho výroky navíc neodpovídají názorům komise jako celku.“ Plíšek odmítá okamžitě odstoupit a reaguje nevěcně jako roduvěrný komunista: „Vondráček se pouze snaží házet problémy hnutí ANO na jiné a odvádět od nich pozornost.“ 

 

 

Ten strach z jediného člověka je až paranoidní, proč asi?! Kde zůstala presumpce neviny?! V ničem si to nezadá s mediálním lynčem dr. Horákové v 50.letech – jen se dnes nepopravuje! Chybí už jen hromadné dopisy „rozhořčených dělníků“, které zbabělí či zkorumpovaní „novináři“ zdatně zastupují…

Kdo poděkoval Babišovi, že opět naplnil státní kasu? Nevadil „starým strukturám“ když vstoupil do politiky – mysleli si, že ho „zmáknou“. Mýlili se a cítí se jím nyní být bezprostředně ohroženi ve svých korupčnicko-zločineckých zájmech. 

Všichni ti nájemní pisálkové a odpovědní médií, ve kterých dostávají prostor ke svému primitivnímu, nenávistnému, štvavému vyjadřování, mohou očekávat žaloby s požadavkem vysokého odškodnění v případě neodsouzení, resp. neprokázání viny Babiše. Kdo píše o tom, že Babiš stejnou částku 50 milionů korun, daroval neziskové organizaci? Kdo doplácí na nevýdělečný provoz Čapího hnízda? Kde je nějaký profit? Proč každým rokem stoupá návštěvnost Čapího hnízda v řádech tisíců při Dětském dnu? Proč asi veřejnoprávní ČT nevysílá Dětský den z Čapího hnízda v přímém přenosu, nebo alespoň pár záběrů? To má být skutečně zneužitá dotace EU?! Kolik znáte projektů za peníze EU, které skutečně slouží veřejnosti a kolik takových, které veřejnosti a obci vůbec neslouží?! Ke službě veřejnosti mají mnohé opravdu daleko, zato ke službě soukromým majitelům hodně blízko – viz. např. golfové hřiště Ivana Langera. Proč asi média nespustí „bubnovou palbu“ v kauze OPEN CARD?! Nepochybně i proto, že mocní v pozadí, ovládající média a své poslušné „novináře“ mají strach, že Hnutí ANO, vybaveno silným mandátem svých voličů, nebude kauzy „uklízet“, ale volat všem známé odpovědně k osobní odpovědnosti. Před nezávislým soudem už jim jejich praktiky a známosti nepomohou.    

Kde je odpovědnost těch, na základě jejichž razítka a podpisu bylo vše v pořádku, byla dotace vyplacena? Za co jsou potom placeni, když nemají za nic odpovědnost? Proč nevystoupí v médiích na obhajobu jimi schválené dotace?! Proč je média a slovutní „investigativci“ nevyhledají? Proč nejsou zveřejněna jejich jména a dokumenty schvalující dotaci?! Od kdy má být příjemce dotace odpovědný za neodpovědná rozhodnutí odpovědných úředníků, kteří mu razítkem úřadu a vlastním  podpisem potvrdili, že je vše v pořádku?!    

Proč odpůrci Babiše neprezentují vlastní hodnoty a jimi nepřesvědčují své voliče? Proč ukazovat na druhého, jak je všem „nebezpečný a všechno ohrožující“? To má být vše co kritici Babiše umí? Nenabízet žádnou alternativu, odhalovat vlastní neschopnost či hloupost, povede ještě k většímu úspěchu Hnutí ANO. Ukazuje to jen, že druhá strana nemá sama co nabídnout svým voličům a zmůže se jen kritiku protivníka.

Voliči už mají dost rozkrádání naší země různými mafiemi na všech úrovních správy země – od komunální politiky až po vládu. Mafie justiční, policejní, mediální a neziskové, neskutečně rozkrádají naši zemi. Hnutí ANO jejich bezpracný blahobyt ohrožuje, proto se všichni spojili jednotně - jako komunisté. Na osvědčené „mediální úderníky“ typu mile ráčkujícího Jindřicha Šídla (ten už se mi při osobních setkání raději vyhýbá), Slonkové, Kubíka, Kroupy, Šafra a dalších „nezávislých“ novinářů či „investigativců“ je vždy spolehnutí. Jsou vždy po ruce když je třeba, aby provedli „špinavou práci“ na objednávku těch skutečně mocných, kteří se cítí existenčně ohroženi Babišem a tím co dal do pohybu a který je ohrožuje stále více. Mnoho z nich patří dávno jinam a dost možná tam po volbách i skončí. Nemají jinou alternativu než svými nakradenými penězi udělat vše pro likvidaci Babiše.

Novináři se chovají jako malí „vrahůnkové“, zcela neschopni vidět dobré, pozitivní a přispívat k řešení. Když mezi tisícem dobrých  zpráv objeví jednu podezřelou, vrhnou se na ni a budou o ni psát tak dlouho a zveličovat ji až i vše ostatní bude špatné. Nepřirozenost svého psaní si už asi neuvědomují, v tom lepším případě. Život je o naděje, výzvách, řešeních, ne o jistotách předem s vyloučením naděje. Ta to měla vždy v Čechách těžké, zejména její nositelé…

Naštěstí voliči už toho mají po 28 letech dost. Aktivní jsou v naší zemi pouze bývalí a dnešní komunisté. Pokud volby přispějí k potřebné aktivitě mlčící většiny slušných, bude to ta největší zásluha Hnutí ANO. Věřme, že vedení Hnutí ANO si tentokrát kandidátky pohlídalo a počet skutečně schopných lidí patřičně zvedne kvalitu práce Sněmovny. Ta bude tím větší, čím méně bude Hnutí ANO nuceno jít do koalice a jistá, pokud ji jasné vítězství  učiní nepotřebnou. Potom se nebude moci nikdo na nic vymlouvat, odpovědnost bude 100%. Voliči obdrží po 4 letech jasnou odpověď.

To, že tomuto mediálnímu lynči svého předsedy mlčí poslanci Hnutí ANO, kteří už mlčí 4 roky tolik nepřekvapuje. Kdy promluví ti, co jsou slyšet a vidět v médiích neustále – např. ministr Stropnický, hejtmanka Jermanová, primátorka Krnáčová, europoslanci za Hnutí ANO, eurokomisařka Věra Jourová a další? Pokud jsou to skutečné osobnosti, nemohou nadále mlčet, jinak tím odhalují svůj skutečný charakter. Zapadli by do dlouhé řady polistopadových politiků, kteří uměli jen dobře mluvit, ale dobře si hlídali, aby jejich kariéra nebyla v kritických situacích, které vyžadují osobní odvahu a nasazení, ohrožena.    

Komunismus byl většině lidí zcela „ukradený“, jen se aranžovali za cenu likvidace morálních hodnot. Dnes toto komunistické děditství likviduje demokratické hodnoty. Zavedený systém osobních vazeb přešel bez odporu do demokracie. Cesta k vyspělé společnosti bude trvat dlouho, ale jen za aktivní účasti slušných občanů. Kolik jich zde je ukáží volby. Věřím, že pokračující mediální lynč na Babiše, jen přispěje k výraznému vítězství Hnutí ANO a voliči tak dají jasně najevo, že už nejsou ochotni hrát nadále roli „užitečných idiotů“.

To už není jen o Babišovi, ale především i o naší společnosti – zda se nechá opět zmanipulovat či už vyzrála a dá to jasně najevo všem korupčním strukturám ve správě země i mimo ni najevo!

Doba korupčních, politických handlířů, kteří pod pláštíkem politických stran prodávají a rozkrádají naši zemi, musí jednou skončit. Nutně budou do politiky vstupovat poctivípodnikatelé, ve vlastním zájmu, kteří už něco dokázali, vytvořili a vybudovali - na rozdíl od politiků! Není jim lhostejné přihlížet obrovským krádežím a ztrátám hodnot, které oni pomáhají vytvářet svoji poctivou prací a umem. Výsledky jejich práce ničí z nemalé části kriminálníci v „bílých rukavičkách“ pod pláštíkem politických stran. To jsou v podstatě zločinecké mafie, sloužící především sobě, kdy zájem o občana a zemi projevují jen v prázdných řečech a gestech.    

 

Jan Šinágl, 18.8.2017

* * *

Ing. arch. Marek Říčař - vězeň svědomí, byl dnes propuštěn na svobodu!

Imunita

Úniky informací i časových souvislostí

Změna je možná

Vize pro Českou republiku, pro naše děti

* * *

Přečetl jsem si v Lidovkách v sobotu 12. 8. t.r.

Jak šek čas s Čapím hnízdem.

- Vše začalo 16. února 2006. Imola, závod Agrofertu, koupila zemědělský areál u Olbramovic.

- Téměř po 2 letech, 30. 11. 2007 se s.r.o. ZZN Agro Pelhřimov mění na a.s. ZZN s anonymními akciemi.

- Vyčleňuje se z Agrofertu, protože ten nemá zájem o kongresový sál, který má a.s.  stavět.

- Později (datum schází)  akcie kupují Babišovi příbuzní. Zřejmě na jeho radu, ať též podnikají.

- 17. Ledna 2008 na Valné hromadě akcionářů se a.s. ZZN přejmenovává na Čapí hnízdo, a.s.

- 25. a 27. února se Čapí hnízdo a.s. stává strategickým partnerem Agrofertu a pronajímá si pozemek u Olbramovic od Agrofertu, do roku 2030.

- Hned nato, 29. února žádá a.s. Čapí hnízdo o dotaci na turistiku pod ROP Střední Čechy.

- 25. 6. 2008 Agrofert se zaručuje za Čapí hnízdo, které si bere úvěr 350 mil. Kč od banky HSBC.

- 20. 8. 2008 ROP Střední Čechy schvaluje Čapímu hnízdu a.s. 50milionovou dotaci.

- 2008 až 2013 se střídají kontroly ROP i min. financí. Bez připomínek, s jednou výjimkou, kdy dostali pokutu 6 mil. Kč, sníženou na 37 tis. Kč. Zato, že požádali o proplacení  15 mil. Kč z dotace, které ale ještě neutratili. (Žádá se, až sami proplatili.)

- Konec roku 2013 Agrofert přebírá, coby ručitel za úvěr, Čapí hnízdo a.s., kterému hrozí krach. (Bylo ve ztrátě 615 mil. Kč)

- Prosinec 2015 policie prověřuje okolnosti získání dotace pro Čapí hnízdo.

- 10. 8. 2017 policie žádá poslance  o vydání Babiše a Faltýnka .

No, jsem laik, ale vidím v tom jen štěstí těch příbuzných Andreje Babiše, že mají tak bohatého strýčka.

 

17. 8. 2017, Stanislav Vrbík, Zlín

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.06 (17 Votes)
Share
Přidat komentář