Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 22.06.2018 11:48
  Odsunuli jsme 3 milióny nacistů nebo kolik? A ti němečtí ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:38
  Podsatné je, že jsou ničeny lidské životy, přímo a nepřímo. Zločinec ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:33
  Devitalizace - je to podle mne binec. Kolik pacientů umírá v ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 06:32
  Poslanec Zeman hovoří především o charakteru, který byl a je ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 16:14
  Češi míří zpět ke komunismu ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 15:05
  Ano, lékařská zkaženost dnešní Číny je obrovská. Řekl bych, že ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

LN PK Pelikan 260817Ministerstvo spravedlnosti potřebuje nutně silnou osobnost. Tou současný ministr bohužel není – viz oba přiložené články z LN (ZK 26.8 a PZ 31.8).LN MZ Pelikan 310817

Mohu doložit i osobní zkušeností, kdy jsem pomohl zprostředkovat schůzku obhájce ing. arch. Marka Říčaře s ministrem Pelikánem. Trvala cca 20 min. Od ministra spravedlnosti se žádné reakce advokát nedočkal. Týkalo se mj. stížnosti na porušení práva na spravedlivý proces. Od této kauzy dávali ruce všichni ministři spravedlnosti od jejího vzniku Pospíšil, Blažek, Benešová, Válková. Nazývám ji českou „Watergate“, kdy v ohrožení nebyl prezident, ale ČSSD a její lidé na ministerstvech a ve vládě. Stížnost pro porušení zákona55 stran !!! Odmítl ji i Ústavní soud pro formální chybu – chybějící příloha, kterou si mohl snadno ÚS ČR vyžádat – přitom sám vyčítá soudům, že se zbavují nepříjemných kauz na základě formálních chyb?! Její autor byl bývalý gen. prokurátor ČSFR JUDr. Jiří Šetina.

 

V kauze byla obviněna i současná eurokomisařka Věra Jourová, která pracovala na MMR jako náměstkyně, k činu se přiznala. Poté, co byli vyšetřující policisté odvoláni, důkazy zničeny, své přiznání odvolala, za 33 dnů vazby ji soud přiznal takřka obratem odškodné 2.700.000,-Kč a korunní svědek policie ing. arch. Josef Říčař šel po pěti letech života v programu na ochranu svědků, změněné identity (včetně celé rodiny) za pár dnů „sedět“ na 7 let (snížen na 6 let). Věra Jourová se stala eurokomisařkou pro spravedlnost. Letos 11.dubna byl po polovině trestu ing. arch. Marek Říčan propuštěn na svobodu za mlčení všech médií…

Rodina se zřejmě přestěhuje do zahraničí, děti začínají studovat na prestižních vysokých školách. Přispějí tak svými morálními a odbornými kvalitami svému novému domovu, kdy původní je nevítal a nepotřeboval… Za roky existence petice na podporu rodiny Říčařů podepsalo do dnešního dne pouhých 832 lidí - i tak vřelé díky všem signatářům!  Zatím ji ponechávám na svém webu jako svědectví doby.

Mimochodem zdravotní sestra Marešová žádá po státu odškodné 5 milionů za více než rok vazby. Kdyby měl být ohodnocen každý den její vazby jako u Jourové, musela by od státu obdržet cca 30 milionů odškodnění?! Pravda, Jourová požadovala i náhradu ztráty za ušlý zisk apod., ale tolik za pouhých 33 dnů nezákonně vazby – tedy cca 82.000,-Kč za každý den?! Běžný občan se tak neubrání dojmu, že nesvoboda úředníka či politika má mnohem větší cenu pro stát, než jeho běžný občan…

Tehdejší schůzku obhájce s ministrem Pelikánem pomohl prostředkovat místopředseda vlády Andrej Babiš – slíbil a svůj slib dodržel. Více dělat nemohl. Dnes slaví své narozeniny - 63 let. Nepochybuji, že mu vše nejlepší přeje většina obyvatelstva naší země. Ten největší dárek mu mohou dát a současně i poděkovat za odvedenou práci občané při volbách do Sněmovny.   

Jan Šinágl, 2.9.2017

* * *

Tři podněty ministru spravedlnosti ČR Robertu Pelikánovi k nápravě flagrantního selhání české justice a policie

P.S.

Ministerstvo spravedlnosti odpovědělo dne 28.6.2017 Mgr. Milenou Brandejsovou z pověření vedoucího oddělení zvláštních kontrol – cituji:

Vážený pane,

z pověření ministra spravedlnosti JUDr. Roberta Pelikána, Ph.D. potvrzujeme příjem Vašeho elektronického podání ze dne 16.6.2017, kterým jste mu zaslal „podněty k nápravě flagrantního selhání české justice“. Zároveň Vás vyrozumíváme, že jsme dle odkazu předmětné články na Vašich webových stránkách dohledali a jejich obsah odůvodňující Vaše podněty vzali na vědomí. Jelikož jsou Vám zákonné pravomoci ministra spravedlnosti, kterých se dovoláváte, bezpochyby dobře známy, jistě tedy i víte, že jedinou zákonnou možností, kterou pan ministr k požadované „nápravě soudních řízení“ disponuje, je stížnost pro porušení zákona upravená v trestním řádu. Vaše podání však rozhodně nelze jako podnět k uplatnění stížnosti pro porušení zákona vyhodnotit.

Mimochodem svoji funkci Mgr. Brandejsová neuvádí ani neuvádí jmenovitě kdo ji pověřil. J.Š.

* * *

Osel měsíce srpna ústavnímu soudci s. Jaroslavu Fenykovi

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share
Přidat komentář