Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Warmbier Otta USA… Rodiče amerického studenta vězněného v Severní Koreji Otty Warmbiera uvedli, že jejich syn byl po příletu do USA slepý, hluchý, prudce sebou trhal, křičel a bezvýrazně zíral. … "Pokoušeli jsme ho uklidnit, a když jsme se na něj podívali, vypadalo to, jako by mu někdo kleštěmi zpřeházel všechny dolní zuby," uvedl Fred Warmbier v prvním interview od synovy smrti. … "Šli jsme k letadlu, motory ještě vrčely, právě přistáli... byli jsme v půlce schůdků, když jsme uslyšeli ten kvílivý, nekontrolovaný, nelidský zvuk."…

"Pražská rada Klubu českého pohraničí, z. s., pořádá v pondělí 25. září 2017 informační podvečer na téma O politice KLDR a životě v této zemi. Setkání se uskuteční v 17.00 hodin v zasedací místnosti č. 151 ve III. nadzemním podlaží budovy KSČM, Politických vězňů 1531/9, Praha 1. Úvodní slovo přednese člen Pražské rady, místopředseda Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan př. Lukáš Vrobel. Zveme všechny zájemce o pravdivé informace o této zemi ohrožené embargem a válečnou hrozbou."

* * *

Student z USA vězněný v KLDR byl ve strašném stavu, uvedli rodiče

Washington - Rodiče amerického studenta vězněného v Severní Koreji Otty Warmbiera uvedli, že jejich syn byl po příletu do USA slepý, hluchý, prudce sebou trhal, křičel a bezvýrazně zíral. V rozhovoru, který odvysílala televize Fox News, Fred a Cindy Warmbierovi dodali, že vůbec netušili, jak zle na tom mladý muž je. Doufali prý, že je pouze v kómatu navozeném lékaři a že díky péči amerických specialistů se jeho stav zlepší. Režim v Pchjongjangu označili za teroristický. Otto Warmbier byl v Severní Koreji držen 17 měsíců. Byl odsouzen k 15 letům těžkých prací za krádež propagačního plakátu v hotelu, kde byl ubytován. Režim ho v červnu propustil, domů se ale mladík vrátil v kómatu a následně zemřel. Bylo mu 22 let. KLDR popřela, že by byl Warmbier mučen. "Pokoušeli jsme ho uklidnit, a když jsme se na něj podívali, vypadalo to, jako by mu někdo kleštěmi zpřeházel všechny dolní zuby," uvedl Fred Warmbier v prvním interview od synovy smrti. Mladík měl podle něj oholenou hlavu a v nose zavedenou vyživovací trubičku. "Šli jsme k letadlu, motory ještě vrčely, právě přistáli... byli jsme v půlce schůdků, když jsme uslyšeli ten kvílivý, nekontrolovaný, nelidský zvuk," dodal. Warmbierova matka v první chvíli z letadla utekla. Americký prezident Donald Trump označil rozhovor na twitteru za výborný. "Otto v Severní Koreji podstoupil neuvěřitelné mučení," dodal.

* * *

Dostavili jsme se společně s panem Karlem Mrzílkem, on poprvé, já už podruhé. V místnosti byla jen česká vlajka a vlajka KSČM, 1 soudružka, 15 soudruhů, věkový průměr jistě nad 70 let (ještě před ukončením přednášky jich 5 postupně odešlo). Připadali jsme si jako v období hluboké totality. Na stole korejské noviny, časopisy, knihy na nejlepším papíře a v nejdokonalejším barevném provedení. Nechyběla ani osobní fotokniha přednášejícího mladíka Lukáše Vrábela z návštěvy KLDR ze které byl pochopitelně nadšen, když vše organizovali a kontrolovali soudruzi z KLDR. Začal tradičně „vážené soudružky a vážení soudruzi“ i když byla přítomna jen jedna. Několik perel z jeho přednášky (trvala cca 80 min. včetně následné diskuse):

- s obdivem hovořil o pěstování nenávisti ke kapitalistům už u malých dětí, kterým jsou ukazovány těla mučených žen, uřezaných prsů…

- KLDR je nejpokrokovější země světa

- Velké PC centrum pro dělníky, které nikde jinde neviděl (asi těžko budou mít běžní Korejci PC doma…)

- Kim není vůdce, pouze figura, skutečnou moc má lid a jeho organizace   

- Kdyby systém nevyhovoval, lidé by ho nevolili – je to funkční

- Korejci chyby nedělají, jen to po čase začnou dělat jinak

Vystoupil jsem v diskusi s dotazem, že nikde v publikacích není fotografie ani jednoho obchodu s potravinami. Bylo mi vysvětleno, že obchody v našem smyslu neexistují a vše je řízeno přídělovým systémem. Jeden soudruh se hned nadšeně přidal, že to dělají soudruzi v Koreji správně, kdy na Západě se přebytečné potraviny vyhazují. Když jsem mu doporučil, aby to zkusil také a přestal chodit nakupovat do supermarketů, už se mu na téma moc diskutovat nechtělo… Nepochybuji, že všichni přítomní soudruzi chodí denně do supermarketů a neměnili by nikdy za život Korejců v chudobě, bídě a poslušnosti…

Pan Mrzílek odešel samozřejmě předčasně. Pořídil jsem zvukový záznam (diskuse od 42 min.), proto jsem musel zůstat až do konce. Fotografovat se mi nechtělo. Člověk to musí vidět a slyšet, aby uvěřil, že takoví lidé ještě existují… Naštěstí ubývají a nepřítomnost mladých komunistů potěšila – pokud vůbec ještě nějaké KSČM má…? Mimochodem nebyl přítomen zástupce velvyslanectví KLDR jako při mé první návštěvě sídla KSČM. Tenkrát mi soudruzi nechtěli udělit slovo a teprve na zásah zástupce KLDR jsem mohl vystoupit… Připadal jsem si tehdy i dnes jako na nějakém sezení s pacienty v bohnické léčebně. S chutí jsem se nadechl čerstvého vzduchu po opuštění budovy.

Znáte nějakou ideologii v dějinách lidstva, která trvale uspěla, prosperovala, kdy jejím prvkem byla trvalá nenávist? Bohužel lidstvo nic lepšího než demokracii nevymyslelo a nevymyslí. Popřeli bychom přirozenost a nedokonalost člověka. Kam vede snaha „vyšlechtit“ člověka nám ukázali a ukazují komunisté dodnes.

 

Jan Šinágl, 27.9.2017

* * *

Otřesná pravda o Severní Koreji: „V paprscích slunce“…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.29 (7 Votes)
Share
Přidat komentář