Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 21.05.2018 16:14
  POSTRÁDÁM MINUSY HODNOCENÍ NAPŘ. -4 při ZMÍNCE O VLASOVCÍCH ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:04
  Za více než 40 let práce v oblasti rodinné politiky v ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 19:03
  Samozřejmě i Rudá armáda byla již 17.dubna 1945 v Brně. Na ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 18:55
  Dodá KOSMAS.cz Velkoobchod s knihami. tel. 226 519 800 ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 16:04
  Prosím o sdělení, kde je možné zakoupit knihu Práce je čest aneb ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Babis O cem snim„Šíp vystřelený lučištníkem může zabít pouze jediného člověka. Obratná pomluva však, vypuštěná bystrým nepřítelem, může zničit království i s králem.“ Indický filozof

Je z jiné galaxie – Je na něj hodně vidět a hodně i na jeho stinné stránky. Jedno mu nelze upřít, pro své voliče je autentický a opravdový, přesně tohle mu vyhrálo volby. Nikdy jsem ho neviděl nekoncentrovaného, nebo opilého.  Nikdy jsem ho neviděl bez mobilu a poznámkového bloku. Neustále si píše pznámky. Jednu věc mu nemůže odepřít ani jeho největší nepřítel, NENÍ SRAB.

Podívejte se na DUEL Jaroslava Soukupa v rozhovoru s Andrejem Babišem po jasném vítězství Hnutí ANO ve volbách. Názor si udělejte sami – a nezapomeňte porovnat jeho vystupování s vystupováním ostatních politiků! Kdyby tento rozhovor viděli před volbami všichni oprávnění voliči, kteří si zachovali zdravý rozum, nepochybuji, že by Hnutí ANO získalo přes 50% volebnich hlasů!

Není programem jen kritizovat druhé, jako činí zkorumpované polistopadové mafie pod pláštíkem politických stran? "Strach je nejvetsi hybnou silou nasi zeme", rekl uz ve 20.letech nemecky velvyslanec v ČSR Walter Koch. Chtit jistotu předem je totalitním postojem a produktem totality. Život je o naději a  to je také postojem svobodného člověka a demokrata.

„Učit se hrdinství nejde. Hrdinství vzejde ze statečnosti a z obětí. My jsme dokázali mlčet i když naše spojenecké piloty komunisté degradovali fyzicky i duševně. Finové se spojili a těm ruským nezkušeným chlapcům zatopili. Jedině když se lidé dokáží nadchnout pro společnou věc vzniká hrdinství a oběti. Poláky spojilo budování rozbité Waršavy, Gdaňsku a dalších měst. My jsme byli "ochráněni" Říší. Hradčanům se nic nestalo, zato společnost nebyla schopna jít do toho ani za nácků ani za bolšánů. Jako děti, které byly chráněny, aby se jim nic nestalo, postaveny tváří v dospělosti čelem k realitě neví si rady. I současné volby připomínají reklamu firmy Leviss Straus, kde dva koně tahají každý za jednu nohavici opačným směrem. Demokracie má mít společnou vizi, kterou je možno řešit různým způsobem, pomocí různých názorů, ale ne zcela opačným směrem, aby druhá část společnosti volila obráceně o 180 stupňů jako je tomu u české společnosti.“

K. Mrzílek, 21.10.2017

Andrej Babiš se chová i v politice jako normální člověk. Je Evropan s předpokladem stát se velkým státníkem. Čeká ho těžká práce, velká výzva, kdy předčasné volby jsou za danného stavu dost pravděpodobné. Pokud by k nim došlo, pak věřím, že Hnutí ANO dostane takovou podporu voličů, že už nebude muset spoléhat na ne vždy spolehlivé koaliční partnery a ohrožovat tak plné splnění svého volebního programu. Česká jednota je FATA MORGANA, ale situace v zemi, hlavně po morální stránce, je tak děsivá, že k půtřebné jednotě může opět dojít, podobně jako tomu bylo v roce 1968 a v roce 1989.

 

Jan Šinágl, 22.10.2017  

* * * 

Člen KSČ? Vinen! Ve svazcích StB? Vinen! Kdy začneme zveřejňovat a soudit místo obětí skutečné tvůrce a pachatele těchto zločineckých organizaci?!

DOBROU VOLBU občané České republiky – volte BUDOUCNOST, ne minulost!

Jde o vše! Svědectví insidera české politické scény - BABIŠOVA VOLBA - občané čtěte a šiřte ve vlastním zájmu!

Pomlouvačná kampaň a umlčování - WWW.SINAGL.CZ - nabývá na intenzitě a primitivnosti

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share
Přidat komentář