Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.05.2022 18:32
  Zatímco Ukrajinci celému světu předvedli, že jsou hrdým a ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 18:31
  Putinův generál Beseda zašantročil 2 mld. USD na vítání ruských ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:48
  Ruský deník: Putin má prý smrtelnou chorobu, zdravotnictví ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:45
  „Když trpí civilní obyvatelstvo, není to válka, ale genocida.

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:44
  Ukrajinka: "Žili jsme si dobře – Rusové nás osvobodili od ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:41
  Ukrajinské sestřičce mina utrhla obě nohy, přesto si zatančila ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Sinagl JanOd 9.května 2017 byly na moji osobu vyhlášeny už 4 exekuce ve výši bezmála 500.000,-Kč. Stále nejsou pravomocně ukončeny dvě žaloby na moji osobu v celkové výši 5.950.000,-Kč. Je to boj o dvě základní lidská práva – svobodu slova a právo veřejnosti na informace. Exekuce jsou spojeny z obstavením mého domu, pozemku a soukromého bankovního účtu. Jsem stíhán za články a informace jako jediný v této výši a formě, o které píší jiná média již roky. KS Praha svým Usnesením ze dne 27.1.2017 mi upírá právo svobody slova a dopouští se nepřímé cenzury, která je ze zákona a Ústavou ČR zakázána. Situace, ohrožující moji nezávislou činnost pro naši zemi i moji existenci. Může trvat ještě několik měsíců až do pravomocných rozhodnutí soudů.

O nesmyslných exekucích, které formálně schválil OS Beroun a po mém návrhu na zastavení ze dne 9.5.2017 pouze snížil výši pokuty dne 23.8.2017. Odvolal jsem se dne 31.8.2017. KS Praha rozhodne dne 2.11.2017 v jednání, které bylo změněno na neveřejné?! Hrozí mi skutečná exekuce v důsledku zablokování mého soukromého účtu, trvající už od května t.r., nemožnosti platit účty a nemožnosti vzít si půjčku v důsledku trvající exekuce. Jde o boj za svobodu slova, tzn. nezávislost médií. Momentálně probíhají snahy mne umlčet díky anonymnímu udání bezcharakterní osoby. Věřím, že statní zastupitelství a PČR nebude jeho zamýšleným nástrojem a vykonavatelem pomsty za to, že upozorňuji veřejně na její činnost a zločiny, kterými by se mělo statní zastupitelství, PČR a soudy zabývat.

Je smutné, že www.sinagl.cz informuje o závažných kauzách jako jediné médium v ČR, přestože jsou hlavní média, regionální deníky a stovky novinářů, včetně všech politiků informovány – např. kauza ing. arch. Marka Říčaře, kauza otce a syna Ryšánkových, či kauza bývalého ministra Jana Mládka (soud pravomocně rozhodl v můj prospěch). Aktuální je kauza největšího daňového podvodu v ČR, kde jsem PČR pomáhal při vyšetřování. První veřejné jednání u MS Praha bylo kvůli mne přerušeno na 3 hodiny, v budově soudu přítomná veřejnoprávní ČT neměla zájem?! Soudkyně vydala usnesení: Jan Šinágl nesmí na veřejném jednání pořizovat zvukový záznam. Porušila tak platný zákon o soudech a soudcích § 6! Ústavní soud mé stížnosti nevyhověl a potvrdil správnost rozhodnutí soudkyně, která vyhověla přání obhájců obžalovaných.  

Aktuálně PČR odložila mé trestní oznámení ve věci úniku utajených informací ze zasedání Vlády ČR, kdy došlo ke krádeži stovek milionů korun! Poslal jsem jej proto NSZ JUDr. Pavlu Zemanovi i s nezpochybnitelnými důkazy, aby nařídil nové vyšetřování a osobně na ně dohlédl. Bylo předáno MSZ v Praze v rámci zákona. Bude to první podnět, která z mnoha desítek mých podnětů a trestních oznámení za poslední roky nebude odložen, vyšetřen a podána žaloba? Pochopitelně nemohu uvést podrobnosti. Nemohu proto ani vyloučit možnost, že mé současné vyšetřování PČR za dozoru SZ je čistě účelové za účelem mého umlčení a za kterým mohou stát mimo osobní msty i ohrožené korupční struktury.  

Pomalu si připadám v situaci jako Babiš, nenáviděný korupčníky, kteří hledají každou, sebemenší chybu, aby mne umlčeli a nevidí to obrovské množství odvedené, poctivé práce pro naši zemi. Budu stále stejně pracovat dokud to bude možné. Naplňuje mne optimismem stoupající podpora známých i neznámých lidí, kteří mi píší, nebo které potkávám po celé zemi napříč všemi vrstvami obyvatelstva. Rád bych pracoval na všech úrovních dokonale. Není to možné, jinak bych ohrozil svoji hlavní práci. Den má bohužel jen 24 hod. a priorita je dána. Probíhá zde skrytá válka a ve válce se nelze chovat jako v míru, má-li být zachována naděje na vítězství. Nezávislost má vysokou cenu, stejně jako svoboda. Byla vždy vykoupena bojem a oběťmi těch, kteří o svobodě nejen hovoří, ale především v jejím jménu dennodenně konají se všemi riziky. 

Chci stále věřit, že žiji v zemi, která je schopna hájit a bránit demokratické hodnoty a nebýt nucen začít jednat ve smyslu čl. 23 Hlavy druhé, Lidská práva a základní hodnoty, která je součástí Ústavy ČR. Vyzývá, povinuje a dává právo na aktivní odpor každého občana, který ctí demokratické hodnoty:

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních lidských svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

Kdo může moji nezávislou činnost a mne finančně podpořit, může tak učinit na transparentním účtu níže s pozn. „Jan Šinágl“Případně prosím o zaslání podpory poštovní poukázkou na adresu: Ulice bratří Nejedlých 335, 267 53 Žebrák.

Věřím, že je nemálo těch, kteří mé týdenní  Bulletiny v českém a Newslleters v anglickém a německém jazyce oceňují a přejí si pokračování nezávislého zpravodajství. Po 15 letech nevýdělečné, každodenní práce pro naši zemi, bych nechtěl svoji nezávislou činnost ukončit v době, kdy je jí tolik zapotřebí.

Mohu jen doufat, že po soukromém účtu nebude zablokován i transparentní - to zákon zakazuje. Být „odměněn“ rodnou zemí za 15 let bezplatné služby rodné zemi bezdomovectvím si nechci připustit ani v těch nejhorších snech. Mohu jen doufat, že v případě zablokování i transparentního účtu, stát bude natolik slušný, že peněžní dary dárcům vrátí a neprovede jejich konfiskaci. Minulost a její praktiky se opět nebezpečně ozývají.

Děkuji vám!

V den státního svátku a v úctě ke všem lidem, kteří za hodnoty svobody a demokracie, položili pro rodnou zemi  své životy! Stále jejich boje a oběti nejsme hodni!

 

Jan Šinágl, 28.10.2017    

Raiffeisen Bank – 68689/5500

IBAN CZ6555000000000000068689

SWIFT: RZBCCZPP

* * *

Praha Americké centrum 26.10.2017: Člověk a média

Marta Kubišová se v Praze rozloučila Modlitbou a písní Beatles

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.04 (25 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #20 Helmut König 2018-03-19 13:58
Panu Paulu Wildbrettovi: Nikdo nás neodškodní za to, jak se k nám, německým dětem, od konce války až po dnes český národ chová, ani se nedočkáme alespoň slušné omluvy. Je to hanba národa, ale zapomeňte na to, že by se to snad mohlo zlepšit! Samá lhostejnost! Pana Šinágla obdivuji za ojedinělou vytrvalost. Za jeho vytrvalost ho nikdo nebude mít rád. Ti, co s ním sympatizují mu nemohou pomoci, neboť byli dávno otupeni a umlčováni. Lidé, kteří dokážou bojovat budou lidskou lhostejností zejména mocných ubíjeni. Žalostný stav zdejší "civilizace".
-5 #19 Jan Šinagl 2018-02-16 08:40
Opět jsem byl nucen některé příspěvky odstranit pro opakované porušování etického kodexu tohoto webu. Ve věci ing. arch. Marka Říčaře alias ing. Josefa Marka (obdržel od PČR v rámci pětiletého ochraného programu pro svědky, včetně celé rodiny), doporučuji prostudování mého webu. Mj. se dozvíte jak bezcharakterní osoby jsou "novináři" Janek Kroupa a Sabina Slonková a další.
+1 #18 Bořivoj Holínek 2018-02-16 08:24
... dokončení

Já jsem v naši justici ztratil důvěru již v roce 1995 na základě vlastních poznatků, které jsem postupně adresoval příslušnému soudu v Šumperku počínaje, přes ministryni spravedlnosti Parkanovou a prezidentem ČR konče. Ve svém pokročilém věku mohu citlivě a nezaujatě posoudit stav věci a nebojácně vyslovit svůj názor.
Chci Vás ujistit, že celá naše početná rodina s Vámi upřímně cítí a i když víme, že deset let života Vám nikdo nevrátí, alespoň s Vámi doufáme, že spravedlnost si cestičku v té naší současné morální džungli proklestí. To Vám z celého srdce přejeme!
S úctou

Bořivoj Holínek
Zábřeh


11. 5. 2015
+4 #17 Bořivoj Holínek 2018-02-16 08:23
Pane Moseku, ušetřím Vám čas potřebný k procházení diskuse pod peticí, a můj dopis, adresovaný paní Markové níže přetiskuji.


Vážená paní Marková,
kauzu Vašeho pana manžela sleduji od jejího vzniku. Že se jedná o justiční zvůli, rozpoznal každý čestný a svobodomyslný občan již dávno. To byl také důvod, proč jsem hned v počátku připojil svůj podpis pod příslušnou petici, jejímž cílem je sjednání nápravy a pojmenování křivdy, které se soud svým hanebným rozhodnutím na celé Vaši ctěné rodině dopustil.

... pokračování
+2 #16 Bořivoj Holínek 2018-02-16 05:33
... třeba zde -

pravyprostor.cz/.../
-2 #15 Jan Šinagl 2018-02-15 16:28
Pane Holínku, nechtěně jsem Vás zaměnil s osobou jiného jména. Omlouvám se Vám. Mohl jste mne upozornit na můj omyl a ne hned obviňovat ze záměrné lži. Příspěvky jsem odstranil. Se slušnou diskuzí už neměli nic společného.
-3 #14 Stanislav Moudrý 2017-12-29 15:49
Jen stádo ovcí pane Karel Dvořák, jde za svým vůdcem dobrovolně na porážku.
Jistě se Vám stýská po totalitě. Tam se stále mluvilo o práci. Je mně Vás líto.
-2 #13 Stanislav Moudrý 2017-12-29 14:48
PROSPERITA STÁTU A SPOKOJENOST NÁRODA
JE ZÁVISLÁ NA SPRAVEDLNOSTI JUSTICE.
MÁLO JE U NÁS TĚCH - KTEŘÍ NA NESPRAVEDLNOST
V NAŠEM STÁTĚ UPOZORŇUJÍ.
DĚKUJI PANE ŠINAGL
0 #12 Jan Šinagl 2017-12-12 13:48
Pana Wildbretta jsem oslovil s prosbou, aby mi zaslal pozvánku k soudu a žalobu. Dosud se neozval? E-mail je poněkud divný - ? Stejně tak IP: 37.188.234.81 se sídlem PC v Praze? Stejného dne se koná další soudní jednání ve věci žaloby na MUDr. Yektu Uzunogla u KS Praha od 15:00 hod. Těžko bych obě jednání stihnul, protože jsem momentálně bez auta...?!
+3 #11 Paul Wildbrett 2017-12-09 13:25
Jsem celý život perzekvován jen pro mé jméno a pro chybu mého otce, že se nechtěl nechat po r. 1945 odsunout. Vesnice se proti mně sdružila a chce mě vystěhovat i po tolika létech. Přijďte mne prosím podpořit k soudu v Lounech 20.12. v 10 hod č. dv. 220. (Samosoudce Šilhan st.)

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)