Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 23.05.2018 02:10
  Ι've been exploring foг a bit for any hіgh-quality articles or ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 22:38
  Ι thіnk other web-site proprietors should take thiѕ site as an ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 17:54
  #1 Ing Jiří Dusil 2018-05-22 17:48 Právě jsem prohrál po více ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 17:48
  Právě jsem prohrál po více než šesti létech soudní spor s ...

  Read more...

   
 • 21.05.2018 16:14
  POSTRÁDÁM MINUSY HODNOCENÍ NAPŘ. -4 při ZMÍNCE O VLASOVCÍCH ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Rozhovor se členem REALISTÉ Michalem Morozem. Obchodoval se špionážní technikou Izraelské firmy. Tento scénář trochu děsí…Moroz Michal

Robejsek Petr Realiste„Michal Moroz převzal společnost Moroz & Partner prostřednictvím švýcarské firmy Tacite GmbH, kterou vlastnil a zastupoval rodinný příslušník JUDr. Ivan Moroz. Ivan Moroz byl dle dokumentů http://anovcr.cz/ivan-michal-moroz.pdf elitním agentem STB pro státy západní Evropy. Kvůli začernění polí ve složkách archivu Bezpečnostních složek není jasná další činnost agenta STB Ivana Moroze a spis tedy může obsahovat informace, jako je např. pokračování činnosti pro tajné služby po roce 1989 či podíl na výchově nových agentů.“

Michal Moroz stál za vznikem Institutu 2080, z něhož následně vzešel „sbor zakladatelů“ politické strany Realisté. Myšlenky a projekt Petra Robejška jistě imponují - líbivá „obálka“, krásné ideály, opinion-maker, který i ve světě něco znamená. Vzhledem k minulosti, současné situace u nás, v Evropě a Rusku, se nemusí jednat jen o subjekt budující a hájící demokratické hodnoty, ale i o možný projekt s podporou Ruska. Mohl mít několik poslaní pokud budeme spekulovat – získat finanční prostředky, získat vliv na politiku v ČR a pokusit se zemi částečně destabilizovat. Nelze vyloučit tzv. „praní peněz“ s Morozem a Pentou. Vliv se hodí i zbrojařské lobby (kandidát zbrojařů na prezidenta a člen zakladatelů REALISTÉ Jiří Hynek je také prezidentem obraně-bezpečnostního průmyslu). Destabilizaci je možno spatřovat v napojení Realistů na Rusko, potažmo putinovský režim (přes Pentu - Dospivu, a Alfa banku - Šmídu). Důvody se mohou samozřejmě vzájemně překrývat. Proto REALISTÉ budí dojem fiktivní, účelově založené politické strany. REALISTÉ vypadají jako podvodný projekt, kdy opět slušní, ale naivní podléhají v dobré víře svým nereálným představám. Stále věří v politickou stranu, která je potřeba... Bussinessmani chtějí vždy zpětně nějaký profit. Dobrou zprávou je, že už se začínají probouzet i další Realisté a kladou vedení na diskusních fórech nepříjemné otázky.

Miliardář Dospiva se po nepříznivém volebním výsledku Realistů měl údajně přeorientovat a začít finančně podporovat Tomia Okamuru. Údajně už se jeho vazba na ruské peníze v Praze má prošetřovat. To už jsme u spekulací jak to u takovýchto kauz v této fázi ani jinak být nemůže. Rozhodně nelze mlčet i s rizikem neobjektivnosti informací. Situace je vážná a takovéto úvahy legitimuje.

 

Jan Šinágl, 30.10.2017

* * *

Rodinná dynastie StB Morozovi...?!

Klan Morozů s StB minulostí pokračuje úspěšně a nerušeně ve své „činnosti“ i po listopadu ´89! Plk. Jana Kubiceho a jeho tým čeká asi hodně tvrdá práce…?!

* * *

Alex Kelin

25 říjen v 11:17 · 

Obdobně jako v minulých letech monitorovala BIS problémy spojené s fungováním informačního systému Visapoint provozovaného Ministerstvem zahraničních věcí. V minulosti, především pak v roce 2015, se podařilo mnoho těchto problémů úspěšně odstranit, některé však přetrvávají. Stálým problémem IS Visapoint zůstávají zápisy do systému prováděné automatizovanými softwarovými nástroji. Ty zaregistrují značné množství volných termínů pro pohovory, které jsou nezbytnou součástí žádostí o vízum, a brání tak běžným žadatelům zaregistrovat se standardním způsobem na pohovor na českém zastupitelském úřadu. Běžní žadatelé pak nemají jinou možnost, než od tzv. zprostředkovatele zaregistrovaný termín na pohovor za značnou finanční částku odkoupit. V průběhu roku BIS informovala MZV o skutečnosti, že někteří ze zprostředkovatelů zápisů na volné termíny pohovorů nalezli způsob překonání pokročilého ochranného prvku reCAPTCHA, který MZV v té době využívalo v IS Visapoint jako ochranu proti automatizovaným softwarovým nástrojům. Ze snahy zprostředkovatelů zápisů překonat prvek reCAPTCHA je zřejmé, že registrace na volné termíny pohovorů je i nadále oblastí, ve které se pohybují značné finanční prostředky.

Alex Kelin Na jednání Rady vlády pro národnostní menšiny 2.11. se snad dozvíme více.  role=presentation class="img" v:shapes="_x0000_i1025"> Tahle kauza se vleče už léta. A stále se dozvídáme proč žádné řešení které jsme nabídli, nelze realizovat. Ministr Zaorálek konečně veřejně přiznal, že tady levnou pracovní sílu z Ukrajiny nechce. To snad ale není důvod nechat volnou ruku šmejdům, kteří parazitují na lidské bídě.

* * *

Naše politická scéna připomíná reklamu na Levi-Strauss, kde dva koně tahají každý za jednu nohavici opačným směrem.

Demokracie musí někam směřovat i když pomocí různých názorů a způsobů. Ale ne aby část zástupců směřovala jiným směrem. To není demokracie, ale chaos, ve kterém loví tajně služby Východu. Proto chaos finančně podporují.

Když si vezmeme těch 75% co anonymně zvolilo ve Sněmovně udavače Filipa , tak je to tu prolezlé i jinde lidmi, kteří se bojí angažovat.

Vzpomeňme na třídílný film o Janu Palachovi, kdo ho natočil, zaplatil a kdo ho honem dal na HBO, aby ho nevidělo moc lidí. Vzpomeňme kdo dal peníze na pomník RAF na Klárově atd.

Kdy už si konečně uvědomíme, že sounáležitost k EU je pro nás právě tak důležitá jako k národu. Kdejaká totalita to dává dohromady násilím, Evropa dobrovolně.

 

K.Mrzílek, 28.10.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.57 (7 Votes)
Share
Přidat komentář