Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Rozpad osobnosti sleduje u prezidenta Miloše Zemana europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina. Pobouřily ho jeho výroky na jednání Rady Evropy minulý týden. Hlava státu na nich anexi Krymu k Rusku prohlásila za hotovou záležitost. Štětina zpochybňuje prezidentovo zdraví, mluví o kolaboraci a na stole by se podle něj měla objevit i senátní žaloba na hlavu státu za velezradu. Na základě čeho obhajuje takto krajní instrument? Jak velkou roli v Evropské unii hrají proruští politici? A proč v souvislosti s Bruselem hovoří o eurokomunismu? Podívejte se na rozhovor. Všechna interview Pavla Štrunce můžete vidět ZDE.

Souhlasím se vším co europoslanec Štětina řekl - až na závěr, kdy hovoří o Teličkovi a Babišovi, kdy říká, když byl rozsudek zrušen, tedy je Babiš „agentem“ StB. Nesmysl, soud nerozhodl, ze agentem je, pouze zrušil rozsudek a vrátil kauzu k novému rozhodnutí! Spekulace o tom, že by mohl europoslanec Telička převzít v budoucnu vedení Hnutí ANO, resp. nahradit Babiše jsou nezodpovědné. Štětina nepochopil vyjádření poslankyně Jany Lorencové o kolaborantech. Chtěla tím jen naznačit, že by se v případě plného ovládnutí ČR Ruskem stali nutně všichni politici kolaboranty, pokud by nekonali se všemi riziky s tím spojenými.

Ostatně i sám Štětina má svazek StB, kterým se jistě ůpyšnit“ nemůže. Nezapomínejme na rafinovanost a sofistikovanost práce ruských tajných služeb i při vědomí, že každý člověk má právo podlehnout a později konat dobrou práci. Chci věřit, že k nim patří i Štětina. Pokud měl být Babiš „agentem“ StB, tak podle dostupných svazků by kritéria agenta StB naplňoval Štětina také .

Nemohu také nevzpomenout mýtinku - http://www.bez-komunistu.cz/ - na VN v Praze při výročí okupace dne 21.8.2015 pod patronací TOP 09. Požádal jsem tehdy předsedu spolku Petra Marka, zda by mi mohl udělit slovo na pár vteřin, abych připomenul 70.výročí návratu našich pilotů RAF z Anglie do vlasti. Muselo se čekat 3 měsíce, než se „odslaví“ Rudá Armáda „Osvoboditelka“. Odmítl mi udělit slovo i nabídku, aby to řekl za mne – nebylo to poprvé. Informoval jsem přítomné Štětinu, Schwarzenberga, Kalouska, mlčeli… Podivný spolek, podivná politická strana…

Pokud pro většinu politiků jsou prioritou peníze a ne služba vlasti, ruské tajné služby to mají u nás mnohem snadnější, resp. dělají si zde bez zábran a odporu co chtějí. Že mají kontakty na české poslance je jisté, stejně tak, že budou ovlivňovat nadcházející presidentské volby ve svůj prospěch stejně jako v USA, či jednání EP.

Nekonečný příběh českého „hot a čehý, ode zdi ke zdi“, nikdy nenavázat na dobré, úspěšné a posunout se dál, pokračuje. Demokracie musí mít směr, má-li mít smysl. Totalita řeší vše jednoduše – násilím. Demokracie je především zodpovědnost každého jednotlivce. To určuje její kvalitu. V totalitě se musí a hotovo! Odpovědnost je českému charakteru na hony vzdálena, proto u nás tak uspěli komunisté a uspívají dnes populisté. Převzali a opět zkoušejí převzít odpovědnost za naše životy a o to snadněji s námi manipulují. Většina z nás si s tím dnes neví rady. ČSR neměl vůbec vzniknout. Karel IV. propagoval myšlenku soustátí, kterou jsme mohli začít realizovat už v roce 1918. Dnes se o totéž pokouší EU. Budeme věčně nepoučitelnými a opakovat do sebezničení stále stejné chyby? Bez spojenectví s EU budeme opět snadnou kořistí Ruska se všemi důsledky!

Je nejvyšší čas vážnou situaci začít řešit v rámci platných zákonů a Ústavy ČR, nebo situace začne řešit nás! Pouhé teoretizování a konstatování nám mnoho nepomůže a už vůbec neohrozí ty, co stále více ohrožují nás a naše stále ještě demokratické zřízení. 

Článek KOLIK ČASU ZBÝVÁ z roku 2014, bychom si měli připomínat a číst opakovaně!

 

 

Jan Šinágl, 13.11.2017

* * *

Havlíčkův Brod 11.11.2017: Uctění památky plk. Vladimíra Chadalíka, hrdiny z 21.srpna 1968 – v symbolický „Den válečných veteránů“

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.40 (10 Votes)
Share
Přidat komentář