Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2018 09:08
  Vážený pane Formane, děkuji za Váš názor. Mnoho lidí mnoho ...

  Read more...

   
 • 20.04.2018 08:26
  Podobné, zlehčující komentáře, s anonymními odesílateli, v ...

  Read more...

   
 • 20.04.2018 01:16
  Vazeny pane Sinagle, Obdivuji Vasi houzevnatost a snahu o ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 23:28
  No není pravda, že je to jen reality show :)

  Read more...

   
 • 19.04.2018 17:51
  Jak je to u nás když někdo mluví, má své názory a zveřejňuje ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Vysoce odpovědné funkce vyžadují odpovídající podmínky. Nadstandardní výhody přitahují osoby, pro které je hlavním cílem dosažení těchto výhod. Bez silných a schopných osobností se nemůže nic posunout dopředu. Slabé osobnosti, dříve či později, zavedou organizace i společnost do zkázy.

Sokrates o demokraciiPřipomeňme neschopného českého eurokomisaře Vladimíra Špidlu. Momentálně rozveden, žije s Alenou Gajdůškovou, neúspěšnou kandidátkou na senátorku, která byla zvolena poslankyní za ČSSD. Měla štěstí, že do Sněmovny se nevolí přímo, na kandidátku ji jistě neprosadili voliči ČSSD… Podobně eurokomisařka Věra Jourová, která se pohybuje v politice od 90.let, v různých stranách a organizacích. Na své začátky v balkánských zemích v oblasti dotací a školení navázala svoji činností na MMR za vlády ČSSD. Byla trestně stíhaná, pokusila se spáchat sebevraždu. Občas jsou politici odklízeni jinam. Je to mnohdy pro obě strany výhodné, bohužel ne vždy pro občany a zemi, tím méně pro organizace, kam byli účelově dosazeni - ne kvůli svým schopnostem, ale kvůli své minulosti. To platí i pro veřejnoprávní média, politické strany a další organizace, které jsou vzájemně, účelově propojeny.

Dnešní situace ve světě potřebuje schopné lídry, silné osobnosti, ne poslušné aparátčíky, kteří slouží jen sobě a mocným - jinak na to doplatíme všichni!

Že je třeba i do politiky zavést určité prvky z podnikání, je jasné stále více lidem. Jinak bude pokračovat beztrestné rozkrádání díky politickým stranám, které dosud byly jen poslušných nástrojem mocných v pozadí. Pro ně byli voliči jen tzv. „užiteční idioti“, umožňující jejich prostituování na bohatství, ke kterému ničím nepřispěli. Je dobrým signálem z voleb, že to je jasné stále většímu počtu občanů!

 

Jan Šinágl, 19.11.2017

* * *

Proč ještě nezveřejnily Parlamentní listy rozhovor o korupčních poměrech ve vedení ČSSD, který si objednaly před 12. dny?!

Putinova propagandistická válka v Praze

Byl by Karel IV. „Největší Čech“, na nás dnes hrdý? Jsme mu hodně dlužni!

Každý režim v minulosti i současnosti někam směřuje

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share
Přidat komentář