Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

LN Rikat to nemel 221217Politicko podnikatelské prostředí si řeklo „Tak už dost“, po kauze BERETTA a VITKUN…

Z dopisu důstojníků PČR níže, ze dne 9.6.2016: … Žádáme Vás, pane ministře, abyste pozastavil tuto nelogickou a práci ohrožující organizační změnu.LN ZP Nove poradky 221217 Zveme Vás na náš útvar k diskusi na toto téma a jsme připraveni Vám předložit věcné argumenty proti stávajícímu návrhu a alternativní způsoby řešení boje s organizovaným zločinem. Nebráníme se změnám, bráníme se znásilňování. …

Soudce JUDr. Vojtěch Cepl ml. nechal proces proti justiční mafii přenášet přímým přenosem (dnes už soudí u KS ÚnL). Soudkyně OS Praha Západ Mgr. Jitka Drábková dovolila 21.12.2017 natočit na video pouze vynesení rozsudku, jeho zdůvodnění už nedovolila natáčet. Tentokrát se jednalo o policejní mafii. Kdyby soudní jednání sledovali v přímém přenosu všichni občané, museli by z této země utéct, nebo vyjít do ulic – bez cinkání klíčky! Povstal jsem a zatleskal plk. Komárkovi po skončení jeho otřesného svědectví o stavu zkorumpované policie České republiky. Potlesk si stejně zasloužil i plk. Šlachta (nechtěl jsem ohrozit vykázáním ze soudní síně) pořizování zvukových záznamů. Níže přináším zvukové záznamy všech vystoupení (vyjma čtení listinných důkazů). Obhájce plk. Komárka dr. Petr Kočí odvedl skvělou práci. Soudkyně se často potutelně smála a žasla spolu s veřejností. Proč vynesla takový rozsudek? Politické zadání? Málo odvahy? Na každý pád se snažila jak nejlépe uměla říci, že by ráda, ale že nemůže…

Plk. Jiří Komárek – jak PČR slouží politikům a podsvětí, o Berettě, Vidkunu, Rathovi, Rittigovi a dalších

Policejní president Tomáš Tuhý – upovídaný úředník

Robert Šlachta – proč bylo nutné jeho útvar ÚOOZ (Útvar na Odhalování Organizovaného Zločinu) rozpustit

Policista Palouch – nevzpomínám si, ale náš poslušný útvar dostal přidáno, na rozdíl od „neposlušného“ ÚOOZ

Jiří Hynek ČT – jak pracuje reportér

Státní zástupkyně Oslejšková – svědčila ve prospěch plk. Komárka

Státní zástupce Šereda – svědčil ve prospěch plk. Komárka

Závěrečné řeči: SZ Pavel Prubl, obhájce Tuhého, Petr Kočí, Jiří Komárek – skvělý dr. Petr Kočí

Mgr. Jitka Drábková - rozsudek – je mi líto, ale nemohu si dovolit rozhodnout jinak. Během čtení rozsudku plk. Šlachta opustil soudní síň, musel jsem bohužel natáčet…

V současnosti pracuje plk. Jiří Komárek na GFŘ (Gen. Fin. Řed.). Má snížený plat na cca 80%, postaven mimo službu a nedostává ani policejní výsluhu. Pobírá 19.000,-Kč. Je nucen si přivydělávat. Troufám si tvrdit, že jako policista odvedl více práce, než celé Policejní presidium dohromady, pokud se u PP vůbec o nějaké práci dá mluvit?!

* * *

Babiš: Kauzu Čapí hnízdo zorganizovala mafie

LN 1 MS Rana pro vysetrovatele CP 221217Jak myslíte, že to případně dopadne na vládu?

Já si hlavně myslím, že média vůbec nereferovala o tom, co řekl ve čtvrtek na soudu bývalý vysoký důstojník protimafiánského útvaru Komárek. Ten popsal, že loni v květnu během kauzy Bereta, kdy došlo i na zatčení elitních policistů, tak David Michal, právník lobbisty a kmotra Rittiga, se zajímal o to, jestli mezi zadrženými byl i policista Nevtípil, který vyšetřuje Čapí hnízdo. Když se dozvěděl, že zadržený nebyl, tak Michal do telefonu řekl, že si oddychl, protože pro ně byl kvůli Čapímu hnízdu klíčový.

Ptal jsem se ale na vládu a vaši budoucnost...

Toto je ale klíčové. To totiž jednoznačně potvrzuje moji domněnku, že pan Nevtípil byl napojen na právníka kmotra Rittiga, že plnil něčí zadání a že celou kauzu zorganizovala na mě nějaká mafie. Místo toho média hrají jen zprávu OLAF, ale když někdo u soudu řekne, že si někdo objednal moje stíhání, pak o tom tatáž média nenapíší. Na tom je vidět, jak novináři veřejnost selektivně informují.

* * *

LN 2 MS Rana pro vysetrovatele CP 221217Andrej Babiš řekl kdysi přibližně toto: "Nechtěli jsme komunismus, zacinkali jsme jen klíči a teď se divíme kapitalismu." Totalitní mafie, které komunismus nezajímal jako většinu, se bez odporu etablovali v demokracii, kterou stejně klientelistickým propojením využívají ke krádežím a podvodům v řádech stovek miliard ročně.

Podívejte se na první dva příspěvky v Událostech ČT dnešního dne: Personální změny na ministerstvech a Schůze vlády. Porovnejte věcnost vyjadřování premiéra a nových ministrů s vyjádřením opozice. Bývalý ministr vnitra Chovanec je usvědčený podvodník, přesto dostává ve veřejnoprávní ČT prostor k výrokům hodným sociopata, či zlojeda, jak takové lidi výstižně nazývá Karel Janeček. Neznají studu, hanby, zcela bezcharakterní, všehoschopné osoby.

V postatě naši zemi dokonale ovládly mafiánské struktury, které si v mnohém vůbec nezadají s praktikami a metodami StB – ovládají nemalou část justice, policie, státních orgánů a institucí, Parlamentu, médií a neziskových organizací, kdy by se od nich v mnohém mohla StB učit. Pouze už nezabíjejí (alespoň veřejně), ale likvidují nevinné existenčně, berou jim životy zaživa!

StB byla produkt zločinné ideologie. Dnešní situace je produktem komunistického, soudružského klientelismu. Bez odporu a překážek přešel a zmutoval do „demokratického“ klientelismu. Komunismus mu byl ukraden, jen prostředkem k bezpracnému obohacení, získání moci a beztrestnosti. Stejně jako dnes zneužívají tyto posttotalitní mafie demokracii. Beztrestně kradou na účet nás všech a naší země a instinktivně ničí vše co je ohrožuje přímo či nepřímo. Rozšířil se v naší zemi jako mor, který hrozí zničit všechny a všechno, pokud budeme opět jen nečinně přihlížet jako v roce 89 a čekat na Godota, který to udělá za nás!

Máme co si zasloužíme jen díky své naivnosti, nečinnosti a neochotě bojovat, obětovat, riskovat – umíme být „pohodově“ aktivní jen v kritice těch, co se snaží, za velkých obětí, situaci změnit a napravit! Je na čase, abychom změnili sebe, nebo budeme zase poslušnými otroky moci. Držme palce nové vládě!

BEZ OBĚTI A UTRPENÍ NENÍ DOBRA!


 

Jan Šinágl, 22.12.2017

* * *

Komárek za obvinění policejního šéfa z úniku informací dostal podmínku

* * *

EK: ČR vyňala farmu Čapí hnízdo z projektů spolufinancovaných EU

Podle Evropské komise české úřady vyňaly farmu Čapí hnízdo z projektů spolufinancovaných z evropských fondů. ČTK to sdělila bez dalších podrobností mluvčí komise. Uvedla rovněž, že EK posuzuje zprávu Evropského úřadu proti podvodům (OLAF) o financování farmy. Kvůli padesátimilionové dotaci na farmu bylo obviněno 11 lidí, mezi nimi i premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Policie po volbách opětovně požádala o vydání obou k trestnímu stíhání, Sněmovna o žádosti dosud nerozhodla. Babiš na tiskové konferenci po jednání vlády řekl, že neví, proč by měl sám dostat zprávu OLAF. Na dotaz, jak se staví k dřívějším informacím médií, podle nichž OLAF došel k podobným závěrům jako česká policie a našel nesrovnalosti ve financování farmy Čapí hnízdo, řekl, že otázka je nesmyslná. Státní zastupitelství se k informacím o vyšetřování OLAF nechtělo vyjadřovat. "Nic jsme neobdrželi, tudíž se nebudeme nijak vyjadřovat," řekla ČTK mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. ČRo, 22.12.2017

* * *

ÚOOZ Chovancovi: Stopněte přestavbu policie, konceptu nevěříme

Temná smrt plukovníka Záhorského ve světle „zvláštních“ metod „policejního“ redaktora Kroupy

Text otevřeného dopisu vedení ÚOOZ ministru Chovancovi

Vážený pane ministře,

my, vedoucí odborů a expozitur Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování, již nemůžeme mlčet k chystaným záměrům vedení Policie ČR, které mají vést k zásadním organizačním změnám uvnitř policie. Dnes v odpoledních hodinách jsme se zúčastnili jednání s vedením policejního prezidia, kde nám konečně byla tato vize představena.

Vedení Policie ČR nás v žádném případě nepřesvědčilo o připravenosti veškerých chystaných změn. Nebylo nám schopno zodpovědět konkrétní dotazy týkající se základního chodu nového policejního útvaru vznikajícího od 1. července 2016. Na veškeré naše dotazy jsme dostali pouze jedinou stále opakující se odpověď, že vše bude řešit jakýsi blíže nespecifikovaný přípravný výbor.

Jediná konkrétní věc, kterou jsme se dozvěděli z úst policejního prezidenta, bylo konstatování, že k 1. červenci 2016 ke změně dojde a pro policisty obou útvarů je připraven motivační program v podobě zvýšení platů. Toto zvýšení doplnil slovy, že bude následovat, pokud k této změně dojde, "jako že k ní dojde".

Přímo na místě z naší strany zaznělo vyslovení nedůvěry vedení policejního prezidia a někteří z nás, včetně samotného ředitele útvaru plk. Šlachty a jeho 1. náměstka, oznámili policejnímu prezidentovi, že na tomto projektu se odmítají podílet a předloží žádost o uvolnění ze služebního poměru.

Překotná rychlost, nepřipravenost, absence jakékoliv analýzy dopadů na trestní řízení nás vede k jednoznačnému závěru. Za těchto okolností musíme konstatovat, že nedůvěřujeme celému tomuto konceptu a nedůvěřujeme vedení Policie ČR, že tyto záměry jsou vedeny čistě snahou o zlepšení a zkvalitnění práce na poli boje s organizovaným zločinem. Za stávající situace jsme přesvědčeni, že tímto krokem budou zásadně ovlivněna probíhající trestní řízení.

Žádáme Vás, pane ministře, abyste pozastavil tuto nelogickou a práci ohrožující organizační změnu. Zveme Vás na náš útvar k diskusi na toto téma a jsme připraveni Vám předložit věcné argumenty proti stávajícímu návrhu a alternativní způsoby řešení boje s organizovaným zločinem. Nebráníme se změnám, bráníme se znásilňování.

Praha 9. června 2016

plk. Mgr. Fiala Luboš, plk. Ing. Foglar Marek, plk. Mgr. Žebro Martin, plk. Ing. Vopršal Petr, plk. Ing. Dreksler Jiří, plk. Mgr. Kwasniaková Vendula, plk. Mgr. Pele Jaroši, plk. Mgr. Ráž Jiří, plk. Mgr. Plíva Roman, plk. Mgr. Hanták Pavel, plk. Mgr. Kudrle David, plk. Mgr. Kincl Michal, plk. Mgr. Janás Jan, plk. Mgr. Jirásek Roman, plk. Mgr. Ohnoutka RÍQ, plk. Mgr. Komárek Jiří, plk. Mgr. Nezbeda Radek.

* * *

P.S.

Takovéto jednání je plně podpořeno čl. 23 LPZS, která je součástí Ústavy České republiky:

„Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“

* * *

Laskavější, jemnější Šuman

Jednou z největších záhad posledních měsíců vlády Bohuslava Sobotky byla identita skupiny Šuman, která používala svůj twitterový účet k šíření kompromitujících nahrávek a informací z bankovních účtů o Babišově investici do Čapího hnízda, jeho údajném zneužívání daňové správy ke „kleknutí“ na obchodního konkurenta a o vlivu na jím vlastněná média, o nichž tvrdil, že do jejich chodu nebude vůbec zasahovat. Někteří investigativní novináři mluvili o tom, že se blíží odhalení zdroje, od kterého informace unikají. To je skoro jako blížit se odhalení jehly v kupce sena. Šuman zůstává přízrakem, ale v období po volbách zmírnil tón a uveřejňuje informace, které se vejdou do mantinelů běžné politické soutěže. Šumanovi nemůže nikdo vyčítat, pokud náhle znejistěl. Andrej Babiš brzy převezme tajné služby, ministerstvo vnitra a ČEZ, tedy logické podezřelé. Nedá se tak vyloučit, že se najde nějaký odpadlík ze skupiny Šuman, který bude Babiše žádat o odpuštění a přízeň.

* * *

Jana Lorencová

22 prosinec v 12:07 ·

Snad nejabsurdnějšího divadla v historii polistopadového soudnictví se veřejnost dočkala včera odpoledne u Obv. soudu pro Prahu 1. v Karmelitské. Dva dny před Vánoci přesvědčila soudkyně veřejnost, jak se také dá vykládat v praxi "nezávislost" soudů, resp. soudců a jak vypadá spravedlnost v těch "správných rukách". Za zveřejnění neoddiskutovatelně pravdivých faktů o poměrech v policii, byl odsouzen bývalý elitní detektiv Komárek k deseti měsícům (podmíněně). Co na tom, že výpovědi svědků jednoznačně potvrdily pravdivost Komárkova přesvědčení, že jde přinejmenším o podezření z brutálního úniku informací v souvislosti s osobou policejního prezidenta (pusťte si znovu Kauzy Jaromíra Soukupa), co na tom, že veřejnost má plné právo to vědět, konec konců i policie je placená z našich daní (!) . Marně pátrám v paměti po podobné frašce, jako byla ta včerejší. Jak moc si vážíme našich soudů a soudců dala najevo veřejnost téměř hromadným opuštěním jednací síně ihned po vyhlášení rozsudku. Neumím si představit "brutálnější" vyjádření "pohrdání soudem", než by byla téměř prázdná jednací síň, do níž by přednášela paní soudkyně jeho zdůvodnění....

* * *

Emauzy 16.12.2017: 30. výročí Desetiletí duchovní obnovy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.60 (10 Votes)
Share
Přidat komentář