Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Drahos Zeman

326 795 Čechů si vybralo svého prezidenta

Aktivistka ze Zemanovy volební místnosti: Čeští policisté mi říkali k*rvo

POMNI: Jako jedna vlašťovka jaro nedělá, jedna jedovatá houba všechny neotráví a jaro nakonec opanuje všechny. Nebezpečí otrávenosti a lhostejnostiLN Ukrajinka 160118 mnohých tvoří chaos. Ten ochromí společnost a bezmocnost všech. K.Mrzílek.

Nejvyšší ústavní činitel země mravně nemocné společnosti je v její „léčbě“ hlavní osoba. Země si prošla mnohým v posledním století. Poznamenalo to její duši a charakter. Ztratila paměť, duši, kulturu, tradici elitu, to nejlepší a ty nejlepší. O to důležitější je, aby byl president viditelným nositelem a příkladem potřebných hodnot.

Vše nasvědčuje tomu, že Jiří Drahoš jasně zvítězí a nelze vyloučit, že vzhledem k chování Zemana půjdou volit i ti, co v prvním kole k volbám nešli. Vůbec nelze vyloučit, že i ruští trollové před volbou zaktivní. Jediné riziko budou obě debaty kandidátů, kdy bude hodně záležet na přípravě Drahoše jeho poradci. Nicméně po postupu do druhého kola už hovořil podstatně lépe. Nelze pochybovat, že Zeman využije maximálně svých schopností „zničit“ protivníka. Důležité bude, aby Drahoš zůstal při debatách klidný, věcný a bude-li nutno Zemanovi připomněl jeho četná selhání a kladl mu jasné otázky „na tělo“.

Připomeňme si některá: „Viróza“ u korunovačních klenotů po návštěvě ruské ambasády, porušení zákazu kouření v ČT, kauzu Peroutky, kauzu Ivany Kyzourové, prověrka Mlynáře, roli Nejedlého. Proč za účasti presidenta Rakouska odhalil pamětní desku na nádraží ve Stochově pouze v češtině a v Lánech při návštěvě prezidenta Číny zasadil strom s tabulkou v češtině i čínštině? Bude následovat při návštěvě Putina v Lánech ruská „berjozka“ s tabulkou v ruštině? Doufejme, že budeme obojího ušetřeni. Jeho servilita vůči Rusku a Číně (servilis - latinsky otrocký, původně status otroka. V novověku nabylo metaforický význam nedůstojného, podlézavého chování). Zato na EU si troufá, kdy se chová jako „pán světa“.

Proč neudělil milost Kájínkovi dříve a ne až před volbami? Proč musí lhát, že ho podporuje Karel Gott? Musí být na tom dost zoufale, stejně jako je zoufalý z představy, že by měl odevzdat svoji funkci do rukou předsedy Senátu Milana Štěcha…     

Bývalý president SRN Joachim Gauck se nebál hovořit při návštěvě Číny i o lidských právech. Zeman v Číně raději hovoří o krtkovi… Připomeňme si masakr v Pekingu v roce 1989: "Studenty vyrozuměli, že mají hodinu na to, aby opustili náměstí, ale po pěti minutách na ně zaútočily tanky," napsal ambasador. "Studenti se chytili za ruce, ale byli sraženi tanky. Ty pak přejížděly znovu a znovu těla, rozmačkávaly je na paštiku a zbytky shrnul buldozer. Pozůstatky pak byly spáleny a hadicí spláchnuty do stoky," vylíčil velvyslanec. "Čtyři studentky prosily o své životy, ale skončily probodnuté bajonety," dodal.

Voličů ve stylu „Už dost Zemana“ přibývá. Kdesi jsem četl: „Já budu volit třeba houpacího koně, jen když to nevyhraje Zeman, docela výstižné. Výstižný je i článek Saši Mitrofanova. Také jsou zajímavé články k tématu ukrajinské aktivistky na ČTK, LN a Tomáše Peciny - Nápis Zeman's Putin's slut (nikoli děvka, to odpovídá spíš anglickému bitch, nýbrž, prominete-li, úplně jednoduchá kurva) je politickou proklamací par excellence, a to proklamací skutkově rozhodně nikoli nepodloženou…

Ztratili jsme přirozenou schopnost komunikace, díváme se pomocí techniky na životy druhých, považujeme to za „život“, místo abychom své životy skutečně žili – o to snadněji jsme manipulováni aniž tušíme. Znát své sousedy, okolí, vyprávět si, komunikovat, žít přítomností a pomáhat si navzájem, to je cesta. Život je plně, trvale žitá přítomnost, nic jiného.

President by měl být sám příkladem, podporovat dobro a plně využívat svých pravomocí a své „viditelnosti“. Skutečné hodnoty a jejich cenu si uvědomuje ten, kdo trpěl, bojoval a obětoval. Dobře to ví Ukrajinci a Poláci, kteří nám mohou být v mnohém příkladem. V tomto smyslu přeji vítězství Jiřímu Drahošovi, který tyto hodnoty bude svým osobním příkladem jistě podporovat a šířit tak, jak mu to umožňují omezené, ale přesto nemalé možnosti presidentského úřadu. Od současného prezidenta jsme se toho nedočkali a nikdy nedočkáme. Jedná vždy účelově, nikdy opravdově.

Nezapomínejme, že Zemana volí převážně lidé bez maturity a staří lidé, tedy méně informováni a o to snadněji manipulovatelní. Toho Zeman mistrně využívá, resp. zneužívá. Věřme, že nadcházející obě debaty a informace médií pomohou i těmto voličům k přehodnocení jejich volby, aby jejich hlas posloužil skutečně i jejich zájmům a ne zájmům Zemana. Drahoš nemusel, byť v dobré víře, ale netakticky vyzývat Zemana k veřejně debatě (mohl jen vyčkat a reagovat na pozvání televizí). Je dobré, že trvá na tom, že každý kandidát si určí sám jakou televizní stanici, kde vystoupí. To je vskutku demokratická vizitka Drahoše, která Zemanovi jistě radost nedělá. Třeba ho potěší, až mu zase gen. řed. ČT Petr Dvořák přinese popelníček…

V této přechodné fázi, kdy neexistuje občanská společnost je třeba lídrů, kteří ji vyvedou z krize, aby se nezničila sama. Modleme se a udělejme vše proto, aby lídři a politici začali sloužit občanům, zemi a ne mocným v pozadí, pro které jsou občané a země jen prostředkem a nástrojem k posílení moci. Jinak hrozí postupný zánik země - nejprve mravní po němž následuje zákonitě bída, chaos a anarchie. Komu by to vyhovovalo nemusím snad nikomu připomínat.

Buďme občany a jděme k presidentským volbám i kvůli našim potomkům – bude to referendum o nás, naší společnosti, naší zemi a jejím budoucím směřování!

 

Jan Šinágl, 14.1.2018

* * *

Koho volit presidentem České republiky?1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.95 (21 Votes)
Share
Přidat komentář