Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 21.06.2018 16:14
  Češi míří zpět ke komunismu ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 15:05
  Ano, lékařská zkaženostdnešní Číny je obrovská. Řekl bych ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 11:14
  I po váce bylo soužití Čechů a Němců možné. U nás v Chebu ...

  Read more...

   
 • 20.06.2018 21:23
  Pane Horský, pokud si přečtete knihu Alexandry Alvarové ...

  Read more...

   
 • 20.06.2018 20:30
  Taková označení dostala německá kancléřka Merkel nikoliv ...

  Read more...

   
 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

MS Praha Vit a spol prg 010318Ve věci největšího daňového podvodu pokračovalo jednání u MS Praha ve Spálené dne 1.3.2018 od 9:00 hod. Celý den byly na pořadu odposlechy. ČT byla na místě, ale zajímala ji jiná kauza. Ani tu mezi 29 příspěvky v UDÁLOSTECH neodvysílala?! Referovala o ní pouze iDNES. Rozhodně by také zajímala veřejnost. Týkala se PČR.

Chápu, že ČT zajímá hlavně začátek a konec kauz, ale ani o zahájení této kauzy takřka před rokem, ačkoliv byla na místě, neprojevila zájem a natáčela raději změnu soudce v kauze Nečas – Nagyová. Tentokrát žalovaní neuspěli, kdy požadovali (opět pouze u mne) zákaz pořizování zvukového záznamu na veřejném jednání, stejně jako takřka před rokem. Soudkyně tentokrát nezakázala pořizování zvukového záznamu. Na reálném základě upřednostnila právo veřejnosti na informace před právem na ochranu osobnosti. Níže si můžete poslechnout jednu otřesnou ukázku z odposlechů.

Obrátil se na mne jeden z poškozených věřitelů, který marně hledá jednoho z obžalovaných Jana Šafáře. Chtěl jsem se zeptat soudkyně Kříkavové, zda už byl vyslechnut. Její reakce: „Nebudu Vám odpovídat na otázky, nebudu s Vámi mluvit, opusťte soudní síň“. Jeho advokáta jsem už nestihl oslovit, zato státní zástupkyně mi potvrdila, že se Jan Šafář k soudu ještě nikdy nedostavil. PČR a VSZ v Praze jsem pomáhal při vyšetřování. Pokud si poslechnete ukázku z odposlechu, nebudete se mu divit. Týkala se ho největší část odposlechů.

ÚVOD JEDNÁNÍ - JUDr. Monika Kříkavová seznamuje s plánem odposlechů.

ROZHOVOR - Jana Šafář a jeho obchodní partner.

Těch ostatních ctěné čtenáře ušetřím – způsoby a praktiky bezcharakterní lidské spodiny, které mají s poctivě obchodující firmou málo, resp. vůbec nic společného. Můžeme jen doufat, že k jejich praktikám nepatří metody, kterých je v současnosti plné Slovensko.

Několik doplňujících postřehů: Soudkyně si postěžovala, že PČR neprovedla přepis odposlechů. Žalovaní neměli žádné pevné linky, pouze mobily. Peníze se často předávaly „ručně“. Zboží bylo zaplaceno a nebylo na skladě: „Máme to tak komerčně nastaveno. Fungujeme na důvěře“. Jeden ze zákazníků řekl, že má pocit „návštěvy besídky základní školy.“ Tři pozvaní svědci se opakovaně nedostavují – jeden z nich je právě Jan Šafář.

Další termín je nařízen na 13.března od 9:00 hod., kdy bude pokračováno v poslechu odposlechů.

 

Jan Šinágl, 6.3.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (6 Votes)
Share
Přidat komentář