Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 25.05.2018 12:47
  Děkuji za bleskové hodnocení pane Šinágl.

  Read more...

   
 • 25.05.2018 12:44
  Vždycky jsem fandil Polákům, nejen za Solidarnošč, ale i ...

  Read more...

   
 • 25.05.2018 12:14
  Po vraždě Politkovské vítali Němci Putina při návštěve s ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 07:49
  Na tvrdo bych dal CSSD do exekuce a obestavil jim celý majetek.

  Read more...

   
 • 24.05.2018 06:55
  Už dlouho přemýšlím o věcech obecných, i o politice. Například ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 02:29
  Excellent article ⲟnce аgain. Tһanks a lot=)

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Padevet Masini aversDne 7.3.2018 se na hřbitově v Lánech tradičně vzpomnělo výročí narození TGM. Kdysi jsem tam zapěl za účasti široké veřejnosti a prezidenta Klause i slovenskou část, lidé se přidali a prezident mi poděkoval. Příště už vojenská hudba hrála i druhou část. Dnes už se nehraje žádná hymna, ale ani veřejnost jsem v televizi nezahlédl, zato ochranku za každým hrobem. Zřejmě už veřejnost slaví sama, či časové důvody velely prezidentovy jinak?

Včera se dožil Josef Mašín 86 let. K narozeninám dostal dárek v podobě knihy Jiřího Paděvěta „Průvodce - Odbojová skupina bratří Mašínů“. Její křest proběhl v kavárně knihkupectví ACADEMIA dne 6.března za účasti paní Zdeny Mašínové. Bohužel na Google žádné fotografie nejsou. O akci jsem nebyl informován, jinak bych natočil video, ale pokud byl na místě bývalý premiér Topolánek a předseda lidovců Bělobrádek, tak bych toho asi mnoho nenatočil. Jejich morální profil nelze vůbec s Josefem Mašínem srovnávat.

Zítra, 10. března uplyne 70 let od zavraždění Jana Masaryka v roce 1948. Že to byla vražda už dnes dostupné informace jasně potvrzují. Sebevrah nepadá nikdy šikmo z okna. Jan Masaryk unikal po římse, než se zřítil. Tomu také odpovídá poloha dopadu jeho těla mimo svislice vedené z okna, kde bydlel. Psal jsem o tom už ve svém článku ze dne 30.9.2012 - Jan Masaryk byl zavražděn – kde si můžete přečíst i pitevní zprávu MUDr. Josefa Teplého. Dále cituji ze článku: Podle některých zahraničních zpráv, především podle studie bývalého pracovníka britské tajné služby Cookridge, měl Teplý nadiktovat před svou smrtí třem svým důvěrným přátelům závěť, která říká: „Agent Bezpečnosti stáhl pokrývku a já jsem ohromen rozpoznal v onom muži, oblečeném do pyžama, Jana Masaryka. Nařídil jsem rozepnout horní část pyžama a všiml jsem si, že všude po těle jsou podlitiny a šrámy, které se zdály známkami násilí. Viděl jsem v zátylku známku střelné rány.“ Na to měl Nosek, který byl na místě přítomen, přikázat MUDr. Teplému, aby podepsal úmrtní list s hotovým závěrem: „sebevražda“. …

Rusové nikdy nezapomínají. Připomínám aktuální otravu nervovým plynem bývalého plk. KGB a jeho dcery v Londýně, kteří nyní bojují o život. Držme jim palce. Vůbec nevylučuji, že utrpení při umírání mohlo být také naplánováno, podobně jako u Litviněnka, který v Londýně podlehl atentátu radioaktivním prvkem. Důstojník britské tajné služby to vystihl přesně: „Nikdy bychom si nedovolili našeho agenta, který zradil a byl vyměněn, zavraždit v Rusku. To je popření nepsaných pravidel špionážních služeb.“

Kdysi jsem někde četl, že součástí školení nových důstojníků KGB je promítání filmu, jak zaživa upalují v krematoriu ruského agenta, který zradil. Nelze vůbec vyloučit, že dnes používají „humánnější“ metody… Rusové rozhodně nezapomínají, neodpouštějí a na vykonání pomsty si počkají i několik let.

Odbojová skupina bratří Mašínů dobře věděla proč a za co bojuje. Pokračovala v boji za svobodu a demokratické hodnoty, který začali slavní Tři Králové Josef Mašín, Václav Morávek a Josef Balabán. Tři První Králové bojovali proti nacismu a druzí proti stejně zločinnému komunismu. Kdo nebojuje, svobodu ztratí. Tehdy bylo bojovníků málo.

Dnes opět hrozí ztráta svobody. Budeme opět jen čekat a jen naříkat, že nám nikdo nechce pomoci a že nás někdo zradil? To není postoj svobodného člověka, ale otroka a sluhy. Ještě máme volbu!

 

Jan Šinágl, 9.3.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share
Přidat komentář