Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Accolade CZAd: MfD: Italská policie má podezření na praní špinavých peněz v Praze

"Dělali jsme konkrétní kauzy spojené s daňovými podvody nebo obchodu s kokainem. Tam Italové byli. Zjistili jsme, že tu ale mají spíše své lidi z řad Čechů, kteří pro ně dělají. Ne že by tady byli nějak ve velkém usazení." Plk. Robert Šlachta (bývalý ředitel zlikvidovaného ÚOOZ (Útvar na Odhalování Organizovaného Zločinu).

Kratina Milan graf

Italský kapitál je v ČR přítomen a nejenom v Praze. I v Žebráku v průmyslové zóně se angažovala pobočka firmy Accolade CZ s.r.o. Tehdy to byla Accolade CZ XIII.Soustal Zdenek graf s.r.o., dnes už zrušena. Existovala od 13.11.2014
do 15.12.2017. Ve věci se angažoval náš spolek Stroupinská Lípa z.s. a byl „odměněn“ požadavkem tuším 6 milionů korun s hrozící žalobou. S pomocí právníka jsme se dokázali ubránit. Bohužel došly nám finance od sponzora, takže jsme ve sporu nemohli pokračovat. Našeho právníka měl navštívit i starosta obce ještě s jedním mužem? Obávám se, že to na naši podporu nebylo. Velký kapitál má dostatek peněz na dlouholeté soudní spory na rozdíl od spolků…

Podívejte se na pobočky se zřejmým miliardovým italským kapitálem a s ručeným omezením. Akcionáři se tak nemohou podělit o zisk. Jejich čeští zástupci to pěkně „rozjeli“. Poslední založená společnost už má pořadové číslo 39 - Accolade CZ XXXIX s.r.o. (vznikla 9.8.2017). Nově společnosti jsou zakládány a staré rušeny. Pánové Milan Kratina (aktuálně působí a působil v 80 společnostech) a Zdeněk Šoustal (aktuálně působí a působil v 119 společnostech) se skutečně pracovití – doporučuji hlavně k prohlédnutí oba grafy znázorňující propojení všech společností! Obávám se, že společnosti kde působí nedokáží ani vyjmenovat zpaměti?! Je to normální? Samozřejmě že ne! V českém absurdistánu se ale ničemu meze nekladou. Jistě je po právní stránce vše dobře ošetřeno. Bohužel platí pouze zákony psané. Suďte dle nepsaných zákonů mravních…

Znalci scény tvrdí, že se při tomto typu podnikání v podstatě jen zakoupí pozemky, domluví se stavba a potom se to prodává bance jako neriziková investice, kdy je předem vše domluveno kdo bude kupovat apod.? Na místě je legitimní otázka, kde a jak takovéto firmy přišly ke kapitálu?

Naše země je doslova vykupována a prodávána. Nemám samozřejmě důkazy jak přišla firma Accolade k finančním prostředkům, které jí umožňují tento druh podnikání. Ve SRN to italské firmy také zkusily a narazily na odpor. Přesunuly se na východ, kde podnikaly bez problémů. Vraždy Jána Kucniaka a Martiny Kušnírové spustily lavinu a odhalily temné pozadí podnikání italského kapitálu s propojením až do nejvyšších vládních míst. U nás se zdá na pohled vše v pořádku, ale nedělejme si iluze. Kde je hodně peněz, mají to dobré mravy vždy těžké. Pokud je ohrožováno životní prostředí, které se samo bránit nemůže, jsme ohrožováni všichni, bez rozdílu. Budeme-li nečinní a jen přihlížet, můžeme jednoho dne zjistit, že naše země a její bohatství nám už patří jen podle názvu!  

* * *

MfD: Italská policie má podezření na praní špinavých peněz v Praze

Italská prokuratura vyšetřuje bývalého manažera banky UniCredit Massimiliana Fossatiho kvůli podezření, že se s realitním byznysmenem Claudiem Leem Personnettazem podílel na praní italských špinavých peněz v Praze, napsala Mladá fronta Dnes (MfD). Personnettaz vede společnosti, které skupují luxusní domy v centru Prahy a italští detektivové na něj přišli, když se zabývali aktivitami mafie ’Ndrangheta na severu Itálie, uvedl list. Firmy, které Personnettaz kontroluje, nakupovaly domy na Národní třídě, u Staroměstského náměstí či pod Pražským hradem. Jeho vyšetřování zatím nevedlo k žádnému odsouzení, píše deník. O aktivity kalábri jsk&eacu te; mafie ’Ndrangheta se začala česká média zajímat poté, co byl na Slovensku zavražděn se svou snoubenkou novinář Ján Kuciak, který psal o podnikání rodin z prostředí italské Kalábrie na východě Slovenska. "Dělali jsme konkrétní kauzy spojené s daňovými podvody nebo obchodu s kokainem. Tam Italové byli. Zjistili jsme, že tu ale mají spíše své lidi z řad Čechů, kteří pro ně dělají. Ne že by tady byli nějak ve velkém usazení," řekl Respektu bývalý šéf protimafiánské jednotky Robert Šlachta. O prorůstání do politiky české tajné služby žádné poznatky nemají. ČRo, 12.3.2018

* * *

Samozřejmě nemohu vyloučit další žalobu Accolade.CZ za tento článek, byť je napsán zcela ve smyslu Ústavou ČR zaručené svobody slova, projevu a práva veřejnosti na informace. Za tato ústavou zaručená a využívaná práva, jsem byl dosud „odměněn“ dvěma žalobami na cca 6 milionů korun a 4 exekucemi ve výši cca ½ milionu korun se zastavením domu, pozemku a bankovních kont.

Pokud bych v soudních sporech neuspěl, bylo by to důkazem, že demokratické instituce státu selhávají. Potom je občan povinován postavit se na odpor, dle čl. 23, proti každému kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod. Tak daleko, doufám, ještě nejsme a věřím ani nebudeme – pokud se začneme chovat jako občané a aktivně zajímat o veřejný život.

 

Jan Šinágl, 13.3.2018

* * *

FATÁLNÍ SELHÁNÍ POLICIE - Ján Kuciak a Martina Kušnírová mohli žít

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.89 (9 Votes)
Share

Komentáře   

-3 #1 Martin Donda 2018-03-13 08:58
Jejich osvědčený styl korupce možná zapůsobil svého času i na starostu Žebráku. Málokdo odolá jejich "štědrosti". Tito "obdarovaní" přičinlivý úředníci, pak zahoří "spravedlivým" hněvem, když někdo upozorní na osobní obohacování, že jdou na vlastní pěst třeba vraždit, jako se to stalo na Slovensku, a jsou ve své pomatenosti přesvědčeni, že se tak děje pro dobro. Z našeho pohledu jejich vlastní prospěch. Z jejich pohledu o "Dobro absolutní". Toto "dobro" prospěje jim osobně, bohužel na úkor zničení druhých.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)