Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Volny Lubomir a domyČlenové Okamurovy strany vypovídali na policii, že museli v e-shopu SPD kupovat šály a placky za tisíce

Okamura vyhrál spor s úřady o tubusový dům. Bagry se už zakously do Břevnova

Pět let pronajímá poslanec SPD Lubomír Volný byty chudým rodinám o kterých SPD mluví jako o parazitech. Volný od nich dostává nájemné, které platí Filip a Okamurastát. Cena odpovídá luxusnímu bydlení, ačkoli jde o byty podřadné kvality. Nájemníci se bojí, že by skončili na ulici. Poslanec SPD je obávaný i jako krajský šéf SPD. Místopředseda Sněmovny Tomio Okamura to dobře ví, přesto tohoto vyděrače a příživníka veřejně obhajuje?! Další ostuda parlamentu. Okamura ustál hlasování o odvolání z funkce místopředsedy Sněmovny.

Lidé jako poslanec Volný, pokud o lidech lze vůbec hovořit, vystupují sebejistě, arogantně jisti si svoji mocí a nepostižitelností. Jsou v podstatě nemocní z moci. Pořad Reportéři ČT s názvem POSLANCOVY DRAHÉ BYTY, byl odvysílán 12.3.2018. Na svých profilech na českých sociálních sítích opakovaně šíří nepodložené informace, útočí na lidi odlišných ras, vyznání a názorů a šíří ruskou státní propagandu. Člověk musí vidět, aby uvěřil takové zrůdnosti. Nejsou to normální lidé. Takovým skutečně vyspělá společnost získat takto odpovědná místa neumožní, případně je včas umísťuje do patřičných zařízení ať už z důvodů trestních či léčebních. Pokud společnost dopustí, aby se takovýto lidé stali poslanci, tak je sama těžce mravně a morálně nemocná.

Filip a Halo novinyJe třeba připomenout i současného a bývalého místopředsedu Sněmovny, předsedu KSČM Vojtěcha Filipa, usvědčeného, vědomého spolupracovníka StB „Falmera“. Měl s StB 55 schůzek, udával a byl finančně odměňován.

Podle původního rozsudku Okresního soudu v Českých Budějovicích z roku 1992 ovšem s StB nespolupracoval vědomě. Příslušný svazek StB publikoval v říjnu 2005 na svých internetových stránkách historik Bořivoj Čelovský. Pozdější rozhodnutí téhož soudu z 4. července 2006 předešlý výrok přehodnotilo: Filip podle něj spolupracoval vědomě, jen nevěděl, že zpravodajská služba, jíž závazek podepsal, byla organizačně zařazena pod StB.  

V listopadu 2013 byl zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny. V tajné volbě 151 hlasů. V listopadu 2017 se stal opět místopředsedou Poslanecké sněmovny. Dostal 121 hlasů.

Už chápete, proč je volba místopředsedů dolní komory parlamentu tajná? Kdo by se chtěl z demokratů veřejně chlubit, že dává hlas komunistovi, předsedovy strany, která je stoupencem stejně zločinné ideologie jako je nacistická. Možná, pokud by se zveřejnil seznam všech členů KSČ, bychom mezi hlasujícími poslanci pro Filipa našli většinu bývalých komunistů, nebo pocházejících z komunistických rodin? Není nad stranickou disciplínu.

Jan Masaryk: „Komunismus je 10% ideologie a 90% taktiky.“ Potom se nedivme co nám „demokratický“ parlament, resp. odpudivá žumpa demokracie předvádí. Práci pro zemi nahrazují jen prázdná slova a gesta. Od pohrobků totalitního, zločinného systému nelze očekávat nic jiného. Na druhé straně si občané nic jiného nezaslouží, pokud to svoji občanskou pasivitou umožňují. Pouhá kritika a nadávání doma nic nezmění a nikoho a nic neohrozí.

Z internetu: „Jaký my jsme ubohý národ... kariéristů, udavačů, patolízalů, ubožáků, podvodníků, zlodějů, jenom ne vlastenců…“ To nepochybně řekne většina občanů, ale nejsem si už tak jistý, zda tato většina svým chováním a činy se nechová podobně, resp. nemá sklony k podobnému chování? Odolat moci a penězům vyžaduje pevný charakter a morální zásady. To začíná výchovou, vzděláním, aktivním osobním příkladem a občanskou angažovaností.   

Začneme druhé století od vzniku státu jinak? Doufejme, ale jenom doufat nestačí, jinak se budeme dočkávat stále stejného, nevědomě sloužit zlu a umožňovat bezpracné žití neschopným na úkor nás všech. Hledejme vinu nejprve vždy u sebe, ti druzí jen využívají naší nečinnosti a občanské pasivity. V jejich bezcharakternosti je to pro ně zcela přirozené. Míra ochoty každého z nás bojovat, riskovat a obětovat, bude i určovat míru potřebných společenských změn.

 

Jan Šinágl, 14.3.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.67 (9 Votes)
Share
Přidat komentář