Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.01.2019 11:01
  Za Palachem - oběť pouze k připomínání. Tragedií je, že oběť ...

  Read more...

   
 • 11.01.2019 14:39
  Ohledně taktiky byl citován Jan Masaryk. Komunistická ideologie ...

  Read more...

   
 • 11.01.2019 10:48
  Jakmile by se ukázala léčebná metoda MUDr. Fortýna jako ...

  Read more...

   
 • 10.01.2019 09:00
  Způsob jakým se s panem Vonkou jednalo v Česku připomíná ...

  Read more...

   
 • 08.01.2019 16:22
  Uprímný dík panu JUDr. Heinovi a Vám za “Míru humanity”. Je to ...

  Read more...

   
 • 08.01.2019 16:18
  Mohu být hrdý. Hrdý na svého presidenta. Presidenta, který i ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Michal a HV smutniManžel zpěvačky Heleny Vondráčkové Martin Michal je mistrem republiky v soudních sporech. Její nevlastní syn Antonín Michal si pomalu může nárokovat stejný titul v daňových únicích. Obchody obou mužů vykazují jistou podobnost. Nabízí se otázka, zda kvůli muži nepřijde popová diva o všechno. Týden, 15.12.2012.

MS Praha, 9.5.2018: Omluva časopisu TÝDEN žalobcům MM a HV zamítnuta, protože nemůže být potřebnou satisfakcí. Dostatečnou satisfakcí je tak 100.000,-Kč každému ze žalobců. Za zveřejnění pravdy a využití svobody slova tak soud demokratické země trestá časopis.

Soudkyně JUDr. Jaroslava Lobotková (sp.zn. 32C 28/2013) – ze zdůvodnění rozsudku:

Zveřejnění omluvy nemůže být satisfakcí. „I když se nejedná o objektivní informace způsobilé zasáhnout do občansko právní sféry, je možno přiznat finanční satisfakci právě s přihlédnutím k tomu, že omluva není přiléhavá“, tolik ze zrušujícího usnesení VS Praha. Na druhé straně je požadovaná částka 300.000,-Kč pro každého mnoho. Takové částky se přiznávají např. rodičům za úmrtí dítěte, tak je to naprosto nepřiměřené. Částka 100.000,-Kč je přiměřená všem těmto okolnostem. Náklady jsem přiznala zcela, protože opravdu bylo prokázáno, že ty články byly tendenční a naprosto nepřiléhavé okolnostem, které byly zjištěny, protože k zásahu do občanskoprávní sféry žalobců došlo.

Osoby veřejně známé v tomto ohledu nepoužívají žádné ochrany. NS jistě rozsudek zruší. Pokud by měl MM dostat 100.000,-Kč, potom by skončily v rukou exekutora, kdy dluží cca 20 milionů korun. Jeho syn Antonín Michal je obviněn spolu s dalšími s daňových podvodů v miliardové výši (aktuálně  projednává MS Praha už 13 měsíců!). Pokud se Týden neodvolá, po uplynutí 15 denní lhůty musí být do 3 dnů žalobcům zaplaceno. PČR byl MM usvědčen jako podvodník. HV musela zastavit rodinný dům, aby si mohla vzít finanční půjčku od banky, ale to pro soudkyni, bývalou členku KSČ, není zřejmě vůbec důležité. O výsledku vyšetřování PČR jsem ji informoval na konci první části jednání, o zastavení domu po vyhlášení rozsudku.

V době zveřejnění článku už byl pan MM podvodníkem. Jeho synovi se vina právě prokazuje – časopis Týden vyslovil prognózu podobnosti otce a syna už před šesti lety. Za veřejnost a média jsem byl v soudní síni osamocen. Soudkyně zapsala do protokolu „Jednáno za přítomnosti veřejnosti, přítomen Jan Šinágl“ po mém oznámení pořizování zvukového záznamu. Dle zákona soudce jen bere na vědomí. Při příchodu do soudní síně šla kolem obou obhájců mlčky. Až na mé „Dobrý den paní soudkyně“, odpověděla tiše „Dobrý den“.

Právní oddělení, redakci a vedení časopisu TÝDEN jsem informoval.

Tento rozsudek vstoupí jistě do dějin české justice jako absurdita absurdit, konkurenci má ale velkou...

 

Jan Šinágl, 10.5.2018

* * *

Martin Michal usvědčen policií ČR ze lži a podvodu s titulem JUDr.

První jednání ve věci žaloby AMM na Jana Šinágla na 2.300.000,-Kč

Podepsala Helena Vondráčková Antichartu?

Jan Šinágl: Pravda vyjde najevo jako olej na vodu (PL 3.5.2018)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.71 (7 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)