Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.09.2022 09:44
  Potkal jsem nedávno náhodně jednoho osmnáctiletého studenta Gymnázia ...

  Read more...

   
 • 26.09.2022 08:38
  Nejvzácnější osobnost, ještě s panem Krylem, na které můžeme ...

  Read more...

   
 • 24.09.2022 12:07
  Byl to krásný, nezapomenutelný večer ve společnosti tak vzácné ...

  Read more...

   
 • 23.09.2022 14:33
  Rusové ty nacistické zločince vyměnili za saudskou podporu ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Michal_1Otřesný dokument vysílaný na ČT 2, dne 10. března 2011, by v každé normální zemi okamžitě musel mobilizovat média a všechny občany, kteří si ještě zachovali zdravý rozum – stejně jako skandál s přepadením ČT! Naší zemi vládnou a ovládají ji jiní. Z těch, co tak mají činit, se stali z velké části slouhové, psychopaté, magoři či dokonce obyčejní zločinci, žijící zcela mimo realitu. Jiří Žáček to ve své básni „Škatulata, hejbejte se“ vystihl naprosto přesně, stejně jako karikaturista Slíva vystihl situaci, v jaké pozici se dnes politici v současnosti nacházejí –  riskujeme všichni a ne málo! Na příkladu statečného policisty odhalila ostravská televize v plné nahotě bezpečnostní stav naší země. Pokud nebude link na videoarchiv ČT funkční, můžete shlédnout dokument na You Tube. Do komentáře lze napsat čas, youtube si samo najde místo a můžete tak případně přidat i váš komentář.

 

 

Policista Michal, vyznamenaný jako nejlepší ve svém útvaru za rok 2008 a který dostal šéfa ruskojazyčné mafie tzv. „vora v zakoně“ do vězení, byl nakonec sám účelově obžalován, aby nemohl proti němu svědčit. Obvinění bylo staženo až po osvobozujícím rozsudku a medializaci jeho případu. Na jeho profesní a lidské likvidaci se přímo a prokazatelně podíleli jeho přímí nadřízení, za spolupráce BIS, která mj. účelově podstrčila falešného svědka a kdy bylo účelově manipulováno i s vyšetřovacím spisem! BIS má zájem, aby situace na ruskojazyčné scéně byla stabilní. Dodnes se musí policista skrývat, má strach o svůj život. „Odměna“ za 14 let poctivé práce - a vše je v pořádku! Odpovědní samozřejmě mlčí – i naše „nezávislá“ média a naši „investigativní“ novináři…?!

Další ze zajímavých informací z tohoto dokumentu: KGB určila Václava Havla za presidenta za podmínek, že nebudou žádné represe, žádné faktické změny na MV, MO a v tajných službách, trestní řád a trestní zákon převzat z roku 1960, tedy žádné podstatné změny! Karel Koecher, agent KGB v USA a spoluzakladatel OF, doprovázel Václava Havla jako presidenta do Afriky, při jedné z jeho prvních cest do zahraničí! IPB byla v podstatě zabrána státními úředníky a předána zdarma kamarádům!

Nedivme se, že jeden investor likviduje druhého s pomocí státních orgánů na objednávku politických stran. Ty je obsazují svými lidmi, aby jim poté poslušně plnili jejich „objednávky“! Ukázkovým příkladem a důkazem jejich praktik je „jmenování“ policejního prezidenta Lessyho politiky a odvolání bývalého ministrem vnitra, což je naprosto skandální a v demokratické zemi naprosto nepřijatelné. Logické, že PČR pracuje poté spolehlivě na politickou objednávku.

Kdo vlastní skutečnou výkonnou moc v zemi?

ČEZ je nepochybně největší z „kmotrů“, jako vlastník největšího majetku, alespoň pokud jde o Českou republiku, nemůže tomu nebýt! Že by se jednalo o vzornou, profesionálně vedenou firmu s průhledným a transparentním vedením, neuvěří snad žádný soudný člověk v této zemi. Je čas vyjít do ulic, nechceme-li návrat totalitních časů, metod, opět mít strach a „držet hubu a krok“. Včerejší útok na ČT byl otevřeným útokem na demokracii a svobodu, tedy i útokem na nás, občany. V ničem se chování vojenské policie nelišilo od způsobů ruských okupačních vojsk v roce 1968 v budově ČRo – jenom se nestřílelo, zatím…?!

Ve jménu svobody vítězí anarchie. Pokud nebude situace včas řešena, nebude-li společenská vůle, poroste nutně a zákonitě sociální napětí a neklid, budou hrozit sociální bouře a návrat zažité a nepřirozené potřeby totalitní rovnosti. Nepochybně bude nabízena KSČM, jako součást její dlouhodobé a nikdy nepřerušené zločinné strategie za podpory Kremlu a jeho tajných služeb. Skutečně mocní, ovládající naši zemi se pouze slovních kritiků vůbec neobávají. Neberou je vážně, možná se jimi i baví. Zcela jistě budou reagovat, budou-li přímo v ohrožení takovými občany, jakým byl např. statečný policista Michal a jak otřesně ukázal dokument! Teoreticky nelze ani vyloučit možnost, že dokument mohl mít za cíl i zastrašit. Těžko posoudit míru odvahy autorů či možný vliv mocných v pozadí…?! Pokud by se mělo jednat o druhou možnost, tak už by mohlo být i pozdě. Na každý pád byl dokument vysílán ve stejném čase jako HYDE PARK s ministrem financí Kalouskem, který měl podobnou návštěvnost. Připomnělo mi to stejnou situaci, tuším z roku 2006, kdy na premiéru dokumentu Martina Vadase  „Pravdě podobná příběh Vladimíra Hučína“ na ČT 2, byl nasazen na ČT 1 Bolek Polívka…?!

Dokument Kdyby mě zabili… nebyl nezvykle dlouho ve videoarchivu ČT. Volal jsem do ČT. Bylo mi sděleno, že dokument bude určitě opakován, ale ne tento měsíc. Ve videoarchivu prý není kvůli autorským právům?! Což bylo dost podivné zdůvodnění, úřednice zřejmě nebyla dobře informována. Na každý pád se krátce po mé „intervenci“ dokument ve videoarchivu objevil, což doufám s moji „intervencí“ nesouviselo. Podivné je, že video šlo normálně spustit a najednou je požadován „zásuvný model“. Snad jsou to technické věci a řeší se tak vysoká návštěvnost…?

Mimochodem HYDE PARK s Miroslavem Kalouskem byl dost odpuzující. Není divu, že ministr nepřesvědčil 72% diváků. Kdybych se do pořadu dovolal, zeptal bych se pana ministra, zad chystá také podobnou akci jako nedávno MF a daňové úřady v Řecku? Najali si helikoptéry a „navštívili“ majetky movitých občanů ze vzduchu. Tam, kde shledali rozpor s viditelným bohatstvím a výší daní, nařídili do jednoho měsíce daně zaplatit. Vybrali takřka 40 miliard! Obávám se, že u nás by jedna helikoptéra nestačila majetky podezřelých zmonitorovat ani za měsíc - byla by jich zapotřebí celé letka! Určitě by potom zbylo dost i na důchody, platy lékařů a učitelů! Obávám se, pokud by měl někdo u nás podobný nápad, bylo by mu řečeno, že se „…musí šetřit a nejsou peníze na mimořádné výdaje…“

Veřejnoprávní ČT by měla vysílat slavný americký seriál SEVER PROTI JIHU v hlavním večerním čase, ne odpoledne. Je o skutečných hodnotách! Přizpůsobovat se pokleslým obsahem seriálů a filmů deformovanému myšlení nemalého množství obyvatelstva a hodnotám z totalitní doby, je pokračováním mravního propadu společnosti. Jistě jde i o neschopnost odpovědných, obávám se, že cílenou účelovost nelze vůbec vyloučit!

V každém člověku žije skrytá bestie, a ty rudé kurvy to dobře ví - Dekomunizace české justice je zapotřebí jako soli!

Toto vmetl totalitním soudcům do tváří před svou smrtí 26.4. 1988 Pavel Wonka: „Hněv lidu Vás srazí…“, věřím, že se nemýlil a že neměl tenkrát na mysli jen soudce!

Z komentáře na mém:

„Budu stručný. Pokud zdejší soudci a vykonavatele práva mají z éry totality zafixované, že jenom oni mají právo rozhodovat, tak už je načase, aby českou justici převzali do svých rukou mladí právníci, kteří nejsou pošpinění zhoubnou politikou svých rodičů a prarodičů. Tam je totiž jediné správné východisko, jak z tohoto marastu ven. Pokud tady platí, že zloději, vrazi a ostatní paraziti mají větší práva, než-li postižení, či pozůstalí po obětech, nebude dlouho trvat a bolševická klika brzy převezme řízení tohoto absurdistánu. Pak nebude dlouho trvat a STBácká klika začne opět řídit naše osudy.“ Jiří Peřina, 13.3.2010

Toto vmetl totalitním soudcům do tváří před svou smrtí 26.4. 1988 Pavel Wonka „Hněv lidu Vás srazí…“, věřím, že se nemýlil a že neměl tenkrát na mysli jen soudce!

 

Jan Šinágl, 13.3.2011

P.S.

Až několik týdnů po odvysílání se objevil tento dokument ve videoarchivu ČT:  Nikomu jsem neublížil O fenoménu udavačství za komunistického režimu s někdejšími důstojníky StB i s těmi, které řídili. Režie P. Křemen.

 

Škatulata, hejbejte se (retro)

Škatulata, hejbejte se,

my jsme hoši hraví:

co kdo zbabral na svém postu,

na jiném to spraví.

Odpovědnost za průsery

stačí rychle svalit,

na proradnou opozici,

nebo přímo na lid.

Žili jste si nad poměry,

málo ctili vládu,

jenom vaší vinou dospěl

český grošík k pádu.

Pot a slzy, pot a slzy

na lid český platí

za trest, že chtěl k blahobytu

frčet přímou tratí.

Škatulata, hejbejte se

proč se vzdávat moci,

když nám kryjí záda

věrní mediální šmoci.

- - -

Poučení z toho plyne,

ale hne vám žlučí:

komu vládnou škatulata

bude čím dál chudší.


Jiří Žáček


Zacek_II_Skatulata

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře

+1 #3 Guest 2011-03-20 08:08
Cituji Ludmila Vajďáková:
Stav ve veřejnoprávné ČT je velmi podobný současnému stavu ve veřejnoprávním vysílání ČRo2. Změny, které tam nastaly od 1.2.2011 jsou velmi podobné ČT. To znamená, že namísto kultivovaných pořadů, které tam do 31.1.2011 vysílali, jsou tam pořady bulvární, odvádějící posluchače od důležitých společenských i politických otázek. Většina posluchačů, kteří píšou na diskusní fórum ČRo2 je bezmocná proti vyjádření ředitele Jaromíra Ostrého. Situace v naší republice se stává vážnou, ale jak přimět mladou generaci, aby nebyla jen konzumní a začala se víc starat o věci veřejné, protože mám pocit, že touto politickou situací, která v naší republice panuje, se připravuje půda pro ovládnutí země opět komunisty a mladí, kteří už neznají jejich vládu, protože ji nezažili, velmi rychle uvěří jejich slibům. Mám z toho všeho velmi špatný pocit.

Též mě vždy velice naštve když vidím jak na ty jejich bolševické rejdy staré soudružky vodí svá vnoučata blbnou jim hlavičku. Ten mladík co tam hovoří o právo na práci je též úplně mimo a to již by neměl být nějaký nerozumný človíček bez IQ.
Série pořadů Český dokument by měla vidět větší část mladé generace. Ty však bohužel dají přednost akčním filmům a nebo SuperStar.
+1 #2 Guest 2011-03-19 23:51
Stav ve veřejnoprávné ČT je velmi podobný současnému stavu ve veřejnoprávním vysílání ČRo2. Změny, které tam nastaly od 1.2.2011 jsou velmi podobné ČT. To znamená, že namísto kultivovaných pořadů, které tam do 31.1.2011 vysílali, jsou tam pořady bulvární, odvádějící posluchače od důležitých společenských i politických otázek. Většina posluchačů, kteří píšou na diskusní fórum ČRo2 je bezmocná proti vyjádření ředitele Jaromíra Ostrého. Situace v naší republice se stává vážnou, ale jak přimět mladou generaci, aby nebyla jen konzumní a začala se víc starat o věci veřejné, protože mám pocit, že touto politickou situací, která v naší republice panuje, se připravuje půda pro ovládnutí země opět komunisty a mladí, kteří už neznají jejich vládu, protože ji nezažili, velmi rychle uvěří jejich slibům. Mám z toho všeho velmi špatný pocit.
0 #1 Guest 2011-03-17 13:12
Ano byl to velice zajímavý dokument. Týden předtím byl odvysílán dokument o Kamilu Pixovi a to člověku až zatrnulo jako by se to dělo právě teď a tady.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)