Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2019 08:38
  Mnozí ohnuli páteř, ale mnozí ji také dokázali narovnat.

  Read more...

   
 • 15.07.2019 09:18
  Tomáš Pecina: Karel Gott byl po celá 70. léta symbolem ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 10:58
  V jednotě proti Babišovi jako za komunistů! Ten člověk musí být ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 09:06
  Na tom přece nemůže být nic až tak složitého, chce to udělat ...

  Read more...

   
 • 02.07.2019 18:24
  Vážený pane, děkuji Vám i za projev důvěry, s pochopením pro ...

  Read more...

   
 • 02.07.2019 18:17
  Vážený pane Šinágle, děkuji za Vaši obětavou práci a energii ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

ND ThemosNíže dva soudní smíry uzavřené mezi Národním Divadlem a insolvenčním správcem v konkurzu THEMOS.

Těmito soudními smíry se zajišťuje podstatně větší profit z výtěžku zpeněžení budovy ND pro majoritní věřitele (zejména pro osoby, které nepochybně zmanipulovaly dražbu tak, aby ND zaplatilo přemrštěnou cenu v dražbě). Neuznání pohledávky insolvenčním správcem je zcela absurdní. ND cca 4 roky hradilo provoz budovy dlužníku, nakonec budovu ND koupilo za cca 300 milionů (trojnásobek ceny znaleckého posudku) a ještě ND odepíše dalších 43 milionů.

Celková škoda státu je 343 milionů a těží z toho Tykač s Dienstlem…

KS Brno dne 27.6.2018: Schválení soudního smíru mezi ND a insolvenčním správcem - poškození zájmu ČR (THEMOS s.r.o.) - 8.328.623,47 Kč

KS Brno dne 27.6.2018: Schválení soudního smíru mezi ND a insolvenčním správcem - poškození zájmu ČR (THEMOS s.r.o.) - 34.802.591,20 Kč

O kauze budovy THEMOS natočil skvělý dokument režisér Jiří Krejčík st. NÁROD V SOBĚ. Premiéru měl  13.10.2003. Kupodivu v vysílání ČT není dostupný, ačkoliv ČT vlastní autorská práva, pokud si dobře vzpomínám?

Dokument Jiřího Krejčíka o vleklé kauze restituce a prodeji restaurační budovy Národního divadla - Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný – video není k dispozici

Spolupracoval jsem tehdy v této kauze s panem režisérem Krejčíkem, pomáhal nám i ministr kultury Pavel Dostál.

Ve věci zpřístupnění dokumentu NÁROD V SOBĚ jsem včera zaslal žádost o informace gen. řed. ČT Petru Dvořákovi.

V kauze THEMOS jsem podal trestní oznámení. PČR ho zprvu odložila. Po oznámení na NSZ, následovalo VSZ Praha a přidělení MSZ v Praze, které kauzu dozoruje. Nyní ji vyšetřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu. O dalším vývoji budu informovat.

 

Jan Šinágl, 3.7.2018

* * *

Stát byl okraden o 290 milionů a „zreorganizovaný“ policejní president Tuhý na můj podnět dosud neodpověděl?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #4 Ing. Jiří Potoček 2018-07-07 15:19
........jenom v bázni Boží se uchází zlého; bez té bázně je to takhle ! (((Přísloví: Všeho do času, Pán-Bůh na věky!)))
0 #3 Pepa 2018-07-04 12:44
Trestní oznámení jsou jeho hobby, řekl o manželovi Vondráčkové. A schytal druhé
olomouc.idnes.cz/.../...
+1 #2 Horský 2018-07-04 11:36
Kde na to ten stát bere? A teď opět mistr Štáva s jeho krevní plasmou, s kterou nikdy neobchodoval a přesto má nárok na ohromné odškodnění.Jist ě nejen on, i kamarádi kolem.
+1 #1 Stanislav Vrbík 2018-07-03 16:05
Od nabytí svobody 1989 znova nám platí slova básníkova: "Pozor však. Na prahu jen vlasti pravé stojíme. Není dobojováno. Jsou ještě všude temné síly dravé, a ostnatých drátů k cíli nastláno."
Ty ostnaté dráty, to je často i znemožněný přístup k dokumentům. "Litujeme, ale video není k disoozici." "Musíme těm dotýkačům jejich stamiliony, ukradené s pomocí podplacených lidí samozřejmě, ponechat. Nó, to se nedá nic dělat, takové máme zákony."
Tak se pusťme, se soudy, podle zákonů a bez těch podplacených (nechť je stihne tvrdá ruka zákona) do nápravy křivd. Máme novou vládu, nové lidi, sledujme je, jak odhalují staré podvody, staré tunely.
To není jen Národní divadlo. To jsou taky, kromě jiného, hnízda podvodníků co za 30 stříbrných posílají zisky z vodovodního a kanalizačního hospodářství do Francie, a přitom sedí na židlích starostů, primátorů městských zastupitelů, ve VaK, Moravských a jiných vodárenských. Takových, co ve stínu svých často volených funkcí, přežívají a zisky vodáren stále posílají do Francie, přes protesty občanů kteří je volili, přes snahu dobrovolných aktivistů. Děj se co děj. Už roky města bojují o likvidaci této chátry, a ta na sebe podává žaloby, jenom aby zahltila soudy a co nejdéle udržela neudržitelný stav svého sprostého kšeftu. Jsou tam stovky případů střetu zájmů, stav vodovodní a kanalizační sítě je neudržitelný, vody se tratí do země, nejsou peníze na rozvoj ani na údržbu, nové čtvrti jsou bez kanalizace. Protože:
EÚ předem upozornila, že města, jež svěří hospodaření s vodovodní sítí ziskovým společnostem, nebudou dostávat peníze z fondů EÚ.
To bylo podvodníkům jedno. Hlavně že se stali akcionáři a mají svých 30 stříbrných.
Jako městští a jiní poslanci a současně akcionáři Veolie posílají zisky Veolii a jako její akcionáři dostávají zato dividendy. Střet zámů jak Brno!
A to si ještě ti lumpové, v zájmu svých dividend, zvýšili cenu vody skoro na dvonásobek. Tedy města nedostanou žádné dotace z EÚ. Část zisku jde na dividendy tajně domluveným akcionářům.
Ještě jedna zajímavost. ZVaK byl, a je, městským podnikem. Jeho šéf je současně akcionářem Veolie. Vedení města rovněž. A toto vedení města instalovalo nového šéfa ZVaKu a dalo mu plat 100.000 Kč měsíčně.
No, když je tím akcionářem Veolie, tak to není moc!
Jak bvypadá vodovodní a kanalizační síť zlínska?
No, jako po čtrnáctileté neúdržbě. Jou zde nové čtvrti roky bez kanalizace, desítky procent vody se ztrácí do země, nejsou peníze na investice do úpravy zdrojů pitné vody atd., atd. A Veolia nabízí úvěr!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)