Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 16 @08:00 -
MS Praha - Slezská: Žaloba členů KPV na vedení KPV ČR
út říj 16 @18:00 -
Praha: katedrála sv. Víta: Jan Pavel II.
čt říj 25 @17:30 - 07:30PM
Praha Americké centrum: O přímé demokracii

Nejnovější komentáře

 • 14.10.2018 15:44
  Poslední komentář na těchto webových stránkách je ze dne ...

  Read more...

   
 • 13.09.2018 23:18
  Situace v Diplomatickém servisu byla zhodnocena komplexním ...

  Read more...

   
 • 24.08.2018 12:01
  Tento případ boje politických stran proti nepohodlnému vysokému ...

  Read more...

   
 • 24.08.2018 11:58
  Ke článku KDYŽ SE V PRAZE NĚKDO PŘÍLIŠ DOTKNE REŽIMU BENEŠ ...

  Read more...

   
 • 18.08.2018 07:31
  Pane Mikolášku, bohužel odkaz není funkční? Prosím o zaslání ...

  Read more...

   
 • 18.08.2018 07:16
  Vážený pane Pánku, první zpráva, potomci JAB o tom moc neví.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

P.S. Podle očekávání Google obratem dokument BBC kvůli autorským právům znepřístupnil. Porovnejte kolik dokumentů o zločinech nacismu je trvale přístupných na internetu? O zločinech na etnických Němcích mnohem méně. Ani trailer k dokumentu jsem na YouTube nenašel? Pokusím se několikavteřinový  vytvořit. Právě si někdo stěžoval na můj YouTube kanál na otřesnost dokumentu „Odvrácená strana světa“. Naštěstí nebyl znepřístupněn, jen je požadováno uvedení věku. Dokument o zločinech ruské armády v Čečensku shlédlo už bezmála 130.000 lidí… Co dodat. Násilnické akce nacistů ve všech možných variacích včetně Lidic atd. se zveřejňují po celé roky často v nejlepších vysílacích časech?!

Chování vítězů odhalí morální kvalitu národa.

Vzhledem k závažnosti tématu je třeba připomínat zločiny všech, tedy nejen nacismu, ale i zločiny proti lidskosti páchané námi v době míru a později ve jménu komunismu. V archívech se na ně nikdo nedívá. To, co se dělo u nás v době míru se nedělo tam, kde válka byla. Nedostatek odvahy při nacistické okupaci vyústil v o to větší primitivní pudy a nenávist, které přebily zdravý rozum a přirozenou lidskost. My jsme své Němce po staletích soužití okradli, vyhnali, desetitisíce povraždili či jinak připravili o život. Proč se tak nezachovala Francie, kde byla válka a své Němce si po lidovém hlasování ponechali? Porovnejme dnešní Alsasko-Lotrinsko s dnešními Sudety…  

7.8.2018: Právě jsem pořídil několikavteřinový trailer s pamětnicí Medou Mládkovou, poté co Google dokument znepřístupnil. Trailery žádná práva neporušují a pomáhají autorům dokumentů k propagaci jejich díla. J.Š.

 

 

 Memento politologa: Stará pravidla vztahů mezi státy už nefungují

* * *

Po skončení druhé světové války docházelo ve středu Evropy k násilnostem na etnických Němcích. Dokument BBC – ČT: „Llitujeme, ale pořad není v iVysílání přístupný.“

V Československu, Polsku a dalších dříve Němci okupovaných územích se v létě roku 1945 děla zvěrstva, o kterých se příliš nemluví. V dokumentu hovoří přímí svědci krvavých útoků, jejichž pachatele hnala silná touha po pomstě. Při vysídlování milionů Němců, často žen a dětí, většinou nevinných obětí rozhodnutí vítězných mocností, nejednali vítězové v rukavičkách. Tehdejší děti vzpomínají na krutosti, které se děly jim a jejich blízkým, a poskytují tak svědectví, při jehož poslechu tuhne krev v žilách ještě dnes, po více než sedmdesáti letech.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11461759178-1945-krvavy-mir/

Otřesný dokument natočila BBC v roce 2015. ČT2 jej vysílala v roce 2016 celkem 3x: pondělí 30.7.2016 od 20:00 hod., v úterý 31.7.2016 od 2:05 hod. a v pátek 3.8.2016 od 1:10 hod. ČT se ráda srovnává svoji kvalitou s BBC. Pochybuji, že by BBC vysílala tento závažný dokument jen ve všední dny a v nočních hodinách. Veřejnoprávní ČT je s BBC nesrovnatelná. Páchá zločin na duši národa nejen pokleslou úrovní většiny pořadů, ale i zamlčováním pravdy, kdy přispívá k manipulaci s lidmi jako jiná média šířením dezinformací či lží.

Každý den, kdy bude tento dokument přístupný všem lidem dobré vůle, bude Dnem Nezapomínání na nevinné oběti a pomáhat, aby se tyto zrůdnosti páchané „lidmi“ už nikdy neopakovaly. Žijeme v době, kdy ústup dobrých mravů na úkor konzumu takřka všeho, činí opakování nedávné minulosti stále více pravděpodobným.

 

Jan Šinágl, 6.8.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.40 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)